Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Southern Russia

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Southern Russia? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Rosja - Southern Russia

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Southern Russia

Southern Russia jest częścią Rosja. Klimat Rosji jest bardzo zróżnicowany. Rozpościera się od stepów na południu, przez wilgotne kontynenty w znacznej części europejskiej Rosji, a klimat jest subarktyczny na Syberii, a na polarnej północy panuje klimat tundry. Zimy są chłodne wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego, ale zimne na Syberii - i coś pomiędzy tymi dwoma w bardziej centralnych częściach Rosji. Lata są zróżnicowane, od ciepłych w stepach po chłodne wybrzeże Arktyki.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Adler, Adygea, Akhty, Alupka, Alushta, Anapa, Bakhchysarai, Balaklava, Caucasian Biosphere Reserve, Chechnya, Crimea, Dagestan, Derbent, Elista, Feodosiya, Gelendzhik, Gimri, Grozny, Gurzuf, Ingushetia, Izberbash, Kabardino Balkaria, Kalmykia, Karachay Cherkessia, Kerch, Koktebel, Krasnaya Polyana, Krasnodar, Krasnodar Krai, Lagan, Magas, Makhachkala, Mineralnye Vody, Nalchik, North Caucasus, North Ossetia, Novorossiysk, Novyi Svet, Prokhladny, Rostov on Don, Rostov Oblast, Sevastopol, Shcholkine, Simferopol, Sochi, Stavropol, Stavropol Krai, Sudak, Taganrog, Tuapse, Vladikavkaz, Yalta, Yevpatoria.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Krasnodar oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 16.5 ℃ (61.7 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -3.9 ℃ (24.98 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia liczba dni deszczowych jest w 9.8. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.

Podczas podróży po Southern Russia zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Rosja jest Gora El'brus (5642 m) i najniższy punkt Caspian Sea (-28 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Southern Russia. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w styczeń to 3.7 ℃ (38.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to -3.9 ℃ (24.98 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.9 ℃ (40.82 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.6 ℃ (40.28 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 8.8. Średnia suma opadów 60.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:09 i na końcu miesiąca 9:42.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w luty to 5.5 ℃ (41.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.3 ℃ (27.86 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.6 ℃ (40.28 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 7. Średnia suma opadów 40.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:42 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:23 i na końcu miesiąca 11:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w marzec to 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7. Średnia suma opadów 44.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:56 i na końcu miesiąca 12:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w kwiecień to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.3 ℃ (45.14 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.9 ℃ (58.82 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 7.8. Średnia suma opadów 60.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:29 i na końcu miesiąca 14:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w maj to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.4 ℃ (70.52 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 8.2. Średnia suma opadów 63.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:51 i na końcu miesiąca 15:20.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w czerwiec to 27.1 ℃ (80.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 7.1. Średnia suma opadów 78.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:20 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:35 i na końcu miesiąca 15:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w lipiec to 29.1 ℃ (84.38 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.6 ℃ (63.68 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.1 ℃ (82.58 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5. Średnia suma opadów 53.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:18 i na końcu miesiąca 14:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w sierpień to 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.55 ℃ (81.59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 5.1. Średnia suma opadów 54 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:11 i na końcu miesiąca 13:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w wrzesień to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.5 ℃ (54.5 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.55 ℃ (81.59 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 5. Średnia suma opadów 40.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:42 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w październik to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.6 ℃ (43.88 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.65 ℃ (70.97 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.75 ℃ (58.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.9. Średnia suma opadów 45.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:09 i na końcu miesiąca 10:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w listopad to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 3.4 ℃ (38.12 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.75 ℃ (58.55 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.75 ℃ (47.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 8.1. Średnia suma opadów 68.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:43 i na końcu miesiąca 9:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Southern Russia w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southern Russia w grudzień to 6.1 ℃ (42.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to -0.5 ℃ (31.1 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.75 ℃ (47.75 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 4.9 ℃ (40.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 9.8. Średnia suma opadów 80.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:49 i na końcu miesiąca 8:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Southern Russia w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Elistatemperatura: - najwyższa temperatura: 0.7 ℃ (33.26 ℉)najniższa temperatura: -4.2 ℃ (24.44 ℉)opady: 28.7mmdeszcz deszcz dni: 8
Krasnodartemperatura: - najwyższa temperatura: 6.1 ℃ (42.98 ℉)najniższa temperatura: -0.5 ℃ (31.1 ℉)opady: 80.4mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Vladikavkaztemperatura: - najwyższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najniższa temperatura: -4.5 ℃ (23.9 ℉)opady: 33.3mmdeszcz deszcz dni: 6
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.