Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Rumunia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Rumunia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Rumunia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Rumunia

Klimat Rumunii jest umiarkowany. Zwykle występują zimne i pochmurne zimy z dość częstym śniegiem i mgłami, ale można się spodziewać słonecznych letnich dni. W lecie występują dość częste opady przelotne i burze z piorunami. Na południowym wschodzie panuje klimat morski.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Aiud, Alba County, Alba Iulia, Alexandria, Anina, Apuseni Mountains, Arad, Arieșeni, Azuga, Bacău, Baia Mare, Banat, Bessarabia, Bicaz, Biertan, Bistrița, Bistrița Năsăud County, Blaj, Bocşa, Borsec, Borșa, Botoșani, Brad, Bran, Brașov, Brașov County, Breaza, Breb, Brăila, Bucharest, Buziaș, Buzău, Bușteni, Băile Govora, Băile Herculane, Băile Tuşnad, Calafat, Caransebeș, Carei, Cavnic, Cheile Nerei Beușnița National Park, Ciacova, Ciucea, Cluj Napoca, Cluj County, Constanța, Corund, Costinești, Covasna County, Craiova, Crișana, Curtea de Argeș, Câlnic, Câmpulung, Câmpulung Moldovenesc, Călan, Călimănești, Călărași, Danube Delta, Deta, Deva, Drobeta Turnu Severin, Dumbrăveni, Dârjiu, Eftimie Murgu, Făget, Făgăraș, Geoagiu, Giurgiu, Gura Humorului, Gătaia, Harghita, Hațeg, Horezu, Huedin, Hunedoara, Hunedoara County, Ialomița Valley, Iași, Ieud, Iron Gates Natural Park, Jimbolia, Lugoj, Lunca Ilvei, Lupeni, Mamaia, Mangalia, Maramureș, Mediaș, Miercurea Ciuc, Mogoșoaia, Moldavia, Mountainous North, Muntenia, Mureș County, Măcin Mountains National Park, Northern Dobruja, Ocna Sibiului, Oltenia, Oneşti, Oradea, Oravița, Orăștie, Orșova, Petroșani, Piatra Craiului National Park, Piatra Neamț, Pitești, Ploiești, Poiana Brașov, Predeal, Prejmer, Păltiniș, Recaș, Retezat National Park, Reșița, Roșia Montană, Rupea, Râmnicu Vâlcea, Râu de Mori, Râșnov, Rădăuți, Sasca Montană, Saschiz, Satu Mare, Saturn, Semenic Cheile Carașului National Park, Sfântu Gheorghe, Sibiu, Sibiu County, Sighetu Marmației, Sighișoara, Simeria, Sinaia, Slobozia, Slănic, Slănic Moldova, Snagov, Southern Bukovina, Sovata, Suceava, Sulina, Szeklerland, Sângeorz Băi, Sânnicolau Mare, Săcele, Săpânța, Timișoara, Transylvania, Tulcea, Turda, Tuzla, Târgoviște, Târgu Mureș, Târgu Jiu, Târgu Neamţ, Târgu Ocna, Târnăveni, Uricani, Vama Veche, Viscri, Vișeu de Sus, Vâlsan Valley, Vălenii de Munte, Wallachian Plain, Zalău.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 15.8 ℃ (60.44 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -4.6 ℃ (23.72 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Rumunia, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Moldoveanu (2544 m) i najniższy punkt Black Sea (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Rumunia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w styczeń to 3 ℃ (37.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.6 ℃ (23.72 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.45 ℃ (38.21 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.3 ℃ (39.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.5. Średnia suma opadów 33.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:12 i na końcu miesiąca 9:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w luty to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.8 ℃ (25.16 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.2. Średnia suma opadów 34.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:25 i na końcu miesiąca 11:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w marzec to 11.6 ℃ (52.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.3 ℃ (32.54 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10. Średnia suma opadów 38.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w kwiecień to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 10.5. Średnia suma opadów 48.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:28 i na końcu miesiąca 14:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w maj to 24 ℃ (75.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 11.3. Średnia suma opadów 56 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:47 i na końcu miesiąca 15:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w czerwiec to 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.8 ℃ (56.84 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.8 ℃ (78.44 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12.2. Średnia suma opadów 80.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:31 i na końcu miesiąca 15:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w lipiec to 30.8 ℃ (87.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.7. Średnia suma opadów 62.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:14 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w sierpień to 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 7.7. Średnia suma opadów 50.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:08 i na końcu miesiąca 13:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w wrzesień to 24.5 ℃ (76.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.95 ℃ (80.51 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7.3. Średnia suma opadów 52.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:41 i na końcu miesiąca 11:56.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w październik to 17.7 ℃ (63.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.7. Średnia suma opadów 48.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:56 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:10 i na końcu miesiąca 10:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w listopad to 10.2 ℃ (50.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.8 ℃ (33.44 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.95 ℃ (57.11 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.7. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:46 i na końcu miesiąca 9:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Rumunia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Rumunia w grudzień to 3.9 ℃ (39.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.2 ℃ (26.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.05 ℃ (44.69 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 3.45 ℃ (38.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.4. Średnia suma opadów 43.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:53 i na końcu miesiąca 8:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Rumunia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Bucharesttemperatura: - najwyższa temperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najniższa temperatura: -3.2 ℃ (26.24 ℉)opady: 43.4mmdeszcz deszcz dni: 10.4
Aradtemperatura: - najwyższa temperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 49.1mmdeszcz deszcz dni: 13.5
Botosanitemperatura: - najwyższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najniższa temperatura: -4 ℃ (24.8 ℉)opady: 26mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Cluj Napocatemperatura: - najwyższa temperatura: 1.8 ℃ (35.24 ℉)najniższa temperatura: -3.9 ℃ (24.98 ℉)opady: 36.3mmdeszcz deszcz dni: 13.8
Constantatemperatura: - najwyższa temperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najniższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)opady: 37.8mmdeszcz deszcz dni: 10.5
Craiovatemperatura: - najwyższa temperatura: 3.6 ℃ (38.48 ℉)najniższa temperatura: -2.6 ℃ (27.32 ℉)opady: 53.3mmdeszcz deszcz dni: 11.9
Iasitemperatura: - najwyższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)najniższa temperatura: -3.5 ℃ (25.7 ℉)opady: 32.3mmdeszcz deszcz dni: 12.9
Rm. Valceatemperatura: - najwyższa temperatura: 4.7 ℃ (40.46 ℉)najniższa temperatura: -2.3 ℃ (27.86 ℉)opady: 52.4mmdeszcz deszcz dni: 11.3
Sibiutemperatura: - najwyższa temperatura: 3.3 ℃ (37.94 ℉)najniższa temperatura: -5.2 ℃ (22.64 ℉)opady: 31.5mmdeszcz deszcz dni: 11.8
Sulinatemperatura: - najwyższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)najniższa temperatura: 0.8 ℃ (33.44 ℉)opady: 19.7mmdeszcz deszcz dni: 8.5
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.