Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Rakousko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Rakousko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Rakousko

Rakousko - jaké počasí lze čekat

Klima Rakouska je mírné, kontinentální, se studenými zimami s poměrně častým deštěm a sněhem i v nížinách a sněhem v horách. Můžete očekávat mírné léto s občasnými sprchami.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Alpbach, Attnang Puchheim, Bad Aussee, Bad Gastein, Baden, Bregenz, Bruck an der Mur, Burgenland, Carinthia, Dachstein, Dornbirn, Dürnstein, Ebensee, Eisenstadt, Ellmau, Emmersdorf, Feldkirch, Fieberbrunn, Flachau, Freistadt, Friesach, Fucking, Graz, Gröbming, Güssing, Hall in Tirol, Hallstatt, Hartberg, Heiligenblut, Hintertux, Hohe Tauern National Park, Innsbruck, Ischgl, Kals, Kaprun, Kaunertal, Klagenfurt, Kleinarl, Kleinwalsertal, Klosterneuburg, Krems, Krimml, Kufstein, Lech and Zürs am Arlberg, Leoben, Lienz, Liezen, Linz, Lower Austria, Mayrhofen, Melk, Mödling, Nassfeld, Neusiedl Lake, Neusiedl am See, Oberndorf bei Salzburg and Laufen, Perchtoldsdorf, Pinswang, Pörtschach, Retzer Land, Reutte, Rust, Salzburg, Salzkammergut, Sankt Michael, Schladming, Schwaz, Semmering, Serfaus, SkiWelt, Spittal an der Drau, Spitz, St. Anton, St. Johann im Pongau, St. Johann in Tirol, St. Pölten, Stainz, Steinfeld, Steyr, Stubaier Gletscher, Styria, Thermenland, Traun, Tulln, Tyrol, Upper Austria, Velden, Vienna, Villach, Vils in Tirol, Vorarlberg, Vöcklabruck, Wachau, Wagrain, Warth and Schröcken, Weißenkirchen in der Wachau, Wels, Wiener Neustadt, Wörthersee, Zell am See.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 9.3. Nejméně deštivý měsíc zde je říjen, průměrný počet deštivých dnů je 6.1.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Rakousko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Grossglockner (3798 m) a nejnižší bod je Neusiedler See (115 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Rakousko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci leden je 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.55 ℃ (38.39 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 7.1. Průměrné srážky jsou 36.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:47 a na konci měsíce 9:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci únor je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.7 ℃ (30.74 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.15 ℃ (39.47 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7.5. Průměrné srážky jsou 39.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:11 a na konci měsíce 11:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci březen je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.7 ℃ (36.86 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8 ℃ (46.4 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.4. Průměrné srážky jsou 45.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci duben je 15.3 ℃ (59.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13 ℃ (55.4 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.4. Průměrné srážky jsou 52.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:40 a na konci měsíce 14:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci květen je 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.3. Průměrné srážky jsou 60.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:12 a na konci měsíce 15:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci červen je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.3. Průměrné srážky jsou 71.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:03 a na konci měsíce 16:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci červenec je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.75 ℃ (76.55 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 8.9. Průměrné srážky jsou 69.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:43 a na konci měsíce 15:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci srpen je 25.1 ℃ (77.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.7 ℃ (78.26 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 8.2. Průměrné srážky jsou 59.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:26 a na konci měsíce 13:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci září je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.65 ℃ (72.77 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.9. Průměrné srážky jsou 53.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:47 a na konci měsíce 11:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci říjen je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.25 ℃ (63.05 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.1. Průměrné srážky jsou 39.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:02 a na konci měsíce 10:12.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci listopad je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.6 ℃ (36.68 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.4. Průměrné srážky jsou 49 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:12 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:25 a na konci měsíce 8:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Rakousko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rakousko v měsíci prosinec je 4.1 ℃ (39.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.3 ℃ (31.46 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.9 ℃ (42.62 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.55 ℃ (38.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 8.4. Průměrné srážky jsou 44.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:24 a na konci měsíce 8:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Rakousko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Viennateplota: - nejvyšší teplota: 4.1 ℃ (39.38 ℉)nejnižší teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)srážky: 44.8mmdeštivé dny: 8.4
Klagenfurtteplota: - nejvyšší teplota: 1 ℃ (33.8 ℉)nejnižší teplota: -5 ℃ (23 ℉)srážky: 49.9mmdeštivé dny: 5.3
Innsbruckteplota: - nejvyšší teplota: 3.8 ℃ (38.84 ℉)nejnižší teplota: -4.1 ℃ (24.62 ℉)srážky: 52mmdeštivé dny: 8.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.