Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Queensland

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Queensland? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Queensland

Queensland jest częścią Australia. Klimat Australii jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Największa część Australii jest sucha do połowy sucha, umiarkowana na południu i wschodzie, tropikalna na północy. Północna część Australii ma tropikalny klimat z tropikalnymi lasami deszczowymi, łąkami i pustyniami. Zima w Australii jest zwykle łagodna, nie ma tak dużych kontrastów między temperaturami letnimi i zimowymi, jak na półkuli północnej. Ale w niektórych miejscach temperatury zimą mogą spaść poniżej zera.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Airlie Beach, Atherton Tablelands, Ayr, Beerwah, Birdsville, Blackall, Boodjamulla National Park, Boonah, Bowen, Brisbane, Bundaberg, Bunya Mountains National Park, Burketown, Cairns, Caloundra, Cardwell, Carnarvon National Park, Central Queensland, Charleville, Charters Towers, Childers, Chinchilla, Cloncurry, Cooktown, Cooladdi, Coolum, Croydon, Cunnamulla, Currawinya National Park, Daintree National Park, Darling Downs, Eulo, Far North Queensland, Fitzroy Island, Flaxton, Fraser Island, Gin Gin, Gladstone, Glass House Mountains National Park, Gold Coast, Goondiwindi, Great Barrier Reef, Green Island, Gympie, Hamilton Island, Heron Island, Hervey Bay, Hinchinbrook Island, Hook island, Horn Island, Hungerford, Innisfail, Ipswich, Karumba, Kilkivan, Killarney, Kingaroy, Kuranda, Lady Elliot Island, Landsborough, Lizard Island, Logan City, Longreach, Mackay, Magnetic Island, Maleny, Mapleton, Maroochydore, Maryborough, Mission Beach, Montville, Mooloolaba, Moreton Island, Mount Isa, Nambour, Noosa, Normanton, North Stradbroke Island, Numinbah Valley, Outback Queensland, Palm Cove, Paluma, Port Douglas, Proserpine, Rainbow Beach, Redcliffe, Rockhampton, Roma, Samford valley, South East Queensland, Southern Reef Islands, St George, Stanthorpe, Stradbroke Island, Tamborine Mountain, Thargomindah, Thuringowa, Thursday Island, Toowoomba, Torres Strait Islands, Town of 1770, Townsville, Tully, Undara Volcanic National Park, Weipa, Whitsunday Islands, Winton, Yandina, Yeppoon, Yorkeys Knob, Yowah.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Brisbane oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.1 ℃ (71.78 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 10.5 ℃ (50.9 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest luty, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.3.

