Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Southeast

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Southeast? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.


Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Southeast

Southeast jest częścią Chińska Republika Ludowa. Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Pogoda jest tropikalna na południu i subarktyce na północy, a alpejska na wyższych elewacjach płaskowyżu tybetańskiego. Wiatry monsunowe silnie wpływają na klimat. Latem monsun przenosi ciepłe i wilgotne powietrze z południa, zimą monsun przynosi zimną i stosunkowo suchą pogodę.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Anxi, Baoting, Bo'ao, Changle, Chaozhou, Chongwu, Dabu, Danzhou, Dehua, Dongguan, Eastern Guangdong, Enping, Foshan, Fu'an, Fuding, Fujian, Fuqing, Fuzhou, Guangdong, Guangzhou, Gulangyu, Haicang, Haikou, Hainan, Houjie, Hui'an, Huizhou, Inland Fujian, Jiangmen, Jieyang, Jimei, Jinjiang, Kaiping, Liannan, Lingshui, Liu'ao, Longyan, Luoding, Maoming, Mawei, Meizhou, Mount Wuyi, Nanling National Forest Park, Nanping, Ningde, Northern Coast, Northern Guangdong, Panyu, Pearl River Delta, Pingtan, Putian, Qingyuan, Quanzhou, Sanming, Sanya, Shantou, Shaoguan, Shenzhen, Shishi, Shunde, Southern Coast, Taining, Taishan, Taxia, Tong'an, Wenchang, Western Guangdong, Wuzhishan, Xiamen, Xiang'an, Xiapu, Yangjiang, Yongding County, Zhangzhou, Zhanjiang, Zhaoqing, Zhongshan, Zhuhai.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Shenzhen oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 26 ℃ (78.8 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12 ℃ (53.6 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 18.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.7.

Podczas podróży po Southeast zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Chińska Republika Ludowa jest Mount Everest (8848 m) i najniższy punkt Turpan Pendi (-154 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Southeast. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień


styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w styczeń to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12 ℃ (53.6 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6.3. Średnia suma opadów 30 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:54 i na końcu miesiąca 11:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w luty to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.8 ℃ (55.04 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.25 ℃ (68.45 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.6. Średnia suma opadów 43.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 11:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w marzec to 22.4 ℃ (72.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 10.5. Średnia suma opadów 68.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:01 i na końcu miesiąca 12:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w kwiecień to 26.4 ℃ (79.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.4 ℃ (75.92 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 12.6. Średnia suma opadów 173 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:40 i na końcu miesiąca 12:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w maj to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.1 ℃ (73.58 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 15.5. Średnia suma opadów 239.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:13 i na końcu miesiąca 13:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w czerwiec to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.25 ℃ (86.45 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 18.3. Średnia suma opadów 297.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:30 i na końcu miesiąca 13:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w lipiec to 32.7 ℃ (90.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.3 ℃ (77.54 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 17.1. Średnia suma opadów 334 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:23 i na końcu miesiąca 13:12.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w sierpień to 33 ℃ (91.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26 ℃ (78.8 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 17.9. Średnia suma opadów 377 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:12 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:57 i na końcu miesiąca 12:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w wrzesień to 31.3 ℃ (88.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.15 ℃ (89.87 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 14.7. Średnia suma opadów 234 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:20 i na końcu miesiąca 12:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w październik to 28.9 ℃ (84.02 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.2 ℃ (71.96 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.1 ℃ (86.18 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 7.3. Średnia suma opadów 97.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:42 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w listopad to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.9 ℃ (80.42 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 5. Średnia suma opadów 38.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:07 i na końcu miesiąca 10:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Southeast w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southeast w grudzień to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.5 ℃ (74.3 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 4.7. Średnia suma opadów 34.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:46 i na końcu miesiąca 10:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Southeast w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Guangzhoutemperatura: - najwyższa temperatura: 20.8 ℃ (69.44 ℉)najniższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)opady: 24.3mmdeszcz deszcz dni: 5.1
Fuzhoutemperatura: - najwyższa temperatura: 17.3 ℃ (63.14 ℉)najniższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)opady: 28.7mmdeszcz deszcz dni: 8.1
Haikoutemperatura: - najwyższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)najniższa temperatura: 16 ℃ (60.8 ℉)opady: 34.3mmdeszcz deszcz dni: 8.2
Xiamentemperatura: - najwyższa temperatura: 19.7 ℃ (67.46 ℉)najniższa temperatura: 12 ℃ (53.6 ℉)opady: 25mmdeszcz deszcz dni: 4
Sanyatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.2 ℃ (80.96 ℉)najniższa temperatura: 18.9 ℃ (66.02 ℉)opady: 10.7mmdeszcz deszcz dni: 3.6
Shantoutemperatura: - najwyższa temperatura: 20.2 ℃ (68.36 ℉)najniższa temperatura: 12.5 ℃ (54.5 ℉)opady: 38.5mmdeszcz deszcz dni: 5.2
Shaoguantemperatura: - najwyższa temperatura: 17.8 ℃ (64.04 ℉)najniższa temperatura: 8.2 ℃ (46.76 ℉)opady: 44.9mmdeszcz deszcz dni: 6.9
Shenzhentemperatura: - najwyższa temperatura: 22.1 ℃ (71.78 ℉)najniższa temperatura: 13.1 ℃ (55.58 ℉)opady: 34.5mmdeszcz deszcz dni: 4.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.


©2018-2021 UsualWeather.com, główne źródła danych: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Wydawca: Bispiral, s.r.o. | O nas | Zasady stronie internetowej UsualWeather.com i ochrony prywatności
Facebook Twitter Pinterest