Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Southeast

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southeast? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Čína - Southeast

Southeast - aké počasie môžete očakávať

Southeast je súčasťou zeme Čína. Klíma Číny je veľmi rôznorodá, pretože krajina je veľmi veľká. Počasie je tropické na juhu a subarctic na severe, a vysokohorské vo vyšších výškách tibetskej plošiny. Monzúnové vetry výrazne ovplyvňujú podnebie. Počas leta Monsoon prináša teplý a vlhký vzduch z juhu, v zime monzún prináša chladné a relatívne suché počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Anxi, Baoting, Bo'ao, Changle, Chaozhou, Chongwu, Dabu, Danzhou, Dehua, Dongguan, Eastern Guangdong, Enping, Foshan, Fu'an, Fuding, Fujian, Fuqing, Fuzhou, Guangdong, Guangzhou, Gulangyu, Haicang, Haikou, Hainan, Houjie, Hui'an, Huizhou, Inland Fujian, Jiangmen, Jieyang, Jimei, Jinjiang, Kaiping, Liannan, Lingshui, Liu'ao, Longyan, Luoding, Maoming, Mawei, Meizhou, Mount Wuyi, Nanling National Forest Park, Nanping, Ningde, Northern Coast, Northern Guangdong, Panyu, Pearl River Delta, Pingtan, Putian, Qingyuan, Quanzhou, Sanming, Sanya, Shantou, Shaoguan, Shenzhen, Shishi, Shunde, Southern Coast, Taining, Taishan, Taxia, Tong'an, Wenchang, Western Guangdong, Wuzhishan, Xiamen, Xiang'an, Xiapu, Yangjiang, Yongding County, Zhangzhou, Zhanjiang, Zhaoqing, Zhongshan, Zhuhai.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Shenzhen a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 33 ℃ (91.4 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 26 ℃ (78.8 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12 ℃ (53.6 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 18.3. Najmenej daždivý mesiac tu je December, priemerný počet daždivých dní je 4.7.

Pri cestovaní v lokácii Southeast vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Čína je Mount Everest (8848 m) a najnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southeast. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Január je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12 ℃ (53.6 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.3. Priemerné zrážky sú 30 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:54 a na konci mesiaca 11:07.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Február je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.8 ℃ (55.04 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.25 ℃ (68.45 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.6. Priemerné zrážky sú 43.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:07 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:23 a na konci mesiaca 11:42.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Marec je 22.4 ℃ (72.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 10.5. Priemerné zrážky sú 68.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:42 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:01 a na konci mesiaca 12:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Apríl je 26.4 ℃ (79.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.4 ℃ (75.92 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 12.6. Priemerné zrážky sú 173 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:40 a na konci mesiaca 12:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Máj je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 23.1 ℃ (73.58 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 15.5. Priemerné zrážky sú 239.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:13 a na konci mesiaca 13:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Jún je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.25 ℃ (86.45 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.2 ℃ (89.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 18.3. Priemerné zrážky sú 297.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:30 a na konci mesiaca 13:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Júl je 32.7 ℃ (90.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 25.3 ℃ (77.54 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.2 ℃ (89.96 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 17.1. Priemerné zrážky sú 334 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:23 a na konci mesiaca 13:12.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci August je 33 ℃ (91.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 26 ℃ (78.8 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.85 ℃ (91.13 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 17.9. Priemerné zrážky sú 377 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:12 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:57 a na konci mesiaca 12:39.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci September je 31.3 ℃ (88.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 32.15 ℃ (89.87 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 14.7. Priemerné zrážky sú 234 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:39 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:20 a na konci mesiaca 12:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci Október je 28.9 ℃ (84.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.2 ℃ (71.96 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.1 ℃ (86.18 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 7.3. Priemerné zrážky sú 97.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:42 a na konci mesiaca 11:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci November je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.9 ℃ (80.42 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 5. Priemerné zrážky sú 38.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 10:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Southeast - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southeast v mesiaci December je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.5 ℃ (74.3 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 4.7. Priemerné zrážky sú 34.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:46 a na konci mesiaca 10:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Southeast. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Guangzhouteplota: - najvyššia teplota: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najnižšia teplota: 11 ℃ (51.8 ℉)zrážky: 24.3mmdaždivé dni: 5.1
Fuzhouteplota: - najvyššia teplota: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: 28.7mmdaždivé dni: 8.1
Haikouteplota: - najvyššia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najnižšia teplota: 16 ℃ (60.8 ℉)zrážky: 34.3mmdaždivé dni: 8.2
Xiamenteplota: - najvyššia teplota: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najnižšia teplota: 12 ℃ (53.6 ℉)zrážky: 25mmdaždivé dni: 4
Sanyateplota: - najvyššia teplota: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najnižšia teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)zrážky: 10.7mmdaždivé dni: 3.6
Shantouteplota: - najvyššia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)najnižšia teplota: 12.5 ℃ (54.5 ℉)zrážky: 38.5mmdaždivé dni: 5.2
Shaoguanteplota: - najvyššia teplota: 17.8 ℃ (64.04 ℉)najnižšia teplota: 8.2 ℃ (46.76 ℉)zrážky: 44.9mmdaždivé dni: 6.9
Shenzhenteplota: - najvyššia teplota: 22.1 ℃ (71.78 ℉)najnižšia teplota: 13.1 ℃ (55.58 ℉)zrážky: 34.5mmdaždivé dni: 4.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest