Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - South Carolina

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do South Carolina? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu South Carolina

South Carolina jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aiken, Anderson, Beaufort, Belton, Bluffton, Briarcliffe Acres, Charleston, Clemson, Columbia, Congaree National Park, Conway, Devils Fork State Park, Florence, Folly Beach, Fort Mill, Garden City, Georgetown, Golden Corner, Grand Strand, Greater Charleston, Greater Columbia, Greenville, Greer, Hilton Head Island, Indian Land, Isle of Palms, Kiawah Island, Lexington, Little River, Mauldin, Mount Pleasant, Murrells Inlet, Myrtle Beach, North Myrtle Beach, Old 96 District, Olde English District, Orangeburg, Pawleys Island, Pee Dee Country, Ridgeland, Rock Hill, Santee Cooper Country, Seabrook Island, Spartanburg, St. George, Sullivan's Island, Sumter, Surfside Beach, Table Rock State Park, Tega Cay, Thoroughbred Country, Upcountry South Carolina, York.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Columbia oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 35.1 ℃ (95.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.1 ℃ (73.58 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 3.2 ℃ (37.76 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 12.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest wrzesień, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.

Podczas podróży po South Carolina zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na South Carolina. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w styczeń to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.2 ℃ (37.76 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.6. Średnia suma opadów 99.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:08 i na końcu miesiąca 10:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w luty to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5 ℃ (41 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16 ℃ (60.8 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.4. Średnia suma opadów 94.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:57 i na końcu miesiąca 11:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w marzec to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.4. Średnia suma opadów 106.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 12:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w kwiecień to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.15 ℃ (75.47 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8.3. Średnia suma opadów 66.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:01 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w maj to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.95 ℃ (82.31 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.8. Średnia suma opadów 75.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:55 i na końcu miesiąca 14:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w czerwiec to 34.5 ℃ (94.1 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.8 ℃ (94.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 10.9. Średnia suma opadów 137.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:23 i na końcu miesiąca 14:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w lipiec to 35.1 ℃ (95.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.8 ℃ (94.64 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.75 ℃ (94.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.4. Średnia suma opadów 136.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 13:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w sierpień to 34.4 ℃ (93.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.75 ℃ (94.55 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.95 ℃ (91.31 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 11.1. Średnia suma opadów 123.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:29 i na końcu miesiąca 13:00.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w wrzesień to 31.5 ℃ (88.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19 ℃ (66.2 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.95 ℃ (91.31 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.75 ℃ (83.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 7. Średnia suma opadów 91.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:30 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w październik to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.75 ℃ (83.75 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.3. Średnia suma opadów 78.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:27 i na końcu miesiąca 10:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w listopad to 20.6 ℃ (69.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18 ℃ (64.4 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.2. Średnia suma opadów 76.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:30 i na końcu miesiąca 10:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w South Carolina w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w South Carolina w grudzień to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.2 ℃ (39.56 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18 ℃ (64.4 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.05 ℃ (59.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.7. Średnia suma opadów 88.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:56 i na końcu miesiąca 9:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w South Carolina w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Charlestontemperatura: - najwyższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najniższa temperatura: 7.8 ℃ (46.04 ℉)opady: 65.2mmdeszcz deszcz dni: 8.5
Columbiatemperatura: - najwyższa temperatura: 15.4 ℃ (59.72 ℉)najniższa temperatura: 4.2 ℃ (39.56 ℉)opady: 88.2mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Greenvilletemperatura: - najwyższa temperatura: 10.9 ℃ (51.62 ℉)najniższa temperatura: 1.3 ℃ (34.34 ℉)opady: 106.6mmdeszcz deszcz dni: -
Myrtle Beachtemperatura: - najwyższa temperatura: 14.7 ℃ (58.46 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 97.1mmdeszcz deszcz dni: -
Rock Hilltemperatura: - najwyższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najniższa temperatura: 0.1 ℃ (32.18 ℉)opady: 87.7mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.