Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Tohoku

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Tohoku? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Japonia - Tohoku

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Tohoku

Tohoku jest częścią Japonia. Klimat Japonii jest bardzo zróżnicowany. Pogoda na południu jest tropikalna, ale na północy jest chłodno. Większość części Japonii należy do strefy umiarkowanej, klimat tutaj jest wilgotny podzwrotnikowy z czterema różnymi pórami. Na północy można się spodziewać chłodnej, wilgotnej pogody, ale na południu ciepły klimat tropikalnego lasu deszczowego.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aizuwakamatsu, Akita, Aomori, Fukushima, Goshogawara, Hachimantai, Hachinohe, Hanamaki, Hiraizumi, Hirosaki, Ichinoseki, Ishinomaki, Itayanagi, Iwaizumi, Iwaki, Iwate, Kakunodate, Kamaishi, Kesennuma, Kinkasan, Koriyama, Matsushima, Misato, Misawa, Miyagi, Miyako, Morioka, Mount Bandai, Mount Osore, Mutsu, Naruko, Nikaho, Ninohe, Noshiro, Nyuto Onsen, Obanazawa, Odate, Oga, Onogawa Onsen, Otsuchi, Sai, Sakata, Sakunami, Semboku, Sendai, Shimokita Peninsula, Shingo, Shinjo, Shirabu Onsen, Shirakami Sanchi, Shirakawa, Sukagawa, Tamura, Tanohata, Tashirojima, Tendo, Tono, Towada Hachimantai National Park, Tsugaru Peninsula, Tsuruoka, Tsuruta, Ugo, Yagen Valley, Yamagata, Yokote, Yomogita, Yonezawa, Yurihonjo, Yuzawa.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Fukushima oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 22.7 ℃ (72.86 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.9 ℃ (28.58 ℉).

Podczas podróży po Tohoku zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Japonia jest Mount Fuji (3776 m) i najniższy punkt Hachiro-gata (-4 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Tohoku. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w styczeń to 5.6 ℃ (42.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.9 ℃ (28.58 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.1 ℃ (44.78 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.05 ℃ (42.89 ℉). Średnia suma opadów 44.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:50 i na końcu miesiąca 10:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w luty to 6.5 ℃ (43.7 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.8 ℃ (28.76 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 6.05 ℃ (42.89 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia suma opadów 51.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:46 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w marzec to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.7 ℃ (33.26 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.5 ℃ (47.3 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.3 ℃ (57.74 ℉). Średnia suma opadów 68.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w kwiecień to 18.1 ℃ (64.58 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6.4 ℃ (43.52 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 14.3 ℃ (57.74 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Średnia suma opadów 72.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:10 i na końcu miesiąca 13:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w maj to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.5 ℃ (68.9 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Średnia suma opadów 83.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:12 i na końcu miesiąca 14:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w czerwiec to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.4 ℃ (61.52 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.3 ℃ (75.74 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Średnia suma opadów 114.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:45 i na końcu miesiąca 14:45.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w lipiec to 29.3 ℃ (84.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.5 ℃ (81.5 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia suma opadów 134.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:45 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:32 i na końcu miesiąca 14:10.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w sierpień to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 22.7 ℃ (72.86 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.5 ℃ (86.9 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.45 ℃ (83.21 ℉). Średnia suma opadów 133.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:10 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:42 i na końcu miesiąca 13:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w wrzesień to 25.2 ℃ (77.36 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.5 ℃ (63.5 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.45 ℃ (83.21 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.75 ℃ (72.95 ℉). Średnia suma opadów 155.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w październik to 20.3 ℃ (68.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.8 ℃ (51.44 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.75 ℃ (72.95 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia suma opadów 100.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 10:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w listopad to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.7 ℃ (40.46 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.45 ℃ (52.61 ℉). Średnia suma opadów 61.6 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:16 i na końcu miesiąca 9:51.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Tohoku w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tohoku w grudzień to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.5 ℃ (32.9 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.45 ℃ (52.61 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 7.1 ℃ (44.78 ℉). Średnia suma opadów 43.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:51 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:35 i na końcu miesiąca 9:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Tohoku w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Shinjotemperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najwyższa temperatura: 6.1 ℃ (42.98 ℉)najniższa temperatura: -0.1 ℃ (31.82 ℉)opady: 176.6mmdeszcz deszcz dni: -
Wakamatsutemperatura: 2.2 ℃ (35.96 ℉)najwyższa temperatura: 5.7 ℃ (42.26 ℉)najniższa temperatura: -0.9 ℃ (30.38 ℉)opady: 92.4mmdeszcz deszcz dni: -
Aomoritemperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najwyższa temperatura: 4.9 ℃ (40.82 ℉)najniższa temperatura: -1.6 ℃ (29.12 ℉)opady: 165.9mmdeszcz deszcz dni: -
Mutsutemperatura: 1.6 ℃ (34.88 ℉)najwyższa temperatura: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najniższa temperatura: -2.1 ℃ (28.22 ℉)opady: 96.6mmdeszcz deszcz dni: -
Hachinohetemperatura: 2 ℃ (35.6 ℉)najwyższa temperatura: 5.8 ℃ (42.44 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 44.7mmdeszcz deszcz dni: -
Akitatemperatura: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najwyższa temperatura: 6.2 ℃ (43.16 ℉)najniższa temperatura: 0.1 ℃ (32.18 ℉)opady: 173.8mmdeszcz deszcz dni: -
Moriokatemperatura: 1.1 ℃ (33.98 ℉)najwyższa temperatura: 5 ℃ (41 ℉)najniższa temperatura: -2.5 ℃ (27.5 ℉)opady: 71.4mmdeszcz deszcz dni: -
Sakatatemperatura: 4.8 ℃ (40.64 ℉)najwyższa temperatura: 8 ℃ (46.4 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 200mmdeszcz deszcz dni: -
Yamagatatemperatura: 2.7 ℃ (36.86 ℉)najwyższa temperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)najniższa temperatura: -0.7 ℃ (30.74 ℉)opady: 85.2mmdeszcz deszcz dni: -
Ishinomakitemperatura: 3.7 ℃ (38.66 ℉)najwyższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najniższa temperatura: 0.1 ℃ (32.18 ℉)opady: 32mmdeszcz deszcz dni: -
Fukushimatemperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)opady: 43.1mmdeszcz deszcz dni: -
Shirakawatemperatura: 2.9 ℃ (37.22 ℉)najwyższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najniższa temperatura: -1.5 ℃ (29.3 ℉)opady: 34.2mmdeszcz deszcz dni: -
Sendaitemperatura: - najwyższa temperatura: 8.8 ℃ (47.84 ℉)najniższa temperatura: 1.1 ℃ (33.98 ℉)opady: 36.9mmdeszcz deszcz dni: 4.7
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.