Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Tohoku

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tohoku? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Ázia - Japonsko - Tohoku

Tohoku - aké počasie môžete očakávať

Tohoku je súčasťou zeme Japonsko. Japonské podnebie je veľmi rozmanité. Počasie je tropické na juhu, ale na severe je chladné. Väčšina častí Japonska patrí do miernej zóny, podnebie je tu vlhké subtropické so štyrmi odlišnými obdobiami. Môžete očakávať, chladné vlhké počasie na severe, ale teplé tropické dažďové prales klímy na juhu.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aizuwakamatsu, Akita, Aomori, Fukushima, Goshogawara, Hachimantai, Hachinohe, Hanamaki, Hiraizumi, Hirosaki, Ichinoseki, Ishinomaki, Itayanagi, Iwaizumi, Iwaki, Iwate, Kakunodate, Kamaishi, Kesennuma, Kinkasan, Koriyama, Matsushima, Misato, Misawa, Miyagi, Miyako, Morioka, Mount Bandai, Mount Osore, Mutsu, Naruko, Nikaho, Ninohe, Noshiro, Nyuto Onsen, Obanazawa, Odate, Oga, Onogawa Onsen, Otsuchi, Sai, Sakata, Sakunami, Semboku, Sendai, Shimokita Peninsula, Shingo, Shinjo, Shirabu Onsen, Shirakami Sanchi, Shirakawa, Sukagawa, Tamura, Tanohata, Tashirojima, Tendo, Tono, Towada Hachimantai National Park, Tsugaru Peninsula, Tsuruoka, Tsuruta, Ugo, Yagen Valley, Yamagata, Yokote, Yomogita, Yonezawa, Yurihonjo, Yuzawa.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Fukushima a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -1.9 ℃ (28.58 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Tohoku vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Japonsko je Mount Fuji (3776 m) a najnižší bod je Hachiro-gata (-4 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Tohoku. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Január je 5.6 ℃ (42.08 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.9 ℃ (28.58 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.05 ℃ (42.89 ℉). Priemerné zrážky sú 44.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:50 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Február je 6.5 ℃ (43.7 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.8 ℃ (28.76 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 6.05 ℃ (42.89 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerné zrážky sú 51.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:46 a na konci mesiaca 11:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Marec je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.7 ℃ (33.26 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.5 ℃ (47.3 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.3 ℃ (57.74 ℉). Priemerné zrážky sú 68.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:58 a na konci mesiaca 12:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Apríl je 18.1 ℃ (64.58 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6.4 ℃ (43.52 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Priemerné zrážky sú 72.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:10 a na konci mesiaca 13:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Máj je 22.9 ℃ (73.22 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.5 ℃ (68.9 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Priemerné zrážky sú 83.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:12 a na konci mesiaca 14:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Jún je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.4 ℃ (61.52 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.3 ℃ (75.74 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Priemerné zrážky sú 114.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:33 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:45 a na konci mesiaca 14:45.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Júl je 29.3 ℃ (84.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 20.7 ℃ (69.26 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.5 ℃ (81.5 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerné zrážky sú 134.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:45 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:32 a na konci mesiaca 14:10.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci August je 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 22.7 ℃ (72.86 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.5 ℃ (86.9 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Priemerné zrážky sú 133.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:10 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:42 a na konci mesiaca 13:09.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci September je 25.2 ℃ (77.36 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.5 ℃ (63.5 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.45 ℃ (83.21 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Priemerné zrážky sú 155.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:09 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:34 a na konci mesiaca 11:57.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci Október je 20.3 ℃ (68.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.8 ℃ (51.44 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.75 ℃ (72.95 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Priemerné zrážky sú 100.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:57 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:21 a na konci mesiaca 10:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci November je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.7 ℃ (40.46 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.45 ℃ (52.61 ℉). Priemerné zrážky sú 61.6 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:16 a na konci mesiaca 9:51.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Tohoku - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Tohoku v mesiaci December je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 0.5 ℃ (32.9 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.45 ℃ (52.61 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 7.1 ℃ (44.78 ℉). Priemerné zrážky sú 43.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:51 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:35 a na konci mesiaca 9:33.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Tohoku. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Shinjoteplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najvyššia teplota: 6.1 ℃ (42.98 ℉)najnižšia teplota: -0.1 ℃ (31.82 ℉)zrážky: 176.6mmdaždivé dni: -
Wakamatsuteplota: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najvyššia teplota: 5.7 ℃ (42.26 ℉)najnižšia teplota: -0.9 ℃ (30.38 ℉)zrážky: 92.4mmdaždivé dni: -
Aomoriteplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najvyššia teplota: 4.9 ℃ (40.82 ℉)najnižšia teplota: -1.6 ℃ (29.12 ℉)zrážky: 165.9mmdaždivé dni: -
Mutsuteplota: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najvyššia teplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najnižšia teplota: -2.1 ℃ (28.22 ℉)zrážky: 96.6mmdaždivé dni: -
Hachinoheteplota: 2 ℃ (35.6 ℉)najvyššia teplota: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 44.7mmdaždivé dni: -
Akitateplota: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najvyššia teplota: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najnižšia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)zrážky: 173.8mmdaždivé dni: -
Moriokateplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najvyššia teplota: 5 ℃ (41 ℉)najnižšia teplota: -2.5 ℃ (27.5 ℉)zrážky: 71.4mmdaždivé dni: -
Sakatateplota: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najvyššia teplota: 8 ℃ (46.4 ℉)najnižšia teplota: 1.7 ℃ (35.06 ℉)zrážky: 200mmdaždivé dni: -
Yamagatateplota: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najvyššia teplota: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najnižšia teplota: -0.7 ℃ (30.74 ℉)zrážky: 85.2mmdaždivé dni: -
Ishinomakiteplota: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: 0.1 ℃ (32.18 ℉)zrážky: 32mmdaždivé dni: -
Fukushimateplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najvyššia teplota: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najnižšia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)zrážky: 43.1mmdaždivé dni: -
Shirakawateplota: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najvyššia teplota: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najnižšia teplota: -1.5 ℃ (29.3 ℉)zrážky: 34.2mmdaždivé dni: -
Sendaiteplota: - najvyššia teplota: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najnižšia teplota: 1.1 ℃ (33.98 ℉)zrážky: 36.9mmdaždivé dni: 4.7
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.