Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Austria

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Austria? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Austria

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Austria

Klimat Austrii jest umiarkowany, kontynentalny, z mroźnymi zimami z dość częstym deszczem i śniegiem nawet na nizinach, a śnieg w górach. Możesz spodziewać się umiarkowanego lata z okazjonalnymi prysznicami.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Alpbach, Attnang Puchheim, Bad Aussee, Bad Gastein, Baden, Bregenz, Bruck an der Mur, Burgenland, Carinthia, Dachstein, Dornbirn, Dürnstein, Ebensee, Eisenstadt, Ellmau, Emmersdorf, Feldkirch, Fieberbrunn, Flachau, Freistadt, Friesach, Fucking, Graz, Gröbming, Güssing, Hall in Tirol, Hallstatt, Hartberg, Heiligenblut, Hintertux, Hohe Tauern National Park, Innsbruck, Ischgl, Kals, Kaprun, Kaunertal, Klagenfurt, Kleinarl, Kleinwalsertal, Klosterneuburg, Krems, Krimml, Kufstein, Lech and Zürs am Arlberg, Leoben, Lienz, Liezen, Linz, Lower Austria, Mayrhofen, Melk, Mödling, Nassfeld, Neusiedl Lake, Neusiedl am See, Oberndorf bei Salzburg and Laufen, Perchtoldsdorf, Pinswang, Pörtschach, Retzer Land, Reutte, Rust, Salzburg, Salzkammergut, Sankt Michael, Schladming, Schwaz, Semmering, Serfaus, SkiWelt, Spittal an der Drau, Spitz, St. Anton, St. Johann im Pongau, St. Johann in Tirol, St. Pölten, Stainz, Steinfeld, Steyr, Stubaier Gletscher, Styria, Thermenland, Traun, Tulln, Tyrol, Upper Austria, Velden, Vienna, Villach, Vils in Tirol, Vorarlberg, Vöcklabruck, Wachau, Wagrain, Warth and Schröcken, Weißenkirchen in der Wachau, Wels, Wiener Neustadt, Wörthersee, Zell am See.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.4 ℃ (59.72 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.8 ℃ (28.76 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 6.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Austria, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Grossglockner (3798 m) i najniższy punkt Neusiedler See (115 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Austria. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Austria w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w styczeń to 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.8 ℃ (28.76 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.55 ℃ (38.39 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.15 ℃ (39.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.1. Średnia suma opadów 36.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:47 i na końcu miesiąca 9:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Austria w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w luty to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.7 ℃ (30.74 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.15 ℃ (39.47 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7.5. Średnia suma opadów 39.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:11 i na końcu miesiąca 11:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Austria w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w marzec to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.7 ℃ (36.86 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8 ℃ (46.4 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.4. Średnia suma opadów 45.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Austria w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w kwiecień to 15.3 ℃ (59.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13 ℃ (55.4 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.4. Średnia suma opadów 52.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:40 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Austria w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w maj to 21.2 ℃ (70.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.3. Średnia suma opadów 60.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:12 i na końcu miesiąca 15:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Austria w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w czerwiec to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.75 ℃ (76.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.3. Średnia suma opadów 71.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:03 i na końcu miesiąca 16:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Austria w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w lipiec to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.75 ℃ (76.55 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 8.9. Średnia suma opadów 69.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:43 i na końcu miesiąca 15:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Austria w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w sierpień to 25.1 ℃ (77.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.7 ℃ (78.26 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.2. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:26 i na końcu miesiąca 13:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Austria w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w wrzesień to 20.2 ℃ (68.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12 ℃ (53.6 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.65 ℃ (72.77 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.25 ℃ (63.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.9. Średnia suma opadów 53.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:47 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Austria w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w październik to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.25 ℃ (63.05 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 6.1. Średnia suma opadów 39.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:02 i na końcu miesiąca 10:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Austria w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w listopad to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.6 ℃ (36.68 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.4. Średnia suma opadów 49 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:25 i na końcu miesiąca 8:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Austria w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Austria w grudzień to 4.1 ℃ (39.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.3 ℃ (31.46 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.9 ℃ (42.62 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.55 ℃ (38.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 8.4. Średnia suma opadów 44.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:24 i na końcu miesiąca 8:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Austria w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Viennatemperatura: - najwyższa temperatura: 4.1 ℃ (39.38 ℉)najniższa temperatura: -0.3 ℃ (31.46 ℉)opady: 44.8mmdeszcz deszcz dni: 8.4
Klagenfurttemperatura: - najwyższa temperatura: 1 ℃ (33.8 ℉)najniższa temperatura: -5 ℃ (23 ℉)opady: 49.9mmdeszcz deszcz dni: 5.3
Innsbrucktemperatura: - najwyższa temperatura: 3.8 ℃ (38.84 ℉)najniższa temperatura: -4.1 ℃ (24.62 ℉)opady: 52mmdeszcz deszcz dni: 8.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.