Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Tunezja

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Tunezja? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Afryka - Tunezja

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Tunezja

Klimat Tunezji jest śródziemnomorski, umiarkowany na północy, można spodziewać się łagodnych i dość deszczowych zim, ale gorące i suche lata. Na południu klimat jest cieplejszy, suchszy i bardziej słoneczny, jest pustynia.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Bizerte, Carthage, Central Coastal Tunisia, Djerba, Dougga, Douz, El Jem, El Kef, Gabes, Gafsa, Hammamet, Jebil National Park, Kairouan, Kef, Kelibia, Kerkouane, Ksar Ghilane, La Goulette, La Marsa, Mahdia, Matmata, Medenine, Metlaoui, Monastir, Nefta, Northern Tunisia, Port El Kantaoui, Saharan Tunisia, Sfax, Sidi Bou Said, Sousse, Sufetula, Tabarka, Tataouine, Tozeur, Tunis.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 33.6 ℃ (92.48 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 20 ℃ (68 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.5 ℃ (45.5 ℉).

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Tunezja, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Jebel ech Chambi (1544 m) i najniższy punkt Shatt al Gharsah (-17 m). Różnice w wysokościach w tym kraju nie są bez znaczenia i należy oczekiwać, że pogoda będzie inna w różnych miejscach na różnych wysokościach. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Tunezja. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w styczeń to 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.5 ℃ (45.5 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.65 ℃ (61.97 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Średnia suma opadów 59.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:54 i na końcu miesiąca 10:18.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w luty to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.35 ℃ (61.43 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Średnia suma opadów 57.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:18 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:49 i na końcu miesiąca 11:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w marzec to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.55 ℃ (63.59 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.7 ℃ (67.46 ℉). Średnia suma opadów 46.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:33.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w kwiecień to 21 ℃ (69.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.7 ℃ (67.46 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia suma opadów 38 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:33 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:08 i na końcu miesiąca 13:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w maj to 25.6 ℃ (78.08 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.7 ℃ (56.66 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Średnia suma opadów 22.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:08 i na końcu miesiąca 14:28.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w czerwiec to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.2 ℃ (80.96 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Średnia suma opadów 10.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:28 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:40 i na końcu miesiąca 14:39.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w lipiec to 33.6 ℃ (92.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20 ℃ (68 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.2 ℃ (88.16 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Średnia suma opadów 3.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:39 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w sierpień to 32.1 ℃ (89.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.85 ℃ (91.13 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Średnia suma opadów 6.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:38 i na końcu miesiąca 13:07.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w wrzesień to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 19.2 ℃ (66.56 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Średnia suma opadów 33.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:07 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:33 i na końcu miesiąca 11:58.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w październik to 25.9 ℃ (78.62 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.75 ℃ (81.95 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia suma opadów 66 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:58 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:23 i na końcu miesiąca 10:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w listopad to 20.7 ℃ (69.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.2 ℃ (52.16 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia suma opadów 55.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:19 i na końcu miesiąca 9:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Tunezja w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Tunezja w grudzień to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.4 ℃ (47.12 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19 ℃ (66.2 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.65 ℃ (61.97 ℉). Średnia suma opadów 68 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:41 i na końcu miesiąca 9:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Tunezja w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Tunistemperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najwyższa temperatura: 17.4 ℃ (63.32 ℉)najniższa temperatura: 8.8 ℃ (47.84 ℉)opady: 67.2mmdeszcz deszcz dni: -
Jendoubatemperatura: 11.5 ℃ (52.7 ℉)najwyższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)najniższa temperatura: 6.5 ℃ (43.7 ℉)opady: 58.1mmdeszcz deszcz dni: -
Kairouantemperatura: 12.8 ℃ (55.04 ℉)najwyższa temperatura: 18.8 ℃ (65.84 ℉)najniższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)opady: 36.1mmdeszcz deszcz dni: -
Gafsatemperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najwyższa temperatura: 16.1 ℃ (60.98 ℉)najniższa temperatura: 5.4 ℃ (41.72 ℉)opady: 27mmdeszcz deszcz dni: -
Sfax El Maoutemperatura: 12.7 ℃ (54.86 ℉)najwyższa temperatura: 18 ℃ (64.4 ℉)najniższa temperatura: 7.3 ℃ (45.14 ℉)opady: 29.1mmdeszcz deszcz dni: -
Gabestemperatura: 13.7 ℃ (56.66 ℉)najwyższa temperatura: 18.4 ℃ (65.12 ℉)najniższa temperatura: 8.9 ℃ (48.02 ℉)opady: 33.2mmdeszcz deszcz dni: -
Djerba Mellitatemperatura: 14.2 ℃ (57.56 ℉)najwyższa temperatura: 18 ℃ (64.4 ℉)najniższa temperatura: 11 ℃ (51.8 ℉)opady: 35.5mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.