Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Prince Edward Island

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Prince Edward Island? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Severní Amerika - Kanada - Prince Edward Island

Prince Edward Island - jaké počasí lze čekat

Prince Edward Island je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Cavendish and Rustico Harbour, Charlottetown, Prince Edward Island National Park, Souris, Summerside.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Charlottetown a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -3.1 ℃ (26.42 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 20.7. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 11.4.

Při cestování, jehož cílem je Prince Edward Island, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Prince Edward Island. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci leden je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.5 ℃ (9.5 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 18.9. Průměrné srážky jsou 107.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:40 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:00 a na konci měsíce 9:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci únor je -3.1 ℃ (26.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12 ℃ (10.4 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 16. Průměrné srážky jsou 84.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:18 a na konci měsíce 11:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci březen je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.1 ℃ (19.22 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1 ℃ (30.2 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.95 ℃ (39.11 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 15.6. Průměrné srážky jsou 91.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci duben je 6.8 ℃ (44.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.2 ℃ (29.84 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.95 ℃ (39.11 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 15.3. Průměrné srážky jsou 90 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:33 a na konci měsíce 14:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci květen je 14.4 ℃ (57.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.6 ℃ (51.08 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 14.6. Průměrné srážky jsou 95.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:58 a na konci měsíce 15:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci červen je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.6 ℃ (49.28 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.05 ℃ (62.69 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13. Průměrné srážky jsou 92 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:45 a na konci měsíce 15:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci červenec je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.1. Průměrné srážky jsou 85.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:27 a na konci měsíce 14:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci srpen je 22.8 ℃ (73.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.4. Průměrné srážky jsou 88.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:17 a na konci měsíce 13:31.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci září je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 13.6. Průměrné srážky jsou 97.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:31 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:44 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci říjen je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 15.3. Průměrné srážky jsou 110.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:06 a na konci měsíce 10:19.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci listopad je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.9 ℃ (48.02 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 17.8. Průměrné srážky jsou 111.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:19 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:36 a na konci měsíce 9:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Prince Edward Island - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Prince Edward Island v měsíci prosinec je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8 ℃ (17.6 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3 ℃ (37.4 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.5 ℃ (29.3 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 20.7. Průměrné srážky jsou 124.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:40 a na konci měsíce 8:36.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest