Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Turkmenistan

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Turkmenistan? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Główna - Azja - Turkmenistan

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Turkmenistan

Klimat Turkmenistanu jest subtropikalny, ale bardzo suchy. Lata są długie tutaj, od maja do września, i są gorące i suche. Zimy są zwykle łagodne i suche, ale na północy mogą być zimne i wilgotne. Można oczekiwać najwięcej opadów od stycznia do maja, ale pogoda nadal będzie prawdopodobnie dość sucha.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Ahal Province, Altin Depe, Anau, Ashgabat, Balkan Province, Balkanabat, Dashoguz Province, Daşoguz, Geok tepe, Gonur Depe, Jeitun, Karakum, Konye Urgench, Kugitang Nature Reserve, Lebap Province, Mary, Mary Province, Merv, Nissa, Turkmenbashi, Türkmenabat.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 37.9 ℃ (100.22 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 23.6 ℃ (74.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -1.4 ℃ (29.48 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 11.3. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 1.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Turkmenistan, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Gora Ayribaba (3139 m) i najniższy punkt Vpadina Akchanaya (-81 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Turkmenistan. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w styczeń to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.4 ℃ (29.48 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.75 ℃ (47.75 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 9.1. Średnia suma opadów 22.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 10:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w luty to 9.8 ℃ (49.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0 ℃ (32 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.75 ℃ (47.75 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.9 ℃ (55.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8. Średnia suma opadów 27.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:46 i na końcu miesiąca 11:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w marzec to 16 ℃ (60.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 12.9 ℃ (55.22 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.9 ℃ (67.82 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 11.3. Średnia suma opadów 38.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:58 i na końcu miesiąca 12:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w kwiecień to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.9 ℃ (67.82 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 9.9. Średnia suma opadów 44.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:10 i na końcu miesiąca 13:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w maj to 30.7 ℃ (87.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.25 ℃ (81.05 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.9 ℃ (91.22 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 6.9. Średnia suma opadów 27.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 14:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w czerwiec to 35.1 ℃ (95.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 21.3 ℃ (70.34 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 32.9 ℃ (91.22 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.5 ℃ (97.7 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 2. Średnