Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Quebec

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Quebec? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Quebec - jaké počasí lze čekat

Quebec je součástí země Kanada. Kanada je obrovská země, takže se zde klima pohybuje od mírného na jihu až po subarktický a arktický na severu. Zimy jsou někdy těžké, zejména v interiéru, kde je klima kontinentální. Můžete očekávat sníh na některých místech po dobu pěti měsíců roku. Jižní pobřeží Kanady mají mírné klima, s mírnými a deštivými zimami a poměrně teplými léty.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Abitibi, Amqui, Anticosti, Baie Comeau, Baie James, Baie Saint Paul, Bas Saint Laurent, Beauce, Bonaventure, Brossard, Caniapiscau, Central Quebec, Centre du Québec, Chaleur Bay, Chambly, Chandler, Charlevoix, Chaudière Appalaches, Chelsea, Chibougamau, Chicoutimi Jonquière, Château Richer, Cowansville, Drummondville, Eastern Townships, Eastman, Forillon National Park, Gaspé, Gaspé Peninsula, Gaspésie National Park, Gatineau, Gatineau Park, Grande Vallée and Petite Vallée, Grosse Isle, Havre Saint Pierre, Hemmingford, Hudson, Huntingdon, Knowlton, Kuujjuaq, La Malbaie, La Mauricie National Park, La Tuque, Lac Mégantic, Lac Saint Jean, Lanaudière, Land's End, Laurentides, Laval, Longueuil, Magog, Matane, Matapédia Valley, Mauricie, Miguasha National Park, Mont Saint Hilaire, Mont Tremblant, Montebello, Montreal, Montérégie, North Shore, Northern Quebec, Nunavik, Oka, Outaouais, Percé, Pontiac, Portneuf County, Quebec City, Quebec Region, Rigaud, Rimouski, Rivière du Loup, Rougemont, Rouyn Noranda, Saguenay Lac Saint Jean, Saint Constant, Saint Georges, Saint Jean sur Richelieu, Saint Joseph du Lac, Saint Louis du Ha! Ha!, Sainte Agathe des Monts, Sainte Anne de Beaupré, Sainte Anne des Lacs, Sainte Anne des Monts, Salaberry de Valleyfield, Senneterre, Sept Îles, Shawinigan, Sherbrooke, Southeastern Quebec, Southwestern Quebec, Stanstead, Sutton, Tadoussac, The Coast, Trois Pistoles, Trois Rivières, Upper Gaspé, Val d'Or, Wakefield, Wemindji, Yamachiche, Île d'Orléans, Îles de la Madeleine.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Montreal a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -6.9 ℃ (19.58 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -16.6 ℃ (2.12 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 17.6. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 12.

Při cestování, jehož cílem je Quebec, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Kanada je Mount Logan (5959 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Quebec. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci leden je -6.9 ℃ (19.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -16.6 ℃ (2.12 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.15 ℃ (22.73 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.7 ℃ (21.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 17.6. Průměrné srážky jsou 97.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:06 a na konci měsíce 9:39.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci únor je -4.5 ℃ (23.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -14.9 ℃ (5.18 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.7 ℃ (21.74 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.4 ℃ (29.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 13.3. Průměrné srážky jsou 62.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:39 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:21 a na konci měsíce 11:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci březen je 1.7 ℃ (35.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.9 ℃ (17.78 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.35 ℃ (43.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 13.8. Průměrné srážky jsou 72.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci duben je 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.1 ℃ (32.18 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 6.35 ℃ (43.43 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.1 ℃ (59.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 13.1. Průměrné srážky jsou 88.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:31 a na konci měsíce 14:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci květen je 19.2 ℃ (66.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.1 ℃ (59.18 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 13. Průměrné srážky jsou 80.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:53 a na konci měsíce 15:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci červen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.35 ℃ (70.43 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 13.4. Průměrné srážky jsou 101 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:39 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci červenec je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.9. Průměrné srážky jsou 95.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:21 a na konci měsíce 14:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci srpen je 23.9 ℃ (75.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.3 ℃ (54.14 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.05 ℃ (77.09 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 12.6. Průměrné srážky jsou 95.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:51 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:13 a na konci měsíce 13:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci září je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 12. Průměrné srážky jsou 94.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:43 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci říjen je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.75 ℃ (60.35 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 14.1. Průměrné srážky jsou 90.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:08 a na konci měsíce 10:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci listopad je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.5 ℃ (25.7 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.65 ℃ (33.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 16. Průměrné srážky jsou 100.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 9:07.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Quebec - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Quebec v měsíci prosinec je -3.4 ℃ (25.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.6 ℃ (9.32 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.65 ℃ (33.17 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -5.15 ℃ (22.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 17.5. Průměrné srážky jsou 86.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:07 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:46 a na konci měsíce 8:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Quebec. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Montrealteplota: - nejvyšší teplota: -3.4 ℃ (25.88 ℉)nejnižší teplota: -12.6 ℃ (9.32 ℉)srážky: 86.6mmdeštivé dny: 17.5
Quebecteplota: - nejvyšší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)nejnižší teplota: -13.3 ℃ (8.06 ℉)srážky: 103.1mmdeštivé dny: 19.2
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.