Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Tanzania

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Tanzania? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Tanzania

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Tanzania

Klimat Tanzanii jest tropikalny wzdłuż wybrzeża i umiarkowany w górach. Można spodziewać się większości opadów w październiku na północy, ale w listopadzie i grudniu na południu, a następnie ponownie w grudniu na północy. Pogoda jest ogólnie ciepła, ale jest zimniejsza w wyższej elewacji.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Arusha, Arusha National Park, Bagamoyo, Bukoba, Central Tanzania, Chake Chake, Dar es Salaam, Dodoma, Iringa, Jambiani, Karatu, Katesh, Kendwa, Kigoma, Kilwa, Kondoa, Lagosa, Lake Manyara National Park, Lindi, Lusahunga, Lushoto, Mafia Island, Mahale Mountains, Makambako, Masasi, Matemwe, Mbeya, Mikindani, Mikumi National Park, Morogoro, Moshi, Mount Kilimanjaro, Mpanda, Mpwapwa, Mto Wa Mbu, Mtwara, Mwanza, Ndanda, Ngorongoro Conservation Area, Njombe, Northeast Tanzania, Northwest Tanzania, Nungwi, Paje, Pemba Island, Pembwe and the Southeast, Ruaha National Park, Selous Game Reserve, Serengeti National Park, Singida, Songea, Southern Highlands, Stone Town, Sumbawanga, Tabora, Tanga, Tarangire National Park, Tukuyu, Udzungwa Mountains National Park, Zanzibar.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest październik, średnia maksymalna temperatura jest 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 17.3 ℃ (63.14 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.5 ℃ (56.3 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 10.2. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 0.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Tanzania, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Kilimanjaro (5895 m) i najniższy punkt Indian Ocean (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Tanzania. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w styczeń to 29.7 ℃ (85.46 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.9 ℃ (85.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 10.2. Średnia suma opadów 134.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:26 i na końcu miesiąca 12:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w luty to 30.1 ℃ (86.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.9 ℃ (85.82 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.8. Średnia suma opadów 146.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:18 i na końcu miesiąca 12:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w marzec to 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.35 ℃ (84.83 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.7 ℃ (83.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7. Średnia suma opadów 114.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:08 i na końcu miesiąca 12:03.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w kwiecień to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.8 ℃ (64.04 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.7 ℃ (83.66 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 5. Średnia suma opadów 57.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:03 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 11:53.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w maj to 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17 ℃ (62.6 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.6 ℃ (83.48 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 1. Średnia suma opadów 5.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:53 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:50 i na końcu miesiąca 11:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w czerwiec to 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.5 ℃ (58.1 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 0. Średnia suma opadów 0.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:46 i na końcu miesiąca 11:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w lipiec to 26.3 ℃ (79.34 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.8 ℃ (80.24 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.65 ℃ (79.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 11:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w sierpień to 27 ℃ (80.6 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.1 ℃ (57.38 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.65 ℃ (79.97 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:54 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w wrzesień to 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.2 ℃ (82.76 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 0. Średnia suma opadów 0 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:03 i na końcu miesiąca 12:08.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w październik to 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 0. Średnia suma opadów 2.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:08 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:13 i na końcu miesiąca 12:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w listopad to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 2. Średnia suma opadów 26.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:22 i na końcu miesiąca 12:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Tanzania w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tanzania w grudzień to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.5 ℃ (65.3 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.8 ℃ (85.64 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.75 ℃ (85.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 7.1. Średnia suma opadów 123.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:28 i na końcu miesiąca 12:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Tanzania w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Dar Es Salaamtemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 22.6 ℃ (72.68 ℉)opady: 119.2mmdeszcz deszcz dni: 9.2
Dodomatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najniższa temperatura: 18.5 ℃ (65.3 ℉)opady: 123.6mmdeszcz deszcz dni: 7.1
Mtwaratemperatura: - najwyższa temperatura: 30.4 ℃ (86.72 ℉)najniższa temperatura: 23.3 ℃ (73.94 ℉)opady: 15.4mmdeszcz deszcz dni: 10.8
Mwanzatemperatura: - najwyższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najniższa temperatura: 17.7 ℃ (63.86 ℉)opady: 139.5mmdeszcz deszcz dni: 12
Taboratemperatura: - najwyższa temperatura: 28.8 ℃ (83.84 ℉)najniższa temperatura: 18.5 ℃ (65.3 ℉)opady: 17mmdeszcz deszcz dni: 16.2
Tangatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 23.1 ℃ (73.58 ℉)opady: 84.1mmdeszcz deszcz dni: 8
Zanzibartemperatura: - najwyższa temperatura: 31.2 ℃ (88.16 ℉)najniższa temperatura: 23.1 ℃ (73.58 ℉)opady: 19.3mmdeszcz deszcz dni: 12.9
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.