Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Tanzánia

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tanzánia? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Afrika - Tanzánia

Tanzánia - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Tanzánie je tropické pozdĺž pobrežia a mierne v horách. Väčšinu zrážok môžete očakávať v októbri na severe, ale v novembri a decembri na juhu a potom v decembri na severe. Počasie je všeobecne teplé, ale vo vyššej nadmorskej výške je chladnejšie.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Arusha, Arusha National Park, Bagamoyo, Bukoba, Central Tanzania, Chake Chake, Dar es Salaam, Dodoma, Iringa, Jambiani, Karatu, Katesh, Kendwa, Kigoma, Kilwa, Kondoa, Lagosa, Lake Manyara National Park, Lindi, Lusahunga, Lushoto, Mafia Island, Mahale Mountains, Makambako, Masasi, Matemwe, Mbeya, Mikindani, Mikumi National Park, Morogoro, Moshi, Mount Kilimanjaro, Mpanda, Mpwapwa, Mto Wa Mbu, Mtwara, Mwanza, Ndanda, Ngorongoro Conservation Area, Njombe, Northeast Tanzania, Northwest Tanzania, Nungwi, Paje, Pemba Island, Pembwe and the Southeast, Ruaha National Park, Selous Game Reserve, Serengeti National Park, Singida, Songea, Southern Highlands, Stone Town, Sumbawanga, Tabora, Tanga, Tarangire National Park, Tukuyu, Udzungwa Mountains National Park, Zanzibar.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Október, priemerná maximálna teplota je 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 10.2. Najmenej daždivý mesiac tu je Jún, priemerný počet daždivých dní je 0.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Tanzánia, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Kilimanjaro (5895 m) a najnižší bod je Indian Ocean (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tanzánia. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Január je 29.7 ℃ (85.46 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.9 ℃ (85.82 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 10.2. Priemerné zrážky sú 134.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:28 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:26 a na konci mesiaca 12:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Február je 30.1 ℃ (86.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.9 ℃ (85.82 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.8. Priemerné zrážky sú 146.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:18 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Marec je 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.35 ℃ (84.83 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7. Priemerné zrážky sú 114.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:08 a na konci mesiaca 12:03.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Apríl je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.8 ℃ (64.04 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.7 ℃ (83.66 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 5. Priemerné zrážky sú 57.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:03 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 11:53.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Máj je 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17 ℃ (62.6 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.6 ℃ (83.48 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 1. Priemerné zrážky sú 5.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:53 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:50 a na konci mesiaca 11:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Jún je 27.3 ℃ (81.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.5 ℃ (58.1 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 0. Priemerné zrážky sú 0.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:46 a na konci mesiaca 11:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Júl je 26.3 ℃ (79.34 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.8 ℃ (80.24 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci August je 27 ℃ (80.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.1 ℃ (57.38 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.65 ℃ (79.97 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:54 a na konci mesiaca 11:58.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci September je 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.2 ℃ (82.76 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 0. Priemerné zrážky sú 0 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:58 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:03 a na konci mesiaca 12:08.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci Október je 31.2 ℃ (88.16 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 0. Priemerné zrážky sú 2.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:08 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:13 a na konci mesiaca 12:18.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci November je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 2. Priemerné zrážky sú 26.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:18 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:22 a na konci mesiaca 12:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Tanzánia - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tanzánia v mesiaci December je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.5 ℃ (65.3 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.8 ℃ (85.64 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.75 ℃ (85.55 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 7.1. Priemerné zrážky sú 123.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:28 a na konci mesiaca 12:28.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Tanzánia. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Dar Es Salaamteplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 22.6 ℃ (72.68 ℉)zrážky: 119.2mmdaždivé dni: 9.2
Dodomateplota: - najvyššia teplota: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najnižšia teplota: 18.5 ℃ (65.3 ℉)zrážky: 123.6mmdaždivé dni: 7.1
Mtwarateplota: - najvyššia teplota: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najnižšia teplota: 23.3 ℃ (73.94 ℉)zrážky: 15.4mmdaždivé dni: 10.8
Mwanzateplota: - najvyššia teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najnižšia teplota: 17.7 ℃ (63.86 ℉)zrážky: 139.5mmdaždivé dni: 12
Taborateplota: - najvyššia teplota: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najnižšia teplota: 18.5 ℃ (65.3 ℉)zrážky: 17mmdaždivé dni: 16.2
Tangateplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)zrážky: 84.1mmdaždivé dni: 8
Zanzibarteplota: - najvyššia teplota: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najnižšia teplota: 23.1 ℃ (73.58 ℉)zrážky: 19.3mmdaždivé dni: 12.9
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.