Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Southern Italy

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Southern Italy? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Evropa - Itálie - Southern Italy

Southern Italy - jaké počasí lze čekat

Southern Italy je součástí země Itálie. Klima v Itálii je velmi rozmanité, ale převážně středomořské. Na dalekém severu je klima alpské, na jihu můžete očekávat teplé a suché počasí. Můžete očekávat zřetelné rozdíly teploty mezi severním a jihem, v zimě může být rozdíl dokonce o 20 stupňů Celsia (36 stupňů Fahrenheita).

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Afragola, Alberobello, Amalfi, Amalfi Coast, Anacapri, Andria, Apulia, Ascea, Atrani, Avellino, Bari, Barletta, Barletta Andria Trani, Basilicata, Bisceglie, Bitetto, Bitonto, Brindisi, Calabria, Calitri, Campania, Campobasso, Canosa di Puglia, Capri, Carovigno, Casal Velino, Casamassima, Caserta, Castellabate, Castellana Grotte, Cava de' Tirreni, Cetara, Cilento and Vallo di Diano National Park, Conversano, Craco, Fasano, Foggia, Furore, Giovanazzo, Gravina di Puglia, Herculaneum, Isca Marina, Ischia, Isole Tremiti, Lecce, Locorotondo, Lucera, Maiori, Manfredonia, Massa Lubrense, Matera, Mattinata, Metaponto, Minervino Murge, Mola di Bari, Molfetta, Molise, Monopoli, Monte Sant'Angelo, Naples, Nardò, Oria, Ostuni, Otranto, Paestum, Pisciotta, Policoro, Polignano a Mare, Pompeii, Positano, Potenza, Pozzuoli, Praia a Mare, Praiano, Procida, Racale, Ravello, Reggio di Calabria, Roccella Ionica, Ruvo di Puglia, Salento, Salerno, San Giovanni Rotondo, San Marco in Lamis, Sant'Agnello, Sant'Angelo, Sant'Angelo Dei Lombardi, Sant' Andrea Apostolo dello Jonio, Scala, Scalea, Sorrento, Specchia, Taranto, Termoli, Toritto, Torre Annunziata, Trani, Trebisacce, Vesuvius, Vibo Valentia.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Naples a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 10.1. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 2.3.

Při cestování, jehož cílem je Southern Italy, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Itálie je Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) a nejnižší bod je Mediterranean Sea (0 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Southern Italy. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci leden je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.2. Průměrné srážky jsou 90.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:34 a na konci měsíce 10:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci únor je 13.4 ℃ (56.12 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.8 ℃ (40.64 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.35 ℃ (56.03 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 9.1. Průměrné srážky jsou 95.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:37 a na konci měsíce 11:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci březen je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.55 ℃ (58.19 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 8.7. Průměrné srážky jsou 78.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci duben je 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.7 ℃ (47.66 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.2 ℃ (62.96 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 9.4. Průměrné srážky jsou 99.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:18 a na konci měsíce 13:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci květen je 23.5 ℃ (74.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 6. Průměrné srážky jsou 58.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:27 a na konci měsíce 14:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci červen je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 3.2. Průměrné srážky jsou 33.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:05 a na konci měsíce 15:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci červenec je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19 ℃ (66.2 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 2.3. Průměrné srážky jsou 28.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:50 a na konci měsíce 14:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci srpen je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.8 ℃ (67.64 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 3.8. Průměrné srážky jsou 34.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:53 a na konci měsíce 13:16.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci září je 26.2 ℃ (79.16 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.05 ℃ (82.49 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 6.2. Průměrné srážky jsou 87.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:37 a na konci měsíce 11:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci říjen je 22.5 ℃ (72.5 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 8.4. Průměrné srážky jsou 132.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:16 a na konci měsíce 10:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci listopad je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8 ℃ (46.4 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.95 ℃ (67.91 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 10.1. Průměrné srážky jsou 148.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:03 a na konci měsíce 9:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Southern Italy - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Italy v měsíci prosinec je 14.2 ℃ (57.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.7 ℃ (42.26 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.75 ℃ (56.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.7. Průměrné srážky jsou 111.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:17 a na konci měsíce 9:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Southern Italy. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Bariteplota: - nejvyšší teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)nejnižší teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)srážky: 54.1mmdeštivé dny: 7
Naplesteplota: - nejvyšší teplota: 14.2 ℃ (57.56 ℉)nejnižší teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)srážky: 111.5mmdeštivé dny: 9.7
Campobassoteplota: - nejvyšší teplota: 8.4 ℃ (47.12 ℉)nejnižší teplota: 3.1 ℃ (37.58 ℉)srážky: 53.3mmdeštivé dny: 7.6
Potenzateplota: - nejvyšší teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)nejnižší teplota: 2.6 ℃ (36.68 ℉)srážky: 67.4mmdeštivé dny: 8
Lecceteplota: - nejvyšší teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)nejnižší teplota: 5.6 ℃ (42.08 ℉)srážky: 67.2mmdeštivé dny: 7.5
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.