Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - South

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela South? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


South - aké počasie môžete očakávať

South je súčasťou zeme Brazília. Brazília je obrovská krajina, takže je tu podnebie. Väčšinou je podnebie tropické, ale mierne na juhu. V blízkosti rovníka sa počasie v priebehu roka výrazne nezmení, ale zimy sú niekedy chladné na juhu. A v hornatom sneží. Väčšina Brazílie má len mierne dažde, ale oblasť Amazonky je vlhká.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Antonina, Araranguá, Arroio Grande, Bagé, Balneário Camboriú, Balneário Piçarras, Barra Velha, Barra do Ribeiro, Bento Gonçalves, Biguaçu, Blumenau, Bombinhas, Cacequi, Camaquã, Campina Grande do Sul, Campo Largo, Campos Gerais do Paraná, Candelária, Canela, Canoas, Canoinhas, Capitão Leonidas Marques, Cascavel, Caxias do Sul, Central East, Central West, Central and South Central, Chapecó, Chuí, Coast, Colombo, Correia Pinto, Criciúma, Curitiba, Curitibanos, Erechim, Fazenda Rio Grande, Florianopolis, Foz do Iguaçu, Francisco Beltrão, Garopaba, Garuva, Gramado, Grande Curitiba, Grande Florianópolis, Grande Porto Alegre, Guarapuava, Guaraqueçaba, Guaratuba, Guaíba, Guaíra, Iguaçu Valleys, Ilha do Mel, Imbituba, Irati, Itaiópolis, Itajaí, Itajaí Valley, Itapema, Jaguarão, Joinville, Lages, Londrina, Mafra, Mandirituba, Maquiné, Maringá, Marumbi, Mata, Matinhos, Morretes, Mostardas, Muçum, Northeast, Northwest, Nova Petrópolis, Novo Hamburgo, Osório, Palhoça, Palmares do Sul, Paranaguá, Paraná, Passo Fundo, Pelotas, Penha, Pinhais, Ponta Grossa, Pontal do Paraná, Porto Alegre, Prudentópolis, Quatro Barras, Quitandinha, Rio Grande, Rio Grande do Sul, Sananduva, Santa Catarina, Santa Cecília, Santa Cruz do Sul, Santa Maria, Santana do Livramento, Santo Ângelo, Sapucaia do Sul, Serra do Itajaí National Park, Serrana, Sombrio, Southeast, Southwest, São Francisco do Sul, São José, São José do Norte, São Leopoldo, São Lourenço do Sul, São Marcos, São Miguel das Missões, São Miguel do Oeste, São Pedro do Sul, São Vicente do Sul, Tijucas, Torres, Treze Tílias, Tubarão, Uruguaiana, Vacaria.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Porto Alegre a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 12.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Apríl, priemerný počet daždivých dní je 8.9.

Pri cestovaní v lokácii South vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Brazília je Pico da Neblina (2994 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela South. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - South - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Január je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 11.2. Priemerné zrážky sú 98.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:51 a na konci mesiaca 13:32.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - South - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Február je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.9. Priemerné zrážky sú 109.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:32 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:09 a na konci mesiaca 12:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - South - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Marec je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11. Priemerné zrážky sú 105.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:15 a na konci mesiaca 11:48.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - South - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Apríl je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.9. Priemerné zrážky sú 87 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:48 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - South - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Máj je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9.8. Priemerné zrážky sú 95.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:36 a na konci mesiaca 10:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - South - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Jún je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 12.2. Priemerné zrážky sú 130.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:13 a na konci mesiaca 10:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - South - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Júl je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12. Priemerné zrážky sú 121.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:22 a na konci mesiaca 10:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - South - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci August je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11. Priemerné zrážky sú 138.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:58 a na konci mesiaca 11:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - South - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci September je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 10.9. Priemerné zrážky sú 142.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:48 a na konci mesiaca 12:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - South - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci Október je 25 ℃ (77 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 9.8. Priemerné zrážky sú 112.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:42 a na konci mesiaca 13:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - South - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci November je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.1. Priemerné zrážky sú 103.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:32 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - South - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South v mesiaci December je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10.1. Priemerné zrážky sú 101.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 14:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - South. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Curitibateplota: - najvyššia teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)najnižšia teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)zrážky: 149mmdaždivé dni: 16.2
Florianopolisteplota: - najvyššia teplota: 26.7 ℃ (80.06 ℉)najnižšia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)zrážky: 148.7mmdaždivé dni: 14.7
Porto Alegreteplota: - najvyššia teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najnižšia teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)zrážky: 101.1mmdaždivé dni: 10.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest