Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha

Klimat Świętej Heleny, Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha jest tropikalnym morzem. Pogoda jest zwykle łagodna, jest łagodzona przez prądy Bengueli i przez wiatry, które bardzo często dmuchają. Wyspa Wniebowstąpienia jest cieplejsza i bardziej wilgotna niż wyspa Świętej Heleny.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ascension, Saint Helena, Tristan da Cunha.

Spójrzmy teraz, jakiej pogody można się tu spodziewać. (Ostrzeżenie: ponieważ nie mamy wiarygodnych danych dla tego kraju, używamy danych z pobliskich lokalizacji dla tych statystyk.) Najcieplejszy miesiąc tutaj jest marzec, średnia maksymalna temperatura jest 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 21.1 ℃ (69.98 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.9 ℃ (57.02 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Queen Mary's Peak on Tristan da Cunha (2060 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Istnieją więc duże różnice w wysokościach w tym kraju, więc możesz spodziewać się, że pogoda będzie różna również na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w styczeń to 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.6 ℃ (67.28 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:00 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:55 i na końcu miesiąca 12:46.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w luty to 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.15 ℃ (84.47 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:35 i na końcu miesiąca 12:23.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w marzec to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.1 ℃ (69.98 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.15 ℃ (84.47 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:10 i na końcu miesiąca 11:57.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w kwiecień to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.1 ℃ (66.38 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.5 ℃ (85.1 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 11:34.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w maj to 26 ℃ (78.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.6 ℃ (81.68 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:24 i na końcu miesiąca 11:17.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w czerwiec to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.35 ℃ (75.83 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:13 i na końcu miesiąca 11:13.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w lipiec to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.9 ℃ (57.02 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21.85 ℃ (71.33 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21 ℃ (69.8 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:17 i na końcu miesiąca 11:25.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w sierpień to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.7 ℃ (58.46 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 21 ℃ (69.8 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:25 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:34 i na końcu miesiąca 11:45.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w wrzesień to 23.2 ℃ (73.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.8 ℃ (60.44 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.1 ℃ (71.78 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.45 ℃ (74.21 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:57 i na końcu miesiąca 12:10.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w październik to 23.7 ℃ (74.66 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.45 ℃ (74.21 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:23 i na końcu miesiąca 12:35.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w listopad to 25.5 ℃ (77.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.6 ℃ (76.28 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:46 i na końcu miesiąca 12:55.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha w grudzień to 26.7 ℃ (80.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.1 ℃ (78.98 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:00 i na końcu miesiąca 13:01.Te dane są przybliżone, ponieważ nie mamy dokładnych danych dla tego kraju. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.