Podczas podróży po Queensland zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Australia jest Mount Kosciuszko (2228 m) i najniższy punkt Lake Eyre (-15 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Queensland. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w styczeń to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.8. Średnia suma opadów 156.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:40 i na końcu miesiąca 13:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w luty to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21 ℃ (69.8 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.95 ℃ (85.91 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 10.1. Średnia suma opadów 140.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:02 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w marzec to 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.7 ℃ (67.46 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.55 ℃ (85.19 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.35 ℃ (83.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.9. Średnia suma opadów 106.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:14 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w kwiecień to 27.4 ℃ (81.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.35 ℃ (83.03 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.2. Średnia suma opadów 71 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:26 i na końcu miesiąca 11:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w maj to 24.6 ℃ (76.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14 ℃ (57.2 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26 ℃ (78.8 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.8. Średnia suma opadów 71 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:45 i na końcu miesiąca 10:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w czerwiec to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.8 ℃ (53.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.15 ℃ (73.67 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 6.5. Średnia suma opadów 56.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:24 i na końcu miesiąca 10:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w lipiec to 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.6 ℃ (70.88 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 3.3. Średnia suma opadów 23.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:32 i na końcu miesiąca 10:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w sierpień to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.9 ℃ (51.62 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 3.8. Średnia suma opadów 42.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:05 i na końcu miesiąca 11:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w wrzesień to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.9 ℃ (76.82 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.6 ℃ (79.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 3.8. Średnia suma opadów 30.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 12:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w październik to 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.9 ℃ (62.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.6 ℃ (79.88 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.8 ℃ (82.04 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.2. Średnia suma opadów 72.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:38 i na końcu miesiąca 13:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w listopad to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.8 ℃ (65.84 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.8 ℃ (82.04 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.75 ℃ (83.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.2. Średnia suma opadów 106.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 13:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Queensland w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Queensland w grudzień to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.75 ℃ (83.75 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9. Średnia suma opadów 134.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:50 i na końcu miesiąca 13:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Queensland w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Cairnstemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 23.7 ℃ (74.66 ℉)opady: 179.3mmdeszcz deszcz dni: 14.4
Brisbanetemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 20.1 ℃ (68.18 ℉)opady: 134.8mmdeszcz deszcz dni: 9
Townsvilletemperatura: - najwyższa temperatura: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najniższa temperatura: 24.6 ℃ (76.28 ℉)opady: 140mmdeszcz deszcz dni: 10.5
Bowentemperatura: - najwyższa temperatura: 30.9 ℃ (87.62 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 153.8mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Bundabergtemperatura: - najwyższa temperatura: 29.5 ℃ (85.1 ℉)najniższa temperatura: 21.6 ℃ (70.88 ℉)opady: 121mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Charlevilletemperatura: - najwyższa temperatura: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najniższa temperatura: 21.3 ℃ (70.34 ℉)opady: 55.3mmdeszcz deszcz dni: 7
Charters Towerstemperatura: - najwyższa temperatura: 34.3 ℃ (93.74 ℉)najniższa temperatura: 21.8 ℃ (71.24 ℉)opady: 83.5mmdeszcz deszcz dni: 8
Gold Coasttemperatura: - najwyższa temperatura: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najniższa temperatura: 20.3 ℃ (68.54 ℉)opady: 169.3mmdeszcz deszcz dni: 13.7
Goondiwinditemperatura: - najwyższa temperatura: 32.6 ℃ (90.68 ℉)najniższa temperatura: 19.2 ℃ (66.56 ℉)opady: 81.7mmdeszcz deszcz dni: 8.1
Gympietemperatura: - najwyższa temperatura: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najniższa temperatura: 18.7 ℃ (65.66 ℉)opady: 170.2mmdeszcz deszcz dni: 12.4
Hervey Baytemperatura: - najwyższa temperatura: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najniższa temperatura: 21.4 ℃ (70.52 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Innisfailtemperatura: - najwyższa temperatura: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 294.4mmdeszcz deszcz dni: 15
Ipswichtemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 18.2 ℃ (64.76 ℉)opady: 124.5mmdeszcz deszcz dni: 11.6
Kingaroytemperatura: - najwyższa temperatura: 30.5 ℃ (86.9 ℉)najniższa temperatura: 16.4 ℃ (61.52 ℉)opady: 110.8mmdeszcz deszcz dni: 9.3
Longreachtemperatura: - najwyższa temperatura: 37.7 ℃ (99.86 ℉)najniższa temperatura: 23 ℃ (73.4 ℉)opady: 54.8mmdeszcz deszcz dni: 6.6
Mackaytemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 23.4 ℃ (74.12 ℉)opady: 185.3mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Rockhamptontemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 22.2 ℃ (71.96 ℉)opady: 116.3mmdeszcz deszcz dni: 9.3
Romatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.7 ℃ (90.86 ℉)najniższa temperatura: 19.8 ℃ (67.64 ℉)opady: 70.3mmdeszcz deszcz dni: 6.8
Toowoombatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.1 ℃ (80.78 ℉)najniższa temperatura: 17 ℃ (62.6 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Wintontemperatura: - najwyższa temperatura: 37.8 ℃ (100.04 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 50.5mmdeszcz deszcz dni: 6.1
Yeppoontemperatura: - najwyższa temperatura: 29 ℃ (84.2 ℉)najniższa temperatura: 22.7 ℃ (72.86 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Mount Isatemperatura: - najwyższa temperatura: 36.6 ℃ (97.88 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 77.8mmdeszcz deszcz dni: 7.8
Ousetemperatura: - najwyższa temperatura: 23.1 ℃ (73.58 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: - deszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.