Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - South

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do South? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu South

South jest częścią Brazylia. Brazylia to ogromny kraj, więc klimat jest tu zróżnicowany. Głównie klimat jest tropikalny, ale umiarkowany na południu. W pobliżu równika pogoda niewiele się zmienia w ciągu roku, ale zimy są na południu zimne. A w górach jest śnieg. Większość Brazylii ma tylko umiarkowane opady, ale region Amazonii jest wilgotny.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Antonina, Araranguá, Arroio Grande, Bagé, Balneário Camboriú, Balneário Piçarras, Barra Velha, Barra do Ribeiro, Bento Gonçalves, Biguaçu, Blumenau, Bombinhas, Cacequi, Camaquã, Campina Grande do Sul, Campo Largo, Campos Gerais do Paraná, Candelária, Canela, Canoas, Canoinhas, Capitão Leonidas Marques, Cascavel, Caxias do Sul, Central East, Central West, Central and South Central, Chapecó, Chuí, Coast, Colombo, Correia Pinto, Criciúma, Curitiba, Curitibanos, Erechim, Fazenda Rio Grande, Florianopolis, Foz do Iguaçu, Francisco Beltrão, Garopaba, Garuva, Gramado, Grande Curitiba, Grande Florianópolis, Grande Porto Alegre, Guarapuava, Guaraqueçaba, Guaratuba, Guaíba, Guaíra, Iguaçu Valleys, Ilha do Mel, Imbituba, Irati, Itaiópolis, Itajaí, Itajaí Valley, Itapema, Jaguarão, Joinville, Lages, Londrina, Mafra, Mandirituba, Maquiné, Maringá, Marumbi, Mata, Matinhos, Morretes, Mostardas, Muçum, Northeast, Northwest, Nova Petrópolis, Novo Hamburgo, Osório, Palhoça, Palmares do Sul, Paranaguá, Paraná, Passo Fundo, Pelotas, Penha, Pinhais, Ponta Grossa, Pontal do Paraná, Porto Alegre, Prudentópolis, Quatro Barras, Quitandinha, Rio Grande, Rio Grande do Sul, Sananduva, Santa Catarina, Santa Cecília, Santa Cruz do Sul, Santa Maria, Santana do Livramento, Santo Ângelo, Sapucaia do Sul, Serra do Itajaí National Park, Serrana, Sombrio, Southeast, Southwest, São Francisco do Sul, São José, São José do Norte, São Leopoldo, São Lourenço do Sul, São Marcos, São Miguel das Missões, São Miguel do Oeste, São Pedro do Sul, São Vicente do Sul, Tijucas, Torres, Treze Tílias, Tubarão, Uruguaiana, Vacaria.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Porto Alegre oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20.9 ℃ (69.62 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 10.7 ℃ (51.26 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest kwiecień, średnia liczba dni deszczowych jest w 8.9.

Podczas podróży po South zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Brazylia jest Pico da Neblina (2994 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na South. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w South w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w styczeń to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 11.2. Średnia suma opadów 98.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:51 i na końcu miesiąca 13:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w South w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w luty to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.4 ℃ (86.72 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.9. Średnia suma opadów 109.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:32 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:09 i na końcu miesiąca 12:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w South w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w marzec to 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.4 ℃ (66.92 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.2 ℃ (84.56 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11. Średnia suma opadów 105.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:15 i na końcu miesiąca 11:48.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w South w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w kwiecień to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.7 ℃ (80.06 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.9 ℃ (75.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.9. Średnia suma opadów 87 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:48 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w South w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w maj to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9.8. Średnia suma opadów 95.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:36 i na końcu miesiąca 10:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w South w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w czerwiec to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 12.2. Średnia suma opadów 130.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:13 i na końcu miesiąca 10:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w South w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w lipiec to 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.3 ℃ (66.74 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12. Średnia suma opadów 121.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:22 i na końcu miesiąca 10:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w South w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w sierpień to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.7 ℃ (53.06 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.1 ℃ (68.18 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11. Średnia suma opadów 138.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:58 i na końcu miesiąca 11:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w South w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w wrzesień to 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.2 ℃ (55.76 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.5 ℃ (70.7 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.65 ℃ (74.57 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 10.9. Średnia suma opadów 142.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:48 i na końcu miesiąca 12:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w South w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w październik to 25 ℃ (77 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.5 ℃ (59.9 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.65 ℃ (74.57 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.65 ℃ (78.17 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 9.8. Średnia suma opadów 112.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:42 i na końcu miesiąca 13:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w South w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w listopad to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.65 ℃ (78.17 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.1. Średnia suma opadów 103.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:32 i na końcu miesiąca 13:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w South w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South w grudzień to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.9 ℃ (66.02 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.7 ℃ (81.86 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.1. Średnia suma opadów 101.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 14:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w South w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Curitibatemperatura: - najwyższa temperatura: 26 ℃ (78.8 ℉)najniższa temperatura: 15.7 ℃ (60.26 ℉)opady: 149mmdeszcz deszcz dni: 16.2
Florianopolistemperatura: - najwyższa temperatura: 26.7 ℃ (80.06 ℉)najniższa temperatura: 20.5 ℃ (68.9 ℉)opady: 148.7mmdeszcz deszcz dni: 14.7
Porto Alegretemperatura: - najwyższa temperatura: 29.1 ℃ (84.38 ℉)najniższa temperatura: 18.9 ℃ (66.02 ℉)opady: 101.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest