Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Tasmania

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Tasmania? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Tasmania - jaké počasí lze čekat

Tasmania je součástí země Austrálie. Klima Austrálie se velmi liší, protože země je velmi velká. Největší část Austrálie je suchá až polosuchá, mírná na jihu a na východě, tropická na severu. Severní část Austrálie má tropické klima s tropickými deštnými pralesy, pastvinami a pouští. Zima v Austrálii je obvykle mírná, nejsou tam tak velké kontrasty mezi letními a zimními teplotami, jako na severní polokouli. Ale na některých místech může teplota v zimě klesnout pod nulu.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Beauty Point, Ben Lomond National Park, Bicheno, Bridport, Bruny Island, Burnie, Campbell Town, Coles Bay, Cradle Mountain Lake St Clair National Park, Cygnet, Devonport, East Coast, Fingal, Flinders Island, Franklin Gordon Wild Rivers National Park, Freycinet National Park, Geeveston, George Town, Gladstone, Grove, Hobart, Huonville, King Island, Latrobe, Launceston, Maria Island, Mole Creek, Mt Field National Park, New Norfolk, North West Coast, Northeast Tasmania, Penguin, Port Arthur, Queenstown, Richmond, Rosebery, Ross, Scamander, Scottsdale, Smithton, Somerset, Sorell, South West National Park, Southeast Tasmania, St. Marys, St Helens, Stanley, Strahan, Swansea, Triabunna, Ulverstone, West Coast Tasmania, Wynyard, Zeehan.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Hobart a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde leden, průměrná maximální teplota 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Nejchladnější měsíc je zde červen, průměrná maximální teplota 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je září, průměrný počet deštivých dnů je 15.3. Nejméně deštivý měsíc zde je únor, průměrný počet deštivých dnů je 8.5.

