Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Queensland

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Queensland? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Queensland - aké počasie môžete očakávať

Queensland je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Airlie Beach, Atherton Tablelands, Ayr, Beerwah, Birdsville, Blackall, Boodjamulla National Park, Boonah, Bowen, Brisbane, Bundaberg, Bunya Mountains National Park, Burketown, Cairns, Caloundra, Cardwell, Carnarvon National Park, Central Queensland, Charleville, Charters Towers, Childers, Chinchilla, Cloncurry, Cooktown, Cooladdi, Coolum, Croydon, Cunnamulla, Currawinya National Park, Daintree National Park, Darling Downs, Eulo, Far North Queensland, Fitzroy Island, Flaxton, Fraser Island, Gin Gin, Gladstone, Glass House Mountains National Park, Gold Coast, Goondiwindi, Great Barrier Reef, Green Island, Gympie, Hamilton Island, Heron Island, Hervey Bay, Hinchinbrook Island, Hook island, Horn Island, Hungerford, Innisfail, Ipswich, Karumba, Kilkivan, Killarney, Kingaroy, Kuranda, Lady Elliot Island, Landsborough, Lizard Island, Logan City, Longreach, Mackay, Magnetic Island, Maleny, Mapleton, Maroochydore, Maryborough, Mission Beach, Montville, Mooloolaba, Moreton Island, Mount Isa, Nambour, Noosa, Normanton, North Stradbroke Island, Numinbah Valley, Outback Queensland, Palm Cove, Paluma, Port Douglas, Proserpine, Rainbow Beach, Redcliffe, Rockhampton, Roma, Samford valley, South East Queensland, Southern Reef Islands, St George, Stanthorpe, Stradbroke Island, Tamborine Mountain, Thargomindah, Thuringowa, Thursday Island, Toowoomba, Torres Strait Islands, Town of 1770, Townsville, Tully, Undara Volcanic National Park, Weipa, Whitsunday Islands, Winton, Yandina, Yeppoon, Yorkeys Knob, Yowah.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Brisbane a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 10.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 3.3.

Pri cestovaní v lokácii Queensland vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Queensland. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Január je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 8.8. Priemerné zrážky sú 156.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:40 a na konci mesiaca 13:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Február je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21 ℃ (69.8 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.95 ℃ (85.91 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 10.1. Priemerné zrážky sú 140.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:02 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Marec je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.7 ℃ (67.46 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.55 ℃ (85.19 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.35 ℃ (83.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.9. Priemerné zrážky sú 106.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:14 a na konci mesiaca 11:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Apríl je 27.4 ℃ (81.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.35 ℃ (83.03 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.2. Priemerné zrážky sú 71 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:26 a na konci mesiaca 11:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Máj je 24.6 ℃ (76.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14 ℃ (57.2 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26 ℃ (78.8 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.8. Priemerné zrážky sú 71 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:45 a na konci mesiaca 10:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Jún je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.15 ℃ (73.67 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 6.5. Priemerné zrážky sú 56.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 10:25.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Júl je 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.6 ℃ (70.88 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 3.3. Priemerné zrážky sú 23.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:25 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:32 a na konci mesiaca 10:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci August je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.9 ℃ (51.62 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.8. Priemerné zrážky sú 42.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:05 a na konci mesiaca 11:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci September je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.9 ℃ (76.82 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 3.8. Priemerné zrážky sú 30.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 12:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci Október je 27.2 ℃ (80.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.9 ℃ (62.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.6 ℃ (79.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.8 ℃ (82.04 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.2. Priemerné zrážky sú 72.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:38 a na konci mesiaca 13:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci November je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.8 ℃ (65.84 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.8 ℃ (82.04 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.2. Priemerné zrážky sú 106.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 13:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Queensland - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Queensland v mesiaci December je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9. Priemerné zrážky sú 134.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 13:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Queensland. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Cairnsteplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 23.7 ℃ (74.66 ℉)zrážky: 179.3mmdaždivé dni: 14.4
Brisbaneteplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 20.1 ℃ (68.18 ℉)zrážky: 134.8mmdaždivé dni: 9
Townsvilleteplota: - najvyššia teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najnižšia teplota: 24.6 ℃ (76.28 ℉)zrážky: 140mmdaždivé dni: 10.5
Bowenteplota: - najvyššia teplota: 30.9 ℃ (87.62 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 153.8mmdaždivé dni: 9.6
Bundabergteplota: - najvyššia teplota: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najnižšia teplota: 21.6 ℃ (70.88 ℉)zrážky: 121mmdaždivé dni: 10.2
Charlevilleteplota: - najvyššia teplota: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najnižšia teplota: 21.3 ℃ (70.34 ℉)zrážky: 55.3mmdaždivé dni: 7
Charters Towersteplota: - najvyššia teplota: 34.3 ℃ (93.74 ℉)najnižšia teplota: 21.8 ℃ (71.24 ℉)zrážky: 83.5mmdaždivé dni: 8
Gold Coastteplota: - najvyššia teplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najnižšia teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)zrážky: 169.3mmdaždivé dni: 13.7
Goondiwinditeplota: - najvyššia teplota: 32.6 ℃ (90.68 ℉)najnižšia teplota: 19.2 ℃ (66.56 ℉)zrážky: 81.7mmdaždivé dni: 8.1
Gympieteplota: - najvyššia teplota: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najnižšia teplota: 18.7 ℃ (65.66 ℉)zrážky: 170.2mmdaždivé dni: 12.4
Hervey Bayteplota: - najvyššia teplota: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najnižšia teplota: 21.4 ℃ (70.52 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Innisfailteplota: - najvyššia teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 294.4mmdaždivé dni: 15
Ipswichteplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 18.2 ℃ (64.76 ℉)zrážky: 124.5mmdaždivé dni: 11.6
Kingaroyteplota: - najvyššia teplota: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najnižšia teplota: 16.4 ℃ (61.52 ℉)zrážky: 110.8mmdaždivé dni: 9.3
Longreachteplota: - najvyššia teplota: 37.7 ℃ (99.86 ℉)najnižšia teplota: 23 ℃ (73.4 ℉)zrážky: 54.8mmdaždivé dni: 6.6
Mackayteplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 23.4 ℃ (74.12 ℉)zrážky: 185.3mmdaždivé dni: 11.9
Rockhamptonteplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 22.2 ℃ (71.96 ℉)zrážky: 116.3mmdaždivé dni: 9.3
Romateplota: - najvyššia teplota: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najnižšia teplota: 19.8 ℃ (67.64 ℉)zrážky: 70.3mmdaždivé dni: 6.8
Toowoombateplota: - najvyššia teplota: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najnižšia teplota: 17 ℃ (62.6 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Wintonteplota: - najvyššia teplota: 37.8 ℃ (100.04 ℉)najnižšia teplota: 24.3 ℃ (75.74 ℉)zrážky: 50.5mmdaždivé dni: 6.1
Yeppoonteplota: - najvyššia teplota: 29 ℃ (84.2 ℉)najnižšia teplota: 22.7 ℃ (72.86 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Mount Isateplota: - najvyššia teplota: 36.6 ℃ (97.88 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 77.8mmdaždivé dni: 7.8
Ouseteplota: - najvyššia teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)najnižšia teplota: 8.9 ℃ (48.02 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.