Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Southern Italy

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southern Italy? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Európa - Taliansko - Southern Italy

Southern Italy - aké počasie môžete očakávať

Southern Italy je súčasťou zeme Taliansko. Talianska klíma je veľmi rôznorodá, ale väčšinou je stredomorská. Na ďalekom severe je podnebie vysokohorské, na juhu môžete očakávať teplé a suché počasie. Môžete očakávať zreteľný rozdiel v teplote medzi severom a juhom, v zime môže byť rozdiel dokonca 20 stupňov Celzia (36 stupňov Fahrenheita).

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Afragola, Alberobello, Amalfi, Amalfi Coast, Anacapri, Andria, Apulia, Ascea, Atrani, Avellino, Bari, Barletta, Barletta Andria Trani, Basilicata, Bisceglie, Bitetto, Bitonto, Brindisi, Calabria, Calitri, Campania, Campobasso, Canosa di Puglia, Capri, Carovigno, Casal Velino, Casamassima, Caserta, Castellabate, Castellana Grotte, Cava de' Tirreni, Cetara, Cilento and Vallo di Diano National Park, Conversano, Craco, Fasano, Foggia, Furore, Giovanazzo, Gravina di Puglia, Herculaneum, Isca Marina, Ischia, Isole Tremiti, Lecce, Locorotondo, Lucera, Maiori, Manfredonia, Massa Lubrense, Matera, Mattinata, Metaponto, Minervino Murge, Mola di Bari, Molfetta, Molise, Monopoli, Monte Sant'Angelo, Naples, Nardò, Oria, Ostuni, Otranto, Paestum, Pisciotta, Policoro, Polignano a Mare, Pompeii, Positano, Potenza, Pozzuoli, Praia a Mare, Praiano, Procida, Racale, Ravello, Reggio di Calabria, Roccella Ionica, Ruvo di Puglia, Salento, Salerno, San Giovanni Rotondo, San Marco in Lamis, Sant'Agnello, Sant'Angelo, Sant'Angelo Dei Lombardi, Sant' Andrea Apostolo dello Jonio, Scala, Scalea, Sorrento, Specchia, Taranto, Termoli, Toritto, Torre Annunziata, Trani, Trebisacce, Vesuvius, Vibo Valentia.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Naples a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 10.1. Najmenej daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 2.3.

Pri cestovaní v lokácii Southern Italy vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Taliansko je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a najnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southern Italy. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Január je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.2. Priemerné zrážky sú 90.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:34 a na konci mesiaca 10:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Február je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 9.1. Priemerné zrážky sú 95.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:37 a na konci mesiaca 11:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Marec je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 8.7. Priemerné zrážky sú 78.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:57 a na konci mesiaca 12:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Apríl je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 9.4. Priemerné zrážky sú 99.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:18 a na konci mesiaca 13:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Máj je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 6. Priemerné zrážky sú 58.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Jún je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 3.2. Priemerné zrážky sú 33.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:05 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Júl je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 2.3. Priemerné zrážky sú 28.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:50 a na konci mesiaca 14:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci August je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 3.8. Priemerné zrážky sú 34.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 13:16.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci September je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 6.2. Priemerné zrážky sú 87.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:37 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci Október je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 8.4. Priemerné zrážky sú 132.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:16 a na konci mesiaca 10:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci November je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 10.1. Priemerné zrážky sú 148.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:03 a na konci mesiaca 9:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Southern Italy - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southern Italy v mesiaci December je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 9.7. Priemerné zrážky sú 111.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:17 a na konci mesiaca 9:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Southern Italy. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Bariteplota: - najvyššia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najnižšia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)zrážky: 54.1mmdaždivé dni: 7
Naplesteplota: - najvyššia teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najnižšia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)zrážky: 111.5mmdaždivé dni: 9.7
Campobassoteplota: - najvyššia teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najnižšia teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)zrážky: 53.3mmdaždivé dni: 7.6
Potenzateplota: - najvyššia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najnižšia teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)zrážky: 67.4mmdaždivé dni: 8
Lecceteplota: - najvyššia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najnižšia teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)zrážky: 67.2mmdaždivé dni: 7.5
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.