Při cestování, jehož cílem je Tasmania, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Austrálie je Mount Kosciuszko (2228 m) a nejnižší bod je Lake Eyre (-15 m). V této zemi existují poměrně velké rozdíly v nadmořských výškách, takže můžete očekávat, že počasí bude v různých výškách také jiné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Tasmania. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci leden je 22.3 ℃ (72.14 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.6 ℃ (54.68 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 9.9. Průměrné srážky jsou 43.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:17 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:58 a na konci měsíce 14:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci únor je 22 ℃ (71.6 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.9 ℃ (55.22 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 22.15 ℃ (71.87 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 8.5. Průměrné srážky jsou 36 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:27 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:48 a na konci měsíce 13:05.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci březen je 20.4 ℃ (68.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.6 ℃ (52.88 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.2 ℃ (70.16 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 11.2. Průměrné srážky jsou 39.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:05 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:21 a na konci měsíce 11:37.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci duben je 17.6 ℃ (63.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19 ℃ (66.2 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 11.3. Průměrné srážky jsou 43.6 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:55 a na konci měsíce 10:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci květen je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 11.7. Průměrné srážky jsou 36.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:41 a na konci měsíce 9:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci červen je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.5 ℃ (41.9 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.05 ℃ (57.29 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 11.8. Průměrné srážky jsou 43.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:02 a na konci měsíce 9:02.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci červenec je 12.7 ℃ (54.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5 ℃ (41 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 12.7 ℃ (54.86 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 13.6. Průměrné srážky jsou 46.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:02 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:17 a na konci měsíce 9:43.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci srpen je 13.8 ℃ (56.84 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.25 ℃ (55.85 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 14.3. Průměrné srážky jsou 61.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:43 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:17 a na konci měsíce 10:56.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci září je 15.5 ℃ (59.9 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6.9 ℃ (44.42 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 14.65 ℃ (58.37 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 15.3. Průměrné srážky jsou 57.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:56 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:38 a na konci měsíce 12:21.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci říjen je 17.7 ℃ (63.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.4 ℃ (47.12 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 15.2. Průměrné srážky jsou 55.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:21 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:05 a na konci měsíce 13:47.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci listopad je 18.9 ℃ (66.02 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.3 ℃ (64.94 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 13. Průměrné srážky jsou 48.3 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:47 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:26 a na konci měsíce 14:57.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Tasmania - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Tasmania v měsíci prosinec je 20.2 ℃ (68.36 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.3 ℃ (52.34 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.55 ℃ (67.19 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 21.25 ℃ (70.25 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 12.2. Průměrné srážky jsou 57.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:57 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:16 a na konci měsíce 15:20.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Tasmania. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Hobartteplota: - nejvyšší teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)nejnižší teplota: 11.3 ℃ (52.34 ℉)srážky: 57.2mmdeštivé dny: 12.2
Devonportteplota: - nejvyšší teplota: 19.9 ℃ (67.82 ℉)nejnižší teplota: 10.4 ℃ (50.72 ℉)srážky: 54mmdeštivé dny: 8.2
Launcestonteplota: - nejvyšší teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)nejnižší teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)srážky: 44.9mmdeštivé dny: 8.5
St Helensteplota: - nejvyšší teplota: 20.9 ℃ (69.62 ℉)nejnižší teplota: 10.8 ℃ (51.44 ℉)srážky: 66.7mmdeštivé dny: 10.7
Swanseateplota: - nejvyšší teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)nejnižší teplota: 10.5 ℃ (50.9 ℉)srážky: 61.7mmdeštivé dny: 10
Bridportteplota: - nejvyšší teplota: 20.2 ℃ (68.36 ℉)nejnižší teplota: 11.4 ℃ (52.52 ℉)srážky: 43.3mmdeštivé dny: 9
George Townteplota: - nejvyšší teplota: 18.9 ℃ (66.02 ℉)nejnižší teplota: 13 ℃ (55.4 ℉)srážky: 46.6mmdeštivé dny: 9.4
Huonvilleteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 61.7mmdeštivé dny: 12.6
Lake St Clairteplota: - nejvyšší teplota: 17.1 ℃ (62.78 ℉)nejnižší teplota: 5.2 ℃ (41.36 ℉)srážky: 132.8mmdeštivé dny: 17.5
Queenstownteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: - deštivé dny: 18.3
Roseberyteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 157.3mmdeštivé dny: 17.5
Scottsdaleteplota: - nejvyšší teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)nejnižší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)srážky: 64.7mmdeštivé dny: 12.1
Smithtonteplota: - nejvyšší teplota: 19.4 ℃ (66.92 ℉)nejnižší teplota: 9.7 ℃ (49.46 ℉)srážky: - deštivé dny: -
Ulverstoneteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 68.2mmdeštivé dny: 10.1
Wynyardteplota: - nejvyšší teplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)nejnižší teplota: 9.9 ℃ (49.82 ℉)srážky: 67.6mmdeštivé dny: 12.2
Ben Lomondteplota: - nejvyšší teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)nejnižší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)srážky: 58.1mmdeštivé dny: 11.5
Bichenoteplota: - nejvyšší teplota: 20.3 ℃ (68.54 ℉)nejnižší teplota: 11.8 ℃ (53.24 ℉)srážky: 77.2mmdeštivé dny: 11.8
Coles Bayteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 76.6mmdeštivé dny: 10.3
Cygnetteplota: - nejvyšší teplota: 20.4 ℃ (68.72 ℉)nejnižší teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)srážky: 67.3mmdeštivé dny: 14.1
Fingalteplota: - nejvyšší teplota: 21.1 ℃ (69.98 ℉)nejnižší teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)srážky: 57.7mmdeštivé dny: 11.7
Geevestonteplota: - nejvyšší teplota: 20 ℃ (68 ℉)nejnižší teplota: 8.7 ℃ (47.66 ℉)srážky: 68.6mmdeštivé dny: 14.1
Latrobeteplota: - nejvyšší teplota: 19.6 ℃ (67.28 ℉)nejnižší teplota: 10.6 ℃ (51.08 ℉)srážky: 60.9mmdeštivé dny: 8.3
Penguinteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 68.9mmdeštivé dny: 8.7
Sorellteplota: - nejvyšší teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)nejnižší teplota: 11.1 ℃ (51.98 ℉)srážky: 52.7mmdeštivé dny: 10
Zeehanteplota: - nejvyšší teplota: - nejnižší teplota: - srážky: 151.1mmdeštivé dny: 18.7
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest