Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Southern Italy

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Southern Italy? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Europa - Włochy - Southern Italy

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Southern Italy

Southern Italy jest częścią Włochy. Klimat Włoch jest bardzo zróżnicowany, ale w większości jest to obszar śródziemnomorski. Na dalekiej północy klimat jest alpejski, na południu można spodziewać się gorącej i suchej pogody. Można oczekiwać wyraźnie zauważalnej różnicy temperatur między północą a południem, w zimie różnica może wynosić nawet 20 stopni Celsjusza (36 stopni Fahrenheita).

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Afragola, Alberobello, Amalfi, Amalfi Coast, Anacapri, Andria, Apulia, Ascea, Atrani, Avellino, Bari, Barletta, Barletta Andria Trani, Basilicata, Bisceglie, Bitetto, Bitonto, Brindisi, Calabria, Calitri, Campania, Campobasso, Canosa di Puglia, Capri, Carovigno, Casal Velino, Casamassima, Caserta, Castellabate, Castellana Grotte, Cava de' Tirreni, Cetara, Cilento and Vallo di Diano National Park, Conversano, Craco, Fasano, Foggia, Furore, Giovanazzo, Gravina di Puglia, Herculaneum, Isca Marina, Ischia, Isole Tremiti, Lecce, Locorotondo, Lucera, Maiori, Manfredonia, Massa Lubrense, Matera, Mattinata, Metaponto, Minervino Murge, Mola di Bari, Molfetta, Molise, Monopoli, Monte Sant'Angelo, Naples, Nardò, Oria, Ostuni, Otranto, Paestum, Pisciotta, Policoro, Polignano a Mare, Pompeii, Positano, Potenza, Pozzuoli, Praia a Mare, Praiano, Procida, Racale, Ravello, Reggio di Calabria, Roccella Ionica, Ruvo di Puglia, Salento, Salerno, San Giovanni Rotondo, San Marco in Lamis, Sant'Agnello, Sant'Angelo, Sant'Angelo Dei Lombardi, Sant' Andrea Apostolo dello Jonio, Scala, Scalea, Sorrento, Specchia, Taranto, Termoli, Toritto, Torre Annunziata, Trani, Trebisacce, Vesuvius, Vibo Valentia.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Naples oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 19.8 ℃ (67.64 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 4.5 ℃ (40.1 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 2.3.

Podczas podróży po Southern Italy zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Włochy jest Mont Blanc (Monte Bianco) de Courmayeur (4748 m) i najniższy punkt Mediterranean Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Southern Italy. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w styczeń to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.2. Średnia suma opadów 90.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:34 i na końcu miesiąca 10:02.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w luty to 13.4 ℃ (56.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 9.1. Średnia suma opadów 95.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:02 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:37 i na końcu miesiąca 11:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w marzec to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.55 ℃ (58.19 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 8.7. Średnia suma opadów 78.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w kwiecień to 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.7 ℃ (47.66 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.2 ℃ (62.96 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.4. Średnia suma opadów 99.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:18 i na końcu miesiąca 13:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w maj to 23.5 ℃ (74.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.7 ℃ (54.86 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6. Średnia suma opadów 58.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w czerwiec to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.45 ℃ (83.21 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 3.2. Średnia suma opadów 33.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:05 i na końcu miesiąca 15:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w lipiec to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19 ℃ (66.2 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.45 ℃ (83.21 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 2.3. Średnia suma opadów 28.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:50 i na końcu miesiąca 14:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w sierpień to 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.8 ℃ (67.64 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 3.8. Średnia suma opadów 34.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:53 i na końcu miesiąca 13:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w wrzesień to 26.2 ℃ (79.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.05 ℃ (82.49 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 6.2. Średnia suma opadów 87.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:37 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w październik to 22.5 ℃ (72.5 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 8.4. Średnia suma opadów 132.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:16 i na końcu miesiąca 10:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w listopad to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8 ℃ (46.4 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.95 ℃ (67.91 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.8 ℃ (60.44 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 10.1. Średnia suma opadów 148.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:03 i na końcu miesiąca 9:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Italy w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Italy w grudzień to 14.2 ℃ (57.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.7 ℃ (42.26 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.75 ℃ (56.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.7. Średnia suma opadów 111.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:17 i na końcu miesiąca 9:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Southern Italy w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Baritemperatura: - najwyższa temperatura: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najniższa temperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)opady: 54.1mmdeszcz deszcz dni: 7
Naplestemperatura: - najwyższa temperatura: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najniższa temperatura: 5.7 ℃ (42.26 ℉)opady: 111.5mmdeszcz deszcz dni: 9.7
Campobassotemperatura: - najwyższa temperatura: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najniższa temperatura: 3.1 ℃ (37.58 ℉)opady: 53.3mmdeszcz deszcz dni: 7.6
Potenzatemperatura: - najwyższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najniższa temperatura: 2.6 ℃ (36.68 ℉)opady: 67.4mmdeszcz deszcz dni: 8
Leccetemperatura: - najwyższa temperatura: 14.3 ℃ (57.74 ℉)najniższa temperatura: 5.6 ℃ (42.08 ℉)opady: 67.2mmdeszcz deszcz dni: 7.5




Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.