Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Southwest

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southwest? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Čína - Southwest

Southwest - aké počasie môžete očakávať

Southwest je súčasťou zeme Čína. Klíma Číny je veľmi rôznorodá, pretože krajina je veľmi veľká. Počasie je tropické na juhu a subarctic na severe, a vysokohorské vo vyšších výškách tibetskej plošiny. Monzúnové vetry výrazne ovplyvňujú podnebie. Počas leta Monsoon prináša teplý a vlhký vzduch z juhu, v zime monzún prináša chladné a relatívne suché počasie.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Anshun, Baise, Bayi, Beihai, Benzilan, Bingzhongluo, Central Guangxi, Central Yunnan, Chengyang, Chongzuo, Chuxiong, Congjiang, Dali, Deqin, Detian, Dongxing, Dram, Eastern Yunnan, Fuxian, Gejiu, Guangxi, Guilin, Guiping, Guiyang, Guizhou, Gyantse, Haba, Hechi, Heijing, Hekou, Hepu, Hezhou, Jianshui, Jinghong, Kaili, Kunming, Kunming Prefecture, Lang De, Lhasa, Lijiang, Liuku, Liuzhou, Longsheng, Longzhou, Lugu Lake, Mengla, Mohan, Nagqu, Nanning, Ngari, North Guangxi, Northwestern Yunnan, Nyalam, Nyingchi, Pingxiang, Pu'er, Qamdo, Qomolangma, Rongjiang, Ruili, Sakya, Samye, Sanjiang, Shangrila, Shannan, Shaxi, Shelkar, Shengping, Shilin, Shiping, South Guangxi, Southeastern Yunnan, Southern Yunnan, Tengchong, Three Parallel Rivers National Park, Tibet, Tingri, Tonghai, Tsethang, Weining, Weishan, Weizhou, Western Yunnan, Wuzhou, Xidang, Xigatse, Xijiang, Xingping, Xishuangbanna, Yangshuo, Yarlong River National Park, Yizhou, Yuanyang, Yubeng, Yulin, Yunnan, Yuxi, Zhaoxing, Zunyi.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Lhasa a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 15.6. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 0.2.

Pri cestovaní v lokácii Southwest vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Čína je Mount Everest (8848 m) a najnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Southwest. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Január je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.45 ℃ (45.41 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 0.2. Priemerné zrážky sú 0.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:16 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:26 a na konci mesiaca 10:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Február je 9 ℃ (48.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 0.2. Priemerné zrážky sú 0.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:07 a na konci mesiaca 11:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Marec je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 0.5. Priemerné zrážky sú 2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:00 a na konci mesiaca 12:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Apríl je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 1.3. Priemerné zrážky sú 5.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:53 a na konci mesiaca 13:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Máj je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 5.2. Priemerné zrážky sú 26.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:38 a na konci mesiaca 13:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Jún je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.8. Priemerné zrážky sú 72.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:02 a na konci mesiaca 14:01.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Júl je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 15. Priemerné zrážky sú 116.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:01 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:53 a na konci mesiaca 13:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci August je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 15.6. Priemerné zrážky sú 123.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:16 a na konci mesiaca 12:52.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci September je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 9.9. Priemerné zrážky sú 59.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:52 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:26 a na konci mesiaca 11:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci Október je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 2.3. Priemerné zrážky sú 10.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:33 a na konci mesiaca 11:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci November je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -4.8 ℃ (23.36 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 0.4. Priemerné zrážky sú 1.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:45 a na konci mesiaca 10:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Southwest - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Southwest v mesiaci December je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -8.8 ℃ (16.16 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.45 ℃ (45.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 0.2. Priemerné zrážky sú 1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:16 a na konci mesiaca 10:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Southwest. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Lhasateplota: - najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)zrážky: 1mmdaždivé dni: 0.2
Kunmingteplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najvyššia teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najnižšia teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)zrážky: 13.7mmdaždivé dni: 2.4
Guiyangteplota: - najvyššia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najnižšia teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)zrážky: 22.3mmdaždivé dni: 10.7
Nanningteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)zrážky: 22.8mmdaždivé dni: 7.1
Guilinteplota: - najvyššia teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)najnižšia teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)zrážky: 46.6mmdaždivé dni: 10
Daliteplota: - najvyššia teplota: 16 ℃ (60.8 ℉)najnižšia teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)zrážky: 10.7mmdaždivé dni: 2.6
Liuzhouteplota: - najvyššia teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)najnižšia teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)zrážky: 34.3mmdaždivé dni: 7.2
Zunyiteplota: - najvyššia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najnižšia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)zrážky: 20.6mmdaždivé dni: 11.6
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.