Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Rakúsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rakúsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Rakúsko

Rakúsko - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Rakúska je mierne, kontinentálne, so studenými zimami s pomerne častým dažďom a snehom aj v nížinách a snehom v horách. Môžete očakávať mierne leto s občasnými sprchami.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Alpbach, Attnang Puchheim, Bad Aussee, Bad Gastein, Baden, Bregenz, Bruck an der Mur, Burgenland, Carinthia, Dachstein, Dornbirn, Dürnstein, Ebensee, Eisenstadt, Ellmau, Emmersdorf, Feldkirch, Fieberbrunn, Flachau, Freistadt, Friesach, Fucking, Graz, Gröbming, Güssing, Hall in Tirol, Hallstatt, Hartberg, Heiligenblut, Hintertux, Hohe Tauern National Park, Innsbruck, Ischgl, Kals, Kaprun, Kaunertal, Klagenfurt, Kleinarl, Kleinwalsertal, Klosterneuburg, Krems, Krimml, Kufstein, Lech and Zürs am Arlberg, Leoben, Lienz, Liezen, Linz, Lower Austria, Mayrhofen, Melk, Mödling, Nassfeld, Neusiedl Lake, Neusiedl am See, Oberndorf bei Salzburg and Laufen, Perchtoldsdorf, Pinswang, Pörtschach, Retzer Land, Reutte, Rust, Salzburg, Salzkammergut, Sankt Michael, Schladming, Schwaz, Semmering, Serfaus, SkiWelt, Spittal an der Drau, Spitz, St. Anton, St. Johann im Pongau, St. Johann in Tirol, St. Pölten, Stainz, Steinfeld, Steyr, Stubaier Gletscher, Styria, Thermenland, Traun, Tulln, Tyrol, Upper Austria, Velden, Vienna, Villach, Vils in Tirol, Vorarlberg, Vöcklabruck, Wachau, Wagrain, Warth and Schröcken, Weißenkirchen in der Wachau, Wels, Wiener Neustadt, Wörthersee, Zell am See.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 9.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 6.1.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Rakúsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Grossglockner (3798 m) a najnižší bod je Neusiedler See (115 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rakúsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Január je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.55 ℃ (38.39 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.1. Priemerné zrážky sú 36.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:47 a na konci mesiaca 9:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Február je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 7.5. Priemerné zrážky sú 39.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:11 a na konci mesiaca 11:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Marec je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.4. Priemerné zrážky sú 45.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Apríl je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 7.4. Priemerné zrážky sú 52.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:40 a na konci mesiaca 14:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Máj je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.3. Priemerné zrážky sú 60.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:12 a na konci mesiaca 15:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Jún je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.3. Priemerné zrážky sú 71.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:03 a na konci mesiaca 16:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Júl je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 69.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:43 a na konci mesiaca 15:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci August je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.2. Priemerné zrážky sú 59.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:26 a na konci mesiaca 13:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci September je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.9. Priemerné zrážky sú 53.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:47 a na konci mesiaca 11:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci Október je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 6.1. Priemerné zrážky sú 39.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:02 a na konci mesiaca 10:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci November je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.4. Priemerné zrážky sú 49 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:25 a na konci mesiaca 8:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Rakúsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rakúsko v mesiaci December je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.55 ℃ (38.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8.4. Priemerné zrážky sú 44.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:24 a na konci mesiaca 8:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Rakúsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Viennateplota: - najvyššia teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)najnižšia teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)zrážky: 44.8mmdaždivé dni: 8.4
Klagenfurtteplota: - najvyššia teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)najnižšia teplota: -5 ℃ (23 ℉)zrážky: 49.9mmdaždivé dni: 5.3
Innsbruckteplota: - najvyššia teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najnižšia teplota: -4.1 ℃ (24.62 ℉)zrážky: 52mmdaždivé dni: 8.4




Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.