Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Sri Lanka

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Sri Lanka? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Sri Lanka

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Sri Lanka

Klimat Sri Lanki to tropikalny monsun. Monsun na północny wschód od grudnia do marca, a monsun południowo-zachodni od czerwca do października. Generalnie można się spodziewać gorącej i deszczowej pogody, ale na środkowych wyżynach jest łagodniej.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ahangama, Anuradhapura, Arugam Bay, Badulla, Balapitiya, Bandarawela, Batticaloa, Bentota, Beragala, Beruwela, Central Province, Colombo, Dambulla, Eastern Province, Ella, Galle, Gampaha, Hambantota, Haputale, Hikkaduwa, Horton Plains, Jaffna, Kalpitiya, Kalutara, Kandy, Kataragama, Knuckles Mountain Range, Kurunegala, Matale, Matara, Minneriya National Park, Mirissa, Negombo, Nilaveli, North Central Province, North Western Province, Northern Province, Nuwara Eliya, Polonnaruwa, Puttalam, Ratnapura, Sabaragamuwa, Sammanthurai, Sigiriya, Sinharaja Forest Reserve, Southern Province, Sri Jayawardenapura Kotte, Tangalle, Tissamaharama, Trincomalee, Unawatuna, Uppuveli, Uva, Wadduwa, Weligama, Western Province, Yala National Park, Yapahuwa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.9 ℃ (75.02 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest październik, średnia maksymalna temperatura jest 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 24.8 ℃ (76.64 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 16.6. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 5.1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Sri Lanka, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pidurutalagala (2524 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Sri Lanka. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w styczeń to 30.6 ℃ (87.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 5.1. Średnia suma opadów 58.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w luty to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23 ℃ (73.4 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.35 ℃ (88.43 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 5.1. Średnia suma opadów 72.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 11:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w marzec to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.9 ℃ (75.02 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.2 ℃ (89.96 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 9.1. Średnia suma opadów 129.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:05 i na końcu miesiąca 12:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w kwiecień to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.4 ℃ (77.72 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.3 ℃ (90.14 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 14.1. Średnia suma opadów 248.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:16 i na końcu miesiąca 12:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w maj to 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.75 ℃ (89.15 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 15.7. Średnia suma opadów 385.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w czerwiec to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.75 ℃ (87.35 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 15.6. Średnia suma opadów 180.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:31 i na końcu miesiąca 12:31.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w lipiec to 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.45 ℃ (86.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 12.1. Średnia suma opadów 120.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:25.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w sierpień to 30.2 ℃ (86.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25 ℃ (77 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.45 ℃ (86.81 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.15 ℃ (86.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 10.9. Średnia suma opadów 117.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:21 i na końcu miesiąca 12:16.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w wrzesień to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.15 ℃ (86.27 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 15.2. Średnia suma opadów 248.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:16 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 12:05.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w październik to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.85 ℃ (85.73 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.05 ℃ (86.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 16.6. Średnia suma opadów 359.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:05 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:59 i na końcu miesiąca 11:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w listopad to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.05 ℃ (86.09 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 15. Średnia suma opadów 420.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:49 i na końcu miesiąca 11:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Sri Lanka w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Sri Lanka w grudzień to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.8 ℃ (73.04 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.35 ℃ (86.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10.2. Średnia suma opadów 173.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:43 i na końcu miesiąca 11:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Sri Lanka w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Colombotemperatura: - najwyższa temperatura: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najniższa temperatura: 22.8 ℃ (73.04 ℉)opady: 173.1mmdeszcz deszcz dni: 10.2
Anuradhapuratemperatura: - najwyższa temperatura: 29.9 ℃ (85.82 ℉)najniższa temperatura: 22.5 ℃ (72.5 ℉)opady: 210.8mmdeszcz deszcz dni: 13.8
Batticaloatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.4 ℃ (83.12 ℉)najniższa temperatura: 24.3 ℃ (75.74 ℉)opady: 428.5mmdeszcz deszcz dni: 16.9
Galletemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 22.9 ℃ (73.22 ℉)opady: 178mmdeszcz deszcz dni: 12
Jaffnatemperatura: - najwyższa temperatura: 28.9 ℃ (84.02 ℉)najniższa temperatura: 23.7 ℃ (74.66 ℉)opady: 292.1mmdeszcz deszcz dni: 13.3
Kandytemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 19.2 ℃ (66.56 ℉)opady: 196.1mmdeszcz deszcz dni: 14
Nuwara Eliyatemperatura: - najwyższa temperatura: 19.1 ℃ (66.38 ℉)najniższa temperatura: 11.5 ℃ (52.7 ℉)opady: 192.2mmdeszcz deszcz dni: 15.1
Ratnapuratemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 22.7 ℃ (72.86 ℉)opady: 234.9mmdeszcz deszcz dni: 13.9
Trincomaleetemperatura: - najwyższa temperatura: 28.2 ℃ (82.76 ℉)najniższa temperatura: 25 ℃ (77 ℉)opady: 365mmdeszcz deszcz dni: 16.4
Mannartemperatura: - najwyższa temperatura: 28.7 ℃ (83.66 ℉)najniższa temperatura: 24.9 ℃ (76.82 ℉)opady: 222.1mmdeszcz deszcz dni: 12.2
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.