Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - South Dakota

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle South Dakota? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

South Dakota - jaké počasí lze čekat

South Dakota je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aberdeen, Badlands National Park, Badlands and Black Hills, Bear Butte State Park, Belle Fourche, Big Stone City, Black Hills National Forest, Brookings, Chamberlain, Custer, Custer State Park, De Smet, Deadwood, Glacial Lakes, Great Lakes, Hot Springs, Huron, Ipswich, Jewel Cave National Monument, Kadoka, Keystone, Lake Norden, Lead, Madison, Milbank, Miller, Minuteman Missile National Historic Site, Mitchell, Mount Rushmore National Memorial, Oacoma, Pierre, Pine Ridge, Rapid City, Rosebud, Selby, Sioux Falls, Southeast South Dakota, Spearfish, Sturgis, Swett, Wall, Watertown, Wind Cave National Park, Winner, Yankton.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Pierre a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 17 ℃ (62.6 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -0.9 ℃ (30.38 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -11.9 ℃ (10.58 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je červen, průměrný počet deštivých dnů je 10.8. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 4.8.

Při cestování, jehož cílem je South Dakota, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle South Dakota. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci leden je -0.9 ℃ (30.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.9 ℃ (10.58 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.55 ℃ (31.01 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.45 ℃ (32.81 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 5.7. Průměrné srážky jsou 10.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:13 a na konci měsíce 9:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci únor je 1.8 ℃ (35.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 0.45 ℃ (32.81 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 4.8. Průměrné srážky jsou 15.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:25 a na konci měsíce 11:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci březen je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.6 ℃ (23.72 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 6.2. Průměrné srážky jsou 30.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci duben je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.4 ℃ (34.52 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.75 ℃ (53.15 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 8.1. Průměrné srážky jsou 45.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:27 a na konci měsíce 14:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci květen je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.9 ℃ (66.02 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.2 ℃ (75.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 10.2. Průměrné srážky jsou 80.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:47 a na konci měsíce 15:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci červen je 26.5 ℃ (79.7 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.2 ℃ (75.56 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 10.8. Průměrné srážky jsou 89.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:30 a na konci měsíce 15:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci červenec je 31.8 ℃ (89.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 9.2. Průměrné srážky jsou 65.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:13 a na konci měsíce 14:45.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci srpen je 31.2 ℃ (88.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 31.5 ℃ (88.7 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.35 ℃ (83.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 7.4. Průměrné srážky jsou 45.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:08 a na konci měsíce 13:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci září je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.8 ℃ (49.64 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.35 ℃ (83.03 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.9. Průměrné srážky jsou 46.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:41 a na konci měsíce 11:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci říjen je 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.5 ℃ (36.5 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.05 ℃ (69.89 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 6.7. Průměrné srážky jsou 42.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:10 a na konci měsíce 10:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci listopad je 7 ℃ (44.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.7 ℃ (23.54 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.8 ℃ (53.24 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 5.8. Průměrné srážky jsou 18.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:46 a na konci měsíce 9:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - South Dakota - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi South Dakota v měsíci prosinec je -0.2 ℃ (31.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -10.7 ℃ (12.74 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.55 ℃ (31.01 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 5.8. Průměrné srážky jsou 13.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:54 a na konci měsíce 8:51.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli South Dakota. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Rapid Cityteplota: - nejvyšší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)nejnižší teplota: -7.4 ℃ (18.68 ℉)srážky: 8mmdeštivé dny: 5
Sioux Fallsteplota: - nejvyšší teplota: -1.7 ℃ (28.94 ℉)nejnižší teplota: -12.4 ℃ (9.68 ℉)srážky: 17.6mmdeštivé dny: 7
Brookingsteplota: - nejvyšší teplota: -3 ℃ (26.6 ℉)nejnižší teplota: -13.7 ℃ (7.34 ℉)srážky: 12.1mmdeštivé dny: 5.1
Pierreteplota: - nejvyšší teplota: -0.2 ℃ (31.64 ℉)nejnižší teplota: -10.7 ℃ (12.74 ℉)srážky: 13.8mmdeštivé dny: 5.8
Watertownteplota: - nejvyšší teplota: -3.8 ℃ (25.16 ℉)nejnižší teplota: -13.3 ℃ (8.06 ℉)srážky: 13.7mmdeštivé dny: 6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.