Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Southwest

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Southwest? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Southwest

Southwest jest częścią Chińska Republika Ludowa. Klimat Chin jest bardzo zróżnicowany, ponieważ kraj ten jest bardzo duży. Pogoda jest tropikalna na południu i subarktyce na północy, a alpejska na wyższych elewacjach płaskowyżu tybetańskiego. Wiatry monsunowe silnie wpływają na klimat. Latem monsun przenosi ciepłe i wilgotne powietrze z południa, zimą monsun przynosi zimną i stosunkowo suchą pogodę.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Anshun, Baise, Bayi, Beihai, Benzilan, Bingzhongluo, Central Guangxi, Central Yunnan, Chengyang, Chongzuo, Chuxiong, Congjiang, Dali, Deqin, Detian, Dongxing, Dram, Eastern Yunnan, Fuxian, Gejiu, Guangxi, Guilin, Guiping, Guiyang, Guizhou, Gyantse, Haba, Hechi, Heijing, Hekou, Hepu, Hezhou, Jianshui, Jinghong, Kaili, Kunming, Kunming Prefecture, Lang De, Lhasa, Lijiang, Liuku, Liuzhou, Longsheng, Longzhou, Lugu Lake, Mengla, Mohan, Nagqu, Nanning, Ngari, North Guangxi, Northwestern Yunnan, Nyalam, Nyingchi, Pingxiang, Pu'er, Qamdo, Qomolangma, Rongjiang, Ruili, Sakya, Samye, Sanjiang, Shangrila, Shannan, Shaxi, Shelkar, Shengping, Shilin, Shiping, South Guangxi, Southeastern Yunnan, Southern Yunnan, Tengchong, Three Parallel Rivers National Park, Tibet, Tingri, Tonghai, Tsethang, Weining, Weishan, Weizhou, Western Yunnan, Wuzhou, Xidang, Xigatse, Xijiang, Xingping, Xishuangbanna, Yangshuo, Yarlong River National Park, Yizhou, Yuanyang, Yubeng, Yulin, Yunnan, Yuxi, Zhaoxing, Zunyi.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Lhasa oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 9.4 ℃ (48.92 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 7.2 ℃ (44.96 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -9.7 ℃ (14.54 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 15.6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.2.

Podczas podróży po Southwest zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Chińska Republika Ludowa jest Mount Everest (8848 m) i najniższy punkt Turpan Pendi (-154 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Southwest. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w styczeń to 7.2 ℃ (44.96 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9.7 ℃ (14.54 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.45 ℃ (45.41 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 0.2. Średnia suma opadów 0.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:26 i na końcu miesiąca 10:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w luty to 9 ℃ (48.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to -6.6 ℃ (20.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.7 ℃ (51.26 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 0.2. Średnia suma opadów 0.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:07 i na końcu miesiąca 11:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w marzec to 12.4 ℃ (54.32 ℉). Średnia najniższa temperatura to -2.8 ℃ (26.96 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 10.7 ℃ (51.26 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 0.5. Średnia suma opadów 2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:00 i na końcu miesiąca 12:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w kwiecień to 15.6 ℃ (60.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.1 ℃ (33.98 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14 ℃ (57.2 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 1.3. Średnia suma opadów 5.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:53 i na końcu miesiąca 13:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w maj to 19.3 ℃ (66.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.3 ℃ (70.34 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 5.2. Średnia suma opadów 26.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:38 i na końcu miesiąca 13:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w czerwiec to 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.8. Średnia suma opadów 72.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:02 i na końcu miesiąca 14:01.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w lipiec to 22.1 ℃ (71.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 15. Średnia suma opadów 116.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:01 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:53 i na końcu miesiąca 13:37.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w sierpień to 21.4 ℃ (70.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.75 ℃ (71.15 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.9 ℃ (69.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 15.6. Średnia suma opadów 123.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:16 i na końcu miesiąca 12:52.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w wrzesień to 20.4 ℃ (68.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.6 ℃ (45.68 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.9 ℃ (69.62 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 9.9. Średnia suma opadów 59.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:52 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w październik to 16.1 ℃ (60.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 1.5 ℃ (34.7 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.25 ℃ (64.85 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 2.3. Średnia suma opadów 10.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:33 i na końcu miesiąca 11:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w listopad to 11.3 ℃ (52.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to -4.8 ℃ (23.36 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.5 ℃ (49.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 0.4. Średnia suma opadów 1.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:45 i na końcu miesiąca 10:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Southwest w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Southwest w grudzień to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -8.8 ℃ (16.16 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.5 ℃ (49.1 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.45 ℃ (45.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 0.2. Średnia suma opadów 1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:16 i na końcu miesiąca 10:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Southwest w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Lhasatemperatura: - najwyższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najniższa temperatura: -8.8 ℃ (16.16 ℉)opady: 1mmdeszcz deszcz dni: 0.2
Kunmingtemperatura: 7.9 ℃ (46.22 ℉)najwyższa temperatura: 15.2 ℃ (59.36 ℉)najniższa temperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)opady: 13.7mmdeszcz deszcz dni: 2.4
Guiyangtemperatura: - najwyższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najniższa temperatura: 4.6 ℃ (40.28 ℉)opady: 22.3mmdeszcz deszcz dni: 10.7
Nanningtemperatura: - najwyższa temperatura: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najniższa temperatura: 11.2 ℃ (52.16 ℉)opady: 22.8mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Guilintemperatura: - najwyższa temperatura: 14.7 ℃ (58.46 ℉)najniższa temperatura: 7 ℃ (44.6 ℉)opady: 46.6mmdeszcz deszcz dni: 10
Dalitemperatura: - najwyższa temperatura: 16 ℃ (60.8 ℉)najniższa temperatura: 3 ℃ (37.4 ℉)opady: 10.7mmdeszcz deszcz dni: 2.6
Liuzhoutemperatura: - najwyższa temperatura: 17.6 ℃ (63.68 ℉)najniższa temperatura: -0.3 ℃ (31.46 ℉)opady: 34.3mmdeszcz deszcz dni: 7.2
Zunyitemperatura: - najwyższa temperatura: 10.4 ℃ (50.72 ℉)najniższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)opady: 20.6mmdeszcz deszcz dni: 11.6
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.