Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Rumunsko

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rumunsko? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Rumunsko

Rumunsko - aké počasie môžete očakávať

Klíma Rumunska je mierne. Sú zvyčajne chladné a úplne zamračené zimy s pomerne častým snehom a hmlou, ale môžete očakávať slnečné leta. V lete sú pomerne časté spŕšky a búrky. Na juhovýchode je morská klíma.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aiud, Alba County, Alba Iulia, Alexandria, Anina, Apuseni Mountains, Arad, Arieșeni, Azuga, Bacău, Baia Mare, Banat, Bessarabia, Bicaz, Biertan, Bistrița, Bistrița Năsăud County, Blaj, Bocşa, Borsec, Borșa, Botoșani, Brad, Bran, Brașov, Brașov County, Breaza, Breb, Brăila, Bucharest, Buziaș, Buzău, Bușteni, Băile Govora, Băile Herculane, Băile Tuşnad, Calafat, Caransebeș, Carei, Cavnic, Cheile Nerei Beușnița National Park, Ciacova, Ciucea, Cluj Napoca, Cluj County, Constanța, Corund, Costinești, Covasna County, Craiova, Crișana, Curtea de Argeș, Câlnic, Câmpulung, Câmpulung Moldovenesc, Călan, Călimănești, Călărași, Danube Delta, Deta, Deva, Drobeta Turnu Severin, Dumbrăveni, Dârjiu, Eftimie Murgu, Făget, Făgăraș, Geoagiu, Giurgiu, Gura Humorului, Gătaia, Harghita, Hațeg, Horezu, Huedin, Hunedoara, Hunedoara County, Ialomița Valley, Iași, Ieud, Iron Gates Natural Park, Jimbolia, Lugoj, Lunca Ilvei, Lupeni, Mamaia, Mangalia, Maramureș, Mediaș, Miercurea Ciuc, Mogoșoaia, Moldavia, Mountainous North, Muntenia, Mureș County, Măcin Mountains National Park, Northern Dobruja, Ocna Sibiului, Oltenia, Oneşti, Oradea, Oravița, Orăștie, Orșova, Petroșani, Piatra Craiului National Park, Piatra Neamț, Pitești, Ploiești, Poiana Brașov, Predeal, Prejmer, Păltiniș, Recaș, Retezat National Park, Reșița, Roșia Montană, Rupea, Râmnicu Vâlcea, Râu de Mori, Râșnov, Rădăuți, Sasca Montană, Saschiz, Satu Mare, Saturn, Semenic Cheile Carașului National Park, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Sibiu County, Sighetu Marmației, Sighișoara, Simeria, Sinaia, Slobozia, Slănic, Slănic Moldova, Snagov, Southern Bukovina, Sovata, Suceava, Sulina, Szeklerland, Sângeorz Băi, Sânnicolau Mare, Săcele, Săpânța, Timișoara, Transylvania, Tulcea, Turda, Tuzla, Târgoviște, Târgu Mureș, Târgu Jiu, Târgu Neamţ, Târgu Ocna, Târnăveni, Uricani, Vama Veche, Viscri, Vișeu de Sus, Vâlsan Valley, Vălenii de Munte, Wallachian Plain, Zalău.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 12.2. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 7.3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Rumunsko, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Moldoveanu (2544 m) a najnižší bod je Black Sea (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Rumunsko. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Január je 3 ℃ (37.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.5. Priemerné zrážky sú 33.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:12 a na konci mesiaca 9:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Február je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.2. Priemerné zrážky sú 34.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:25 a na konci mesiaca 11:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Marec je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10. Priemerné zrážky sú 38.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:56 a na konci mesiaca 12:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Apríl je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 10.5. Priemerné zrážky sú 48.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:28 a na konci mesiaca 14:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Máj je 24 ℃ (75.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.3. Priemerné zrážky sú 56 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:47 a na konci mesiaca 15:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Jún je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.2. Priemerné zrážky sú 80.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:31 a na konci mesiaca 15:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Júl je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.7. Priemerné zrážky sú 62.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:14 a na konci mesiaca 14:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci August je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 7.7. Priemerné zrážky sú 50.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:08 a na konci mesiaca 13:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci September je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7.3. Priemerné zrážky sú 52.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:41 a na konci mesiaca 11:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci Október je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.7. Priemerné zrážky sú 48.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:10 a na konci mesiaca 10:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci November je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.7. Priemerné zrážky sú 44.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:46 a na konci mesiaca 9:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Rumunsko - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Rumunsko v mesiaci December je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -3.2 ℃ (26.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.4. Priemerné zrážky sú 43.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:53 a na konci mesiaca 8:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Rumunsko. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bucharestteplota: - najvyššia teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najnižšia teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)zrážky: 43.4mmdaždivé dni: 10.4
Aradteplota: - najvyššia teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 49.1mmdaždivé dni: 13.5
Botosaniteplota: - najvyššia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najnižšia teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)zrážky: 26mmdaždivé dni: 12.2
Cluj Napocateplota: - najvyššia teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najnižšia teplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)zrážky: 36.3mmdaždivé dni: 13.8
Constantateplota: - najvyššia teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najnižšia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)zrážky: 37.8mmdaždivé dni: 10.5
Craiovateplota: - najvyššia teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najnižšia teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)zrážky: 53.3mmdaždivé dni: 11.9
Iasiteplota: - najvyššia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najnižšia teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)zrážky: 32.3mmdaždivé dni: 12.9
Rm. Valceateplota: - najvyššia teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najnižšia teplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)zrážky: 52.4mmdaždivé dni: 11.3
Sibiuteplota: - najvyššia teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najnižšia teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)zrážky: 31.5mmdaždivé dni: 11.8
Sulinateplota: - najvyššia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najnižšia teplota: 0.8 ℃ (33.44 ℉)zrážky: 19.7mmdaždivé dni: 8.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.