Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Prince Edward Island

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Prince Edward Island? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Ameryka Północna - Kanada - Prince Edward Island

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Prince Edward Island

Prince Edward Island jest częścią Kanada. Kanada to ogromny kraj, więc klimat tutaj panuje od umiarkowanego na południowym do subarktycznego i arktycznego na północy. Zimy są czasem trudne, zwłaszcza we wnętrzach, gdzie klimat jest kontynentalny. Możesz spodziewać się śniegu w niektórych miejscach przez pięć miesięcy w roku. Południowe wybrzeża Kanady mają klimat umiarkowany, z łagodnymi i deszczowymi zimami i dość ciepłym latem.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Cavendish and Rustico Harbour, Charlottetown, Prince Edward Island National Park, Souris, Summerside.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Charlottetown oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.8 ℃ (56.84 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -3.1 ℃ (26.42 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -12.5 ℃ (9.5 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 20.7. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.4.

Podczas podróży po Prince Edward Island zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Kanada jest Mount Logan (5959 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Prince Edward Island. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w styczeń to -3.1 ℃ (26.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.5 ℃ (9.5 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.5 ℃ (29.3 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.1 ℃ (26.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 18.9. Średnia suma opadów 107.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:00 i na końcu miesiąca 9:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w luty to -3.1 ℃ (26.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12 ℃ (10.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.1 ℃ (26.42 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1 ℃ (30.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 16. Średnia suma opadów 84.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:18 i na końcu miesiąca 11:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w marzec to 1.1 ℃ (33.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.1 ℃ (19.22 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1 ℃ (30.2 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.95 ℃ (39.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 15.6. Średnia suma opadów 91.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w kwiecień to 6.8 ℃ (44.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.2 ℃ (29.84 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.95 ℃ (39.11 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 15.3. Średnia suma opadów 90 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:33 i na końcu miesiąca 14:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w maj to 14.4 ℃ (57.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.6 ℃ (51.08 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.05 ℃ (62.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 14.6. Średnia suma opadów 95.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:58 i na końcu miesiąca 15:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w czerwiec to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.6 ℃ (49.28 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.05 ℃ (62.69 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13. Średnia suma opadów 92 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:45 i na końcu miesiąca 15:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w lipiec to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.1. Średnia suma opadów 85.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:27 i na końcu miesiąca 14:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w sierpień to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.4. Średnia suma opadów 88.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:17 i na końcu miesiąca 13:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w wrzesień to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15 ℃ (59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 13.6. Średnia suma opadów 97.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:44 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w październik to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15 ℃ (59 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 15.3. Średnia suma opadów 110.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:06 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w listopad to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.9 ℃ (30.38 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 17.8. Średnia suma opadów 111.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:36 i na końcu miesiąca 9:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Prince Edward Island w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Prince Edward Island w grudzień to 0.1 ℃ (32.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8 ℃ (17.6 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3 ℃ (37.4 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.5 ℃ (29.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 20.7. Średnia suma opadów 124.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:40 i na końcu miesiąca 8:36.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2020 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest