Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Tasmania

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tasmania? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.


Tasmania - aké počasie môžete očakávať

Tasmania je súčasťou zeme Austrália. Klíma Austrálie sa veľmi líši, pretože krajina je veľmi veľká. Najväčšia časť Austrálie je suchá až polosuchá, mierna na juhu a na východe, na severe tropická. Severná časť Austrálie má tropické prostredie s tropickými dažďovými pralesmi, pastvinami a púšťami. Zima v Austrálii je zvyčajne mierna, nie sú také veľké kontrasty medzi letnou a zimnou teplotou ako na severnej pologuli. Ale na niektorých miestach môže teplota v zime klesnúť pod nulu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Beauty Point, Ben Lomond National Park, Bicheno, Bridport, Bruny Island, Burnie, Campbell Town, Coles Bay, Cradle Mountain Lake St Clair National Park, Cygnet, Devonport, East Coast, Fingal, Flinders Island, Franklin Gordon Wild Rivers National Park, Freycinet National Park, Geeveston, George Town, Gladstone, Grove, Hobart, Huonville, King Island, Latrobe, Launceston, Maria Island, Mole Creek, Mt Field National Park, New Norfolk, North West Coast, Northeast Tasmania, Penguin, Port Arthur, Queenstown, Richmond, Rosebery, Ross, Scamander, Scottsdale, Smithton, Somerset, Sorell, South West National Park, Southeast Tasmania, St. Marys, St Helens, Stanley, Strahan, Swansea, Triabunna, Ulverstone, West Coast Tasmania, Wynyard, Zeehan.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Hobart a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je September, priemerný počet daždivých dní je 15.3. Najmenej daždivý mesiac tu je Február, priemerný počet daždivých dní je 8.5.

Pri cestovaní v lokácii Tasmania vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Austrália je Mount Kosciuszko (2228 m) a najnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V tejto krajine sú pomerne veľké rozdiely v nadmorských výškach, takže môžete očakávať, že počasie bude v rôznych nadmorských výškach rovnako odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tasmania. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Január je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 9.9. Priemerné zrážky sú 43.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:58 a na konci mesiaca 14:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Február je 22 ℃ (71.6 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.5. Priemerné zrážky sú 36 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:48 a na konci mesiaca 13:05.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Marec je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 11.2. Priemerné zrážky sú 39.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:05 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:21 a na konci mesiaca 11:37.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Apríl je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 11.3. Priemerné zrážky sú 43.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:55 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Máj je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 11.7. Priemerné zrážky sú 36.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:41 a na konci mesiaca 9:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Jún je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 11.8. Priemerné zrážky sú 43.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:02 a na konci mesiaca 9:02.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Júl je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 13.6. Priemerné zrážky sú 46.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:02 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:17 a na konci mesiaca 9:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci August je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 14.3. Priemerné zrážky sú 61.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:17 a na konci mesiaca 10:56.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci September je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15.3. Priemerné zrážky sú 57.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:56 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:38 a na konci mesiaca 12:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci Október je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 15.2. Priemerné zrážky sú 55.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:05 a na konci mesiaca 13:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci November je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13. Priemerné zrážky sú 48.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:26 a na konci mesiaca 14:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Tasmania - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tasmania v mesiaci December je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 12.2. Priemerné zrážky sú 57.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:16 a na konci mesiaca 15:20.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Tasmania. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Hobartteplota: - najvyššia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)najnižšia teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)zrážky: 57.2mmdaždivé dni: 12.2
Devonportteplota: - najvyššia teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)najnižšia teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)zrážky: 54mmdaždivé dni: 8.2
Launcestonteplota: - najvyššia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 44.9mmdaždivé dni: 8.5
St Helensteplota: - najvyššia teplota: 20.9 ℃ (69.62 ℉)najnižšia teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)zrážky: 66.7mmdaždivé dni: 10.7
Swanseateplota: - najvyššia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)najnižšia teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)zrážky: 61.7mmdaždivé dni: 10
Bridportteplota: - najvyššia teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)najnižšia teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)zrážky: 43.3mmdaždivé dni: 9
George Townteplota: - najvyššia teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)najnižšia teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)zrážky: 46.6mmdaždivé dni: 9.4
Huonvilleteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 61.7mmdaždivé dni: 12.6
Lake St Clairteplota: - najvyššia teplota: 17.1 ℃ (62.78 ℉)najnižšia teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)zrážky: 132.8mmdaždivé dni: 17.5
Queenstownteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: - daždivé dni: 18.3
Roseberyteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 157.3mmdaždivé dni: 17.5
Scottsdaleteplota: - najvyššia teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: 64.7mmdaždivé dni: 12.1
Smithtonteplota: - najvyššia teplota: 19.4 ℃ (66.92 ℉)najnižšia teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)zrážky: - daždivé dni: -
Ulverstoneteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 68.2mmdaždivé dni: 10.1
Wynyardteplota: - najvyššia teplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)najnižšia teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)zrážky: 67.6mmdaždivé dni: 12.2
Ben Lomondteplota: - najvyššia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)najnižšia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)zrážky: 58.1mmdaždivé dni: 11.5
Bichenoteplota: - najvyššia teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)najnižšia teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)zrážky: 77.2mmdaždivé dni: 11.8
Coles Bayteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 76.6mmdaždivé dni: 10.3
Cygnetteplota: - najvyššia teplota: 20.4 ℃ (68.72 ℉)najnižšia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)zrážky: 67.3mmdaždivé dni: 14.1
Fingalteplota: - najvyššia teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)najnižšia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)zrážky: 57.7mmdaždivé dni: 11.7
Geevestonteplota: - najvyššia teplota: 20 ℃ (68 ℉)najnižšia teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)zrážky: 68.6mmdaždivé dni: 14.1
Latrobeteplota: - najvyššia teplota: 19.6 ℃ (67.28 ℉)najnižšia teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)zrážky: 60.9mmdaždivé dni: 8.3
Penguinteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 68.9mmdaždivé dni: 8.7
Sorellteplota: - najvyššia teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)najnižšia teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)zrážky: 52.7mmdaždivé dni: 10
Zeehanteplota: - najvyššia teplota: - najnižšia teplota: - zrážky: 151.1mmdaždivé dni: 18.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest