Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - South Carolina

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela South Carolina? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

South Carolina - aké počasie môžete očakávať

South Carolina je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aiken, Anderson, Beaufort, Belton, Bluffton, Briarcliffe Acres, Charleston, Clemson, Columbia, Congaree National Park, Conway, Devils Fork State Park, Florence, Folly Beach, Fort Mill, Garden City, Georgetown, Golden Corner, Grand Strand, Greater Charleston, Greater Columbia, Greenville, Greer, Hilton Head Island, Indian Land, Isle of Palms, Kiawah Island, Lexington, Little River, Mauldin, Mount Pleasant, Murrells Inlet, Myrtle Beach, North Myrtle Beach, Old 96 District, Olde English District, Orangeburg, Pawleys Island, Pee Dee Country, Ridgeland, Rock Hill, Santee Cooper Country, Seabrook Island, Spartanburg, St. George, Sullivan's Island, Sumter, Surfside Beach, Table Rock State Park, Tega Cay, Thoroughbred Country, Upcountry South Carolina, York.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Columbia a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 35.1 ℃ (95.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 12.4. Najmenej daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 7.

Pri cestovaní v lokácii South Carolina vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela South Carolina. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Január je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.6. Priemerné zrážky sú 99.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:08 a na konci mesiaca 10:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Február je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.4. Priemerné zrážky sú 94.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:57 a na konci mesiaca 11:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Marec je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 9.4. Priemerné zrážky sú 106.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:59 a na konci mesiaca 12:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Apríl je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8.3. Priemerné zrážky sú 66.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:01 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Máj je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 8.8. Priemerné zrážky sú 75.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:55 a na konci mesiaca 14:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Jún je 34.5 ℃ (94.1 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 10.9. Priemerné zrážky sú 137.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:23 a na konci mesiaca 14:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Júl je 35.1 ℃ (95.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 12.4. Priemerné zrážky sú 136.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:13 a na konci mesiaca 13:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci August je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 11.1. Priemerné zrážky sú 123.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:29 a na konci mesiaca 13:00.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci September je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 7. Priemerné zrážky sú 91.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:00 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:30 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci Október je 26 ℃ (78.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.3. Priemerné zrážky sú 78.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:27 a na konci mesiaca 10:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci November je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 8.2. Priemerné zrážky sú 76.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:30 a na konci mesiaca 10:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - South Carolina - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi South Carolina v mesiaci December je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.7. Priemerné zrážky sú 88.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:56 a na konci mesiaca 9:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - South Carolina. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Charlestonteplota: - najvyššia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najnižšia teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)zrážky: 65.2mmdaždivé dni: 8.5
Columbiateplota: - najvyššia teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najnižšia teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)zrážky: 88.2mmdaždivé dni: 9.7
Greenvilleteplota: - najvyššia teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najnižšia teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)zrážky: 106.6mmdaždivé dni: -
Myrtle Beachteplota: - najvyššia teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)najnižšia teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)zrážky: 97.1mmdaždivé dni: -
Rock Hillteplota: - najvyššia teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najnižšia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)zrážky: 87.7mmdaždivé dni: -
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.