Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - South

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle South? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


South - jaké počasí lze čekat

South je součástí země Brazílie. Brazílie je obrovská země, takže je zde klima pestré. Většinou je klima tropické, ale na jihu mírné. V blízkosti rovníku se počasí během roku příliš nezmění, ale na jihu jsou zimy někdy studené. A v horách to sněží. Většina Brazílie má jen mírné srážky, ale oblast Amazonie je vlhká.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Antonina, Araranguá, Arroio Grande, Bagé, Balneário Camboriú, Balneário Piçarras, Barra Velha, Barra do Ribeiro, Bento Gonçalves, Biguaçu, Blumenau, Bombinhas, Cacequi, Camaquã, Campina Grande do Sul, Campo Largo, Campos Gerais do Paraná, Candelária, Canela, Canoas, Canoinhas, Capitão Leonidas Marques, Cascavel, Caxias do Sul, Central East, Central West, Central and South Central, Chapecó, Chuí, Coast, Colombo, Correia Pinto, Criciúma, Curitiba, Curitibanos, Erechim, Fazenda Rio Grande, Florianopolis, Foz do Iguaçu, Francisco Beltrão, Garopaba, Garuva, Gramado, Grande Curitiba, Grande Florianópolis, Grande Porto Alegre, Guarapuava, Guaraqueçaba, Guaratuba, Guaíba, Guaíra, Iguaçu Valleys, Ilha do Mel, Imbituba, Irati, Itaiópolis, Itajaí, Itajaí Valley, Itapema, Jaguarão, Joinville, Lages, Londrina, Mafra, Mandirituba, Maquiné, Maringá, Marumbi, Mata, Matinhos, Morretes, Mostardas, Muçum, Northeast, Northwest, Nova Petrópolis, Novo Hamburgo, Osório, Palhoça, Palmares do Sul, Paranaguá, Paraná, Passo Fundo, Pelotas, Penha, Pinhais, Ponta Grossa, Pontal do Paraná, Porto Alegre, Prudentópolis, Quatro Barras, Quitandinha, Rio Grande, Rio Grande do Sul, Sananduva, Santa Catarina, Santa Cecília, Santa Cruz do Sul, Santa Maria, Santana do Livramento, Santo Ângelo, Sapucaia do Sul, Serra do Itajaí National Park, Serrana, Sombrio, Southeast, Southwest, São Francisco do Sul, São José, São José do Norte, São Leopoldo, São Lourenço do Sul, São Marcos, São Miguel das Missões, São Miguel do Oeste, São Pedro do Sul, São Vicente do Sul, Tijucas, Torres, Treze Tílias, Tubarão, Uruguaiana, Vacaria.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Porto Alegre a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červen, průměrná maximální teplota 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 12.2. Nejméně deštivý měsíc zde je duben, průměrný počet deštivých dnů je 8.9.

Při cestování, jehož cílem je South, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Brazílie je Pico da Neblina (2994 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle South. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - South - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci leden je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 11.2. Průměrné srážky jsou 98.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:51 a na konci měsíce 13:32.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - South - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci únor je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 30.4 ℃ (86.72 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.9. Průměrné srážky jsou 109.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:32 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:09 a na konci měsíce 12:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - South - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci březen je 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.4 ℃ (66.92 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.2 ℃ (84.56 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11. Průměrné srážky jsou 105.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:15 a na konci měsíce 11:48.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - South - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci duben je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.7 ℃ (80.06 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.9. Průměrné srážky jsou 87 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:48 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:21 a na konci měsíce 10:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - South - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci květen je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.9 ℃ (75.02 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 9.8. Průměrné srážky jsou 95.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:36 a na konci měsíce 10:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - South - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci červen je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 12.2. Průměrné srážky jsou 130.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:13 a na konci měsíce 10:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - South - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci červenec je 19.5 ℃ (67.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.3 ℃ (66.74 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12. Průměrné srážky jsou 121.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:22 a na konci měsíce 10:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - South - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci srpen je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.7 ℃ (53.06 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.1 ℃ (68.18 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11. Průměrné srážky jsou 138.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:58 a na konci měsíce 11:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - South - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci září je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.2 ℃ (55.76 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.5 ℃ (70.7 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 10.9. Průměrné srážky jsou 142.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:48 a na konci měsíce 12:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - South - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci říjen je 25 ℃ (77 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.65 ℃ (74.57 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 9.8. Průměrné srážky jsou 112.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:42 a na konci měsíce 13:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - South - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci listopad je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.65 ℃ (78.17 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.1. Průměrné srážky jsou 103.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:32 a na konci měsíce 13:50.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - South - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South v měsíci prosinec je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.7 ℃ (81.86 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 10.1. Průměrné srážky jsou 101.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:50 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 14:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli South. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Curitibateplota: - nejvyšší teplota: 26 ℃ (78.8 ℉)nejnižší teplota: 15.7 ℃ (60.26 ℉)srážky: 149mmdeštivé dny: 16.2
Florianopolisteplota: - nejvyšší teplota: 26.7 ℃ (80.06 ℉)nejnižší teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)srážky: 148.7mmdeštivé dny: 14.7
Porto Alegreteplota: - nejvyšší teplota: 29.1 ℃ (84.38 ℉)nejnižší teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)srážky: 101.1mmdeštivé dny: 10.1
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest