Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Southern Russia

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Southern Russia? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Asie - Rusko - Southern Russia

Southern Russia - jaké počasí lze čekat

Southern Russia je součástí země Rusko. Klima Ruska je velmi rozmanité. To se pohybuje od stepí na jihu přes vlhký kontinent v hodně evropského Ruska, a klima je subarctic na Sibiři a tam je tundra klima v polárním severu. Zimy jsou chladné podél pobřeží Černého moře, ale chladné na Sibiři - a něco mezi těmito dvěma ve více centrálních částech Ruska. Sumy se liší od teplých stepí, aby se ochlazovaly podél pobřeží Arktidy.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Adler, Adygea, Akhty, Alupka, Alushta, Anapa, Bakhchysarai, Balaklava, Caucasian Biosphere Reserve, Chechnya, Crimea, Dagestan, Derbent, Elista, Feodosiya, Gelendzhik, Gimri, Grozny, Gurzuf, Ingushetia, Izberbash, Kabardino Balkaria, Kalmykia, Karachay Cherkessia, Kerch, Koktebel, Krasnaya Polyana, Krasnodar, Krasnodar Krai, Lagan, Magas, Makhachkala, Mineralnye Vody, Nalchik, North Caucasus, North Ossetia, Novorossiysk, Novyi Svet, Prokhladny, Rostov on Don, Rostov Oblast, Sevastopol, Shcholkine, Simferopol, Sochi, Stavropol, Stavropol Krai, Sudak, Taganrog, Tuapse, Vladikavkaz, Yalta, Yevpatoria.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Krasnodar a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je prosinec, průměrný počet deštivých dnů je 9.8. Nejméně deštivý měsíc zde je červenec, průměrný počet deštivých dnů je 5.

Při cestování, jehož cílem je Southern Russia, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Rusko je Gora El'brus (5642 m) a nejnižší bod je Caspian Sea (-28 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Southern Russia. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci leden je 3.7 ℃ (38.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -3.9 ℃ (24.98 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 8.8. Průměrné srážky jsou 60.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:09 a na konci měsíce 9:42.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci únor je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.3 ℃ (27.86 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.6 ℃ (40.28 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 7. Průměrné srážky jsou 40.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:42 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:23 a na konci měsíce 11:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci březen je 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 0.9 ℃ (33.62 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 7. Průměrné srážky jsou 44.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:56 a na konci měsíce 12:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci duben je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.3 ℃ (45.14 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.9 ℃ (58.82 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 7.8. Průměrné srážky jsou 60.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:29 a na konci měsíce 14:13.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci květen je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.4 ℃ (70.52 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 8.2. Průměrné srážky jsou 63.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:51 a na konci měsíce 15:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci červen je 27.1 ℃ (80.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 25.4 ℃ (77.72 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 7.1. Průměrné srážky jsou 78.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:20 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:35 a na konci měsíce 15:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci červenec je 29.1 ℃ (84.38 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 28.1 ℃ (82.58 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5. Průměrné srážky jsou 53.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:18 a na konci měsíce 14:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci srpen je 29.9 ℃ (85.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 5.1. Průměrné srážky jsou 54 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:11 a na konci měsíce 13:28.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci září je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.5 ℃ (54.5 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.55 ℃ (81.59 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 5. Průměrné srážky jsou 40.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:28 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:42 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci říjen je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.6 ℃ (43.88 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.65 ℃ (70.97 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.75 ℃ (58.55 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 5.9. Průměrné srážky jsou 45.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:09 a na konci měsíce 10:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci listopad je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 3.4 ℃ (38.12 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.75 ℃ (58.55 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.75 ℃ (47.75 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 8.1. Průměrné srážky jsou 68.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:43 a na konci měsíce 9:10.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Southern Russia - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southern Russia v měsíci prosinec je 6.1 ℃ (42.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -0.5 ℃ (31.1 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.75 ℃ (47.75 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 4.9 ℃ (40.82 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 9.8. Průměrné srážky jsou 80.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:49 a na konci měsíce 8:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Southern Russia. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Elistateplota: - nejvyšší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)nejnižší teplota: -4.2 ℃ (24.44 ℉)srážky: 28.7mmdeštivé dny: 8
Krasnodarteplota: - nejvyšší teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)nejnižší teplota: -0.5 ℃ (31.1 ℉)srážky: 80.4mmdeštivé dny: 9.8
Vladikavkazteplota: - nejvyšší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)nejnižší teplota: -4.5 ℃ (23.9 ℉)srážky: 33.3mmdeštivé dny: 6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.