Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Southwest

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Southwest? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Southwest - jaké počasí lze čekat

Southwest je součástí země Čínská lidová republika. Klima Číny je velmi rozmanité, protože země je velmi velká. Počasí je tropické na jihu a subarctic na severu a vysokohorské ve vyšších výškách tibetské plošiny. Monzunové větry silně ovlivňují klima. V létě Monsoon přenáší teplý a vlhký vzduch z jihu, v zimě monzun přináší chladné a poměrně suché počasí.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Anshun, Baise, Bayi, Beihai, Benzilan, Bingzhongluo, Central Guangxi, Central Yunnan, Chengyang, Chongzuo, Chuxiong, Congjiang, Dali, Deqin, Detian, Dongxing, Dram, Eastern Yunnan, Fuxian, Gejiu, Guangxi, Guilin, Guiping, Guiyang, Guizhou, Gyantse, Haba, Hechi, Heijing, Hekou, Hepu, Hezhou, Jianshui, Jinghong, Kaili, Kunming, Kunming Prefecture, Lang De, Lhasa, Lijiang, Liuku, Liuzhou, Longsheng, Longzhou, Lugu Lake, Mengla, Mohan, Nagqu, Nanning, Ngari, North Guangxi, Northwestern Yunnan, Nyalam, Nyingchi, Pingxiang, Pu'er, Qamdo, Qomolangma, Rongjiang, Ruili, Sakya, Samye, Sanjiang, Shangrila, Shannan, Shaxi, Shelkar, Shengping, Shilin, Shiping, South Guangxi, Southeastern Yunnan, Southern Yunnan, Tengchong, Three Parallel Rivers National Park, Tibet, Tingri, Tonghai, Tsethang, Weining, Weishan, Weizhou, Western Yunnan, Wuzhou, Xidang, Xigatse, Xijiang, Xingping, Xishuangbanna, Yangshuo, Yarlong River National Park, Yizhou, Yuanyang, Yubeng, Yulin, Yunnan, Yuxi, Zhaoxing, Zunyi.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Lhasa a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červen, průměrná maximální teplota 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 15.6. Nejméně deštivý měsíc zde je leden, průměrný počet deštivých dnů je 0.2.

Při cestování, jehož cílem je Southwest, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Čínská lidová republika je Mount Everest (8848 m) a nejnižší bod je Turpan Pendi (-154 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Southwest. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci leden je 7.2 ℃ (44.96 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9.7 ℃ (14.54 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.45 ℃ (45.41 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 0.2. Průměrné srážky jsou 0.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:16 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:26 a na konci měsíce 10:44.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci únor je 9 ℃ (48.2 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -6.6 ℃ (20.12 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 0.2. Průměrné srážky jsou 0.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:44 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:07 a na konci měsíce 11:33.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci březen je 12.4 ℃ (54.32 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -2.8 ℃ (26.96 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 10.7 ℃ (51.26 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 0.5. Průměrné srážky jsou 2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:33 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:00 a na konci měsíce 12:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci duben je 15.6 ℃ (60.08 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.1 ℃ (33.98 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14 ℃ (57.2 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 1.3. Průměrné srážky jsou 5.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:53 a na konci měsíce 13:17.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci květen je 19.3 ℃ (66.74 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 5.2. Průměrné srážky jsou 26.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:38 a na konci měsíce 13:53.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci červen je 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.3 ℃ (70.34 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.8. Průměrné srážky jsou 72.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:53 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:02 a na konci měsíce 14:01.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci červenec je 22.1 ℃ (71.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 15. Průměrné srážky jsou 116.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:01 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:53 a na konci měsíce 13:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci srpen je 21.4 ℃ (70.52 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.75 ℃ (71.15 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 15.6. Průměrné srážky jsou 123.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:16 a na konci měsíce 12:52.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci září je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.6 ℃ (45.68 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20.9 ℃ (69.62 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 9.9. Průměrné srážky jsou 59.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:52 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:26 a na konci měsíce 11:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci říjen je 16.1 ℃ (60.98 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 1.5 ℃ (34.7 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.25 ℃ (64.85 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 2.3. Průměrné srážky jsou 10.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:33 a na konci měsíce 11:08.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci listopad je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -4.8 ℃ (23.36 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.7 ℃ (56.66 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 0.4. Průměrné srážky jsou 1.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:08 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:45 a na konci měsíce 10:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Southwest - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Southwest v měsíci prosinec je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -8.8 ℃ (16.16 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.5 ℃ (49.1 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 7.45 ℃ (45.41 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 0.2. Průměrné srážky jsou 1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:16 a na konci měsíce 10:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Southwest. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Lhasateplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: -8.8 ℃ (16.16 ℉)srážky: 1mmdeštivé dny: 0.2
Kunmingteplota: 7.9 ℃ (46.22 ℉)nejvyšší teplota: 15.2 ℃ (59.36 ℉)nejnižší teplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)srážky: 13.7mmdeštivé dny: 2.4
Guiyangteplota: - nejvyšší teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)nejnižší teplota: 4.6 ℃ (40.28 ℉)srážky: 22.3mmdeštivé dny: 10.7
Nanningteplota: - nejvyšší teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)nejnižší teplota: 11.2 ℃ (52.16 ℉)srážky: 22.8mmdeštivé dny: 7.1
Guilinteplota: - nejvyšší teplota: 14.7 ℃ (58.46 ℉)nejnižší teplota: 7 ℃ (44.6 ℉)srážky: 46.6mmdeštivé dny: 10
Daliteplota: - nejvyšší teplota: 16 ℃ (60.8 ℉)nejnižší teplota: 3 ℃ (37.4 ℉)srážky: 10.7mmdeštivé dny: 2.6
Liuzhouteplota: - nejvyšší teplota: 17.6 ℃ (63.68 ℉)nejnižší teplota: -0.3 ℃ (31.46 ℉)srážky: 34.3mmdeštivé dny: 7.2
Zunyiteplota: - nejvyšší teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)nejnižší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)srážky: 20.6mmdeštivé dny: 11.6
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2020 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest