Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.

Domů - Afrika - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha

Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - jaké počasí lze čekat

Klima svaté Heleny, Ascension a Tristan da Cunha je tropické mořské. Počasí je obvykle mírné, je temperováno proudem Benguela a větry, které vybuchují velmi často. Vzestupný ostrov je teplejší a vlhčí než ostrov Saint Helena.

Když hovoříte o obvyklém počasí v tomto státě, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Ascension, Saint Helena, Tristan da Cunha.

Podívejme se, jaké počasí můžete očekávat. (Upozornění: Protože pro tuto zemi nemáme spolehlivé údaje, používáme pro tyto statistiky data z blízkých míst) Nejteplejším měsícem je zde březen, průměrná maximální teplota 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červenec, průměrná maximální teplota 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.9 ℃ (57.02 ℉).

Když cestujete na některé místa, které obsahuje Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha, vždy je třeba zvážit nadmořskou výšku místa. Nejvyšší bod je zde Queen Mary's Peak on Tristan da Cunha (2060 m) a nejnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec

leden

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci leden je 27 ℃ (80.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.6 ℃ (67.28 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:00 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:55 a na konci měsíce 12:46.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci únor je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.75 ℃ (81.95 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:35 a na konci měsíce 12:23.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci březen je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 21.1 ℃ (69.98 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:10 a na konci měsíce 11:57.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci duben je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 19.1 ℃ (66.38 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 29.5 ℃ (85.1 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:45 a na konci měsíce 11:34.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci květen je 26 ℃ (78.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.2 ℃ (59.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 27.6 ℃ (81.68 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:34 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:24 a na konci měsíce 11:17.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci červen je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.35 ℃ (75.83 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:13 a na konci měsíce 11:13.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci červenec je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.9 ℃ (57.02 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.85 ℃ (71.33 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:13 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:17 a na konci měsíce 11:25.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci srpen je 21 ℃ (69.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 14.7 ℃ (58.46 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21 ℃ (69.8 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:25 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:34 a na konci měsíce 11:45.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci září je 23.2 ℃ (73.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 15.8 ℃ (60.44 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.1 ℃ (71.78 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:45 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:57 a na konci měsíce 12:10.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci říjen je 23.7 ℃ (74.66 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.45 ℃ (74.21 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:10 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:23 a na konci měsíce 12:35.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci listopad je 25.5 ℃ (77.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.6 ℃ (76.28 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:46 a na konci měsíce 12:55.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Svatá Helena, Ascension a Tristan da Cunha v měsíci prosinec je 26.7 ℃ (80.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.1 ℃ (78.98 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:00 a na konci měsíce 13:01.Tato data jsou přibližná, protože pro tuto zemi nemáme přesná data. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.