Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Quebec

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Quebec? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Quebec

Quebec jest częścią Kanada. Kanada to ogromny kraj, więc klimat tutaj panuje od umiarkowanego na południowym do subarktycznego i arktycznego na północy. Zimy są czasem trudne, zwłaszcza we wnętrzach, gdzie klimat jest kontynentalny. Możesz spodziewać się śniegu w niektórych miejscach przez pięć miesięcy w roku. Południowe wybrzeża Kanady mają klimat umiarkowany, z łagodnymi i deszczowymi zimami i dość ciepłym latem.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Abitibi, Amqui, Anticosti, Baie Comeau, Baie James, Baie Saint Paul, Bas Saint Laurent, Beauce, Bonaventure, Brossard, Caniapiscau, Central Quebec, Centre du Québec, Chaleur Bay, Chambly, Chandler, Charlevoix, Chaudière Appalaches, Chelsea, Chibougamau, Chicoutimi Jonquière, Château Richer, Cowansville, Drummondville, Eastern Townships, Eastman, Forillon National Park, Gaspé, Gaspé Peninsula, Gaspésie National Park, Gatineau, Gatineau Park, Grande Vallée and Petite Vallée, Grosse Isle, Havre Saint Pierre, Hemmingford, Hudson, Huntingdon, Knowlton, Kuujjuaq, La Malbaie, La Mauricie National Park, La Tuque, Lac Mégantic, Lac Saint Jean, Lanaudière, Land's End, Laurentides, Laval, Longueuil, Magog, Matane, Matapédia Valley, Mauricie, Miguasha National Park, Mont Saint Hilaire, Mont Tremblant, Montebello, Montreal, Montérégie, North Shore, Northern Quebec, Nunavik, Oka, Outaouais, Percé, Pontiac, Portneuf County, Quebec City, Quebec Region, Rigaud, Rimouski, Rivière du Loup, Rougemont, Rouyn Noranda, Saguenay Lac Saint Jean, Saint Constant, Saint Georges, Saint Jean sur Richelieu, Saint Joseph du Lac, Saint Louis du Ha! Ha!, Sainte Agathe des Monts, Sainte Anne de Beaupré, Sainte Anne des Lacs, Sainte Anne des Monts, Salaberry de Valleyfield, Senneterre, Sept Îles, Shawinigan, Sherbrooke, Southeastern Quebec, Southwestern Quebec, Stanstead, Sutton, Tadoussac, The Coast, Trois Pistoles, Trois Rivières, Upper Gaspé, Val d'Or, Wakefield, Wemindji, Yamachiche, Île d'Orléans, Îles de la Madeleine.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Montreal oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -6.9 ℃ (19.58 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -16.6 ℃ (2.12 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 17.6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.

Podczas podróży po Quebec zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Kanada jest Mount Logan (5959 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Quebec. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w styczeń to -6.9 ℃ (19.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to -16.6 ℃ (2.12 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.15 ℃ (22.73 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.7 ℃ (21.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 17.6. Średnia suma opadów 97.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:06 i na końcu miesiąca 9:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w luty to -4.5 ℃ (23.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to -14.9 ℃ (5.18 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.7 ℃ (21.74 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.4 ℃ (29.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 13.3. Średnia suma opadów 62.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:21 i na końcu miesiąca 11:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w marzec to 1.7 ℃ (35.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.9 ℃ (17.78 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -1.4 ℃ (29.48 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.35 ℃ (43.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 13.8. Średnia suma opadów 72.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w kwiecień to 11 ℃ (51.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.1 ℃ (32.18 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.35 ℃ (43.43 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 13.1. Średnia suma opadów 88.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:31 i na końcu miesiąca 14:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w maj to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.1 ℃ (59.18 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 13. Średnia suma opadów 80.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:53 i na końcu miesiąca 15:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w czerwiec to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.35 ℃ (70.43 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 13.4. Średnia suma opadów 101 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:39 i na końcu miesiąca 15:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w lipiec to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.9. Średnia suma opadów 95.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:21 i na końcu miesiąca 14:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w sierpień to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.3 ℃ (54.14 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.05 ℃ (77.09 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 12.6. Średnia suma opadów 95.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 13:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w wrzesień to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 12. Średnia suma opadów 94.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w październik to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.75 ℃ (60.35 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 14.1. Średnia suma opadów 90.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:08 i na końcu miesiąca 10:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w listopad to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.5 ℃ (25.7 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.65 ℃ (33.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 16. Średnia suma opadów 100.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 9:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Quebec w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Quebec w grudzień to -3.4 ℃ (25.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.6 ℃ (9.32 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 0.65 ℃ (33.17 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -5.15 ℃ (22.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 17.5. Średnia suma opadów 86.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:46 i na końcu miesiąca 8:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Quebec w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Montrealtemperatura: - najwyższa temperatura: -3.4 ℃ (25.88 ℉)najniższa temperatura: -12.6 ℃ (9.32 ℉)opady: 86.6mmdeszcz deszcz dni: 17.5
Quebectemperatura: - najwyższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)najniższa temperatura: -13.3 ℃ (8.06 ℉)opady: 103.1mmdeszcz deszcz dni: 19.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest