Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Rumunsko

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Rumunsko? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Rumunsko

Rumunsko - jaké počasí lze čekat

Klima v Rumunsku je mírné. Jsou obvykle chladné a poměrně zatažené zimy s poměrně častým sněhem a mlhou, ale můžete očekávat slunečné léto. V létě se vyskytují poměrně časté přeháňky a bouřky. Na jihovýchodě je mořské klima.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aiud, Alba County, Alba Iulia, Alexandria, Anina, Apuseni Mountains, Arad, Arieșeni, Azuga, Bacău, Baia Mare, Banat, Bessarabia, Bicaz, Biertan, Bistrița, Bistrița Năsăud County, Blaj, Bocşa, Borsec, Borșa, Botoșani, Brad, Bran, Brașov, Brașov County, Breaza, Breb, Brăila, Bucharest, Buziaș, Buzău, Bușteni, Băile Govora, Băile Herculane, Băile Tuşnad, Calafat, Caransebeș, Carei, Cavnic, Cheile Nerei Beușnița National Park, Ciacova, Ciucea, Cluj Napoca, Cluj County, Constanța, Corund, Costinești, Covasna County, Craiova, Crișana, Curtea de Argeș, Câlnic, Câmpulung, Câmpulung Moldovenesc, Călan, Călimănești, Călărași, Danube Delta, Deta, Deva, Drobeta Turnu Severin, Dumbrăveni, Dârjiu, Eftimie Murgu, Făget, Făgăraș, Geoagiu, Giurgiu, Gura Humorului, Gătaia, Harghita, Hațeg, Horezu, Huedin, Hunedoara, Hunedoara County, Ialomița Valley, Iași, Ieud, Iron Gates Natural Park, Jimbolia, Lugoj, Lunca Ilvei, Lupeni, Mamaia, Mangalia, Maramureș, Mediaș, Miercurea Ciuc, Mogoșoaia, Moldavia, Mountainous North, Muntenia, Mureș County, Măcin Mountains National Park, Northern Dobruja, Ocna Sibiului, Oltenia, Oneşti, Oradea, Oravița, Orăștie, Orșova, Petroșani, Piatra Craiului National Park, Piatra Neamț, Pitești, Ploiești, Poiana Brașov, Predeal, Prejmer, Păltiniș, Recaș, Retezat National Park, Reșița, Roșia Montană, Rupea, Râmnicu Vâlcea, Râu de Mori, Râșnov, Rădăuți, Sasca Montană, Saschiz, Satu Mare, Saturn, Semenic Cheile Carașului National Park, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Sibiu County, Sighetu Marmației, Sighișoara, Simeria, Sinaia, Slobozia, Slănic, Slănic Moldova, Snagov, Southern Bukovina, Sovata, Suceava, Sulina, Szeklerland, Sângeorz Băi, Sânnicolau Mare, Săcele, Săpânța, Timișoara, Transylvania, Tulcea, Turda, Tuzla, Târgoviște, Târgu Mureș, Târgu Jiu, Târgu Neamţ, Târgu Ocna, Târnăveni, Uricani, Vama Veche, Viscri, Vișeu de Sus, Vâlsan Valley, Vălenii de Munte, Wallachian Plain, Zalău.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí hlavního města a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 12.2. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 7.3.

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Rumunsko, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Moldoveanu (2544 m) a nejnižší bod je Black Sea (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Rumunsko. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci leden je 3 ℃ (37.4 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.5. Průměrné srážky jsou 33.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:12 a na konci měsíce 9:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci únor je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.8 ℃ (25.16 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.2. Průměrné srážky jsou 34.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:25 a na konci měsíce 11:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci březen je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.3 ℃ (32.54 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 10. Průměrné srážky jsou 38.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci duben je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 10.5. Průměrné srážky jsou 48.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:28 a na konci měsíce 14:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci květen je 24 ℃ (75.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.3. Průměrné srážky jsou 56 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:47 a na konci měsíce 15:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci červen je 27.6 ℃ (81.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.8 ℃ (78.44 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12.2. Průměrné srážky jsou 80.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:31 a na konci měsíce 15:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci červenec je 30.8 ℃ (87.44 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.7. Průměrné srážky jsou 62.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:14 a na konci měsíce 14:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci srpen je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.7. Průměrné srážky jsou 50.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:08 a na konci měsíce 13:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci září je 24.5 ℃ (76.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.95 ℃ (80.51 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7.3. Průměrné srážky jsou 52.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:41 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci říjen je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.7. Průměrné srážky jsou 48.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:10 a na konci měsíce 10:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci listopad je 10.2 ℃ (50.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.8 ℃ (33.44 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.95 ℃ (57.11 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.7. Průměrné srážky jsou 44.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:46 a na konci měsíce 9:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Rumunsko - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Rumunsko v měsíci prosinec je 3.9 ℃ (39.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.2 ℃ (26.24 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.05 ℃ (44.69 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.45 ℃ (38.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.4. Průměrné srážky jsou 43.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:53 a na konci měsíce 8:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Rumunsko. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bucharestteplota: - nejvyšší teplota: 3.9 ℃ (39.02 ℉)nejnižší teplota: -3.2 ℃ (26.24 ℉)srážky: 43.4mmdeštivé dny: 10.4
Aradteplota: - nejvyšší teplota: 4.4 ℃ (39.92 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 49.1mmdeštivé dny: 13.5
Botosaniteplota: - nejvyšší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)nejnižší teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)srážky: 26mmdeštivé dny: 12.2
Cluj Napocateplota: - nejvyšší teplota: 1.8 ℃ (35.24 ℉)nejnižší teplota: -3.9 ℃ (24.98 ℉)srážky: 36.3mmdeštivé dny: 13.8
Constantateplota: - nejvyšší teplota: 6.4 ℃ (43.52 ℉)nejnižší teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)srážky: 37.8mmdeštivé dny: 10.5
Craiovateplota: - nejvyšší teplota: 3.6 ℃ (38.48 ℉)nejnižší teplota: -2.6 ℃ (27.32 ℉)srážky: 53.3mmdeštivé dny: 11.9
Iasiteplota: - nejvyšší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)nejnižší teplota: -3.5 ℃ (25.7 ℉)srážky: 32.3mmdeštivé dny: 12.9
Rm. Valceateplota: - nejvyšší teplota: 4.7 ℃ (40.46 ℉)nejnižší teplota: -2.3 ℃ (27.86 ℉)srážky: 52.4mmdeštivé dny: 11.3
Sibiuteplota: - nejvyšší teplota: 3.3 ℃ (37.94 ℉)nejnižší teplota: -5.2 ℃ (22.64 ℉)srážky: 31.5mmdeštivé dny: 11.8
Sulinateplota: - nejvyšší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)nejnižší teplota: 0.8 ℃ (33.44 ℉)srážky: 19.7mmdeštivé dny: 8.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.