Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - South Carolina

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle South Carolina? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

South Carolina - jaké počasí lze čekat

South Carolina je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aiken, Anderson, Beaufort, Belton, Bluffton, Briarcliffe Acres, Charleston, Clemson, Columbia, Congaree National Park, Conway, Devils Fork State Park, Florence, Folly Beach, Fort Mill, Garden City, Georgetown, Golden Corner, Grand Strand, Greater Charleston, Greater Columbia, Greenville, Greer, Hilton Head Island, Indian Land, Isle of Palms, Kiawah Island, Lexington, Little River, Mauldin, Mount Pleasant, Murrells Inlet, Myrtle Beach, North Myrtle Beach, Old 96 District, Olde English District, Orangeburg, Pawleys Island, Pee Dee Country, Ridgeland, Rock Hill, Santee Cooper Country, Seabrook Island, Spartanburg, St. George, Sullivan's Island, Sumter, Surfside Beach, Table Rock State Park, Tega Cay, Thoroughbred Country, Upcountry South Carolina, York.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Columbia a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 35.1 ℃ (95.18 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 14.7 ℃ (58.46 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 12.4. Nejméně deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 7.

Při cestování, jehož cílem je South Carolina, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle South Carolina. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci leden je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.2 ℃ (37.76 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 10.6. Průměrné srážky jsou 99.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:08 a na konci měsíce 10:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci únor je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16 ℃ (60.8 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.4. Průměrné srážky jsou 94.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:57 a na konci měsíce 11:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci březen je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.75 ℃ (67.55 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 9.4. Průměrné srážky jsou 106.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:59 a na konci měsíce 12:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci duben je 26.1 ℃ (78.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.15 ℃ (75.47 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.3. Průměrné srážky jsou 66.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:01 a na konci měsíce 13:30.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci květen je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.95 ℃ (82.31 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.8. Průměrné srážky jsou 75.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:55 a na konci měsíce 14:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci červen je 34.5 ℃ (94.1 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.9. Průměrné srážky jsou 137.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:23 a na konci měsíce 14:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci červenec je 35.1 ℃ (95.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.8 ℃ (94.64 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 12.4. Průměrné srážky jsou 136.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:13 a na konci měsíce 13:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci srpen je 34.4 ℃ (93.92 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 34.75 ℃ (94.55 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 11.1. Průměrné srážky jsou 123.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:29 a na konci měsíce 13:00.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci září je 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 32.95 ℃ (91.31 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 7. Průměrné srážky jsou 91.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:30 a na konci měsíce 11:58.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci říjen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.75 ℃ (83.75 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 7.3. Průměrné srážky jsou 78.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:58 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:27 a na konci měsíce 10:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci listopad je 20.6 ℃ (69.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.2. Průměrné srážky jsou 76.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:30 a na konci měsíce 10:09.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - South Carolina - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Carolina v měsíci prosinec je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.2 ℃ (39.56 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18 ℃ (64.4 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.05 ℃ (59.09 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.7. Průměrné srážky jsou 88.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:09 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:56 a na konci měsíce 9:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli South Carolina. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Charlestonteplota: - nejvyšší teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)nejnižší teplota: 7.8 ℃ (46.04 ℉)srážky: 65.2mmdeštivé dny: 8.5
Columbiateplota: - nejvyšší teplota: 15.4 ℃ (59.72 ℉)nejnižší teplota: 4.2 ℃ (39.56 ℉)srážky: 88.2mmdeštivé dny: 9.7
Greenvilleteplota: - nejvyšší teplota: 10.9 ℃ (51.62 ℉)nejnižší teplota: 1.3 ℃ (34.34 ℉)srážky: 106.6mmdeštivé dny: -
Myrtle Beachteplota: - nejvyšší teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)nejnižší teplota: 2.5 ℃ (36.5 ℉)srážky: 97.1mmdeštivé dny: -
Rock Hillteplota: - nejvyšší teplota: 12.4 ℃ (54.32 ℉)nejnižší teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)srážky: 87.7mmdeštivé dny: -
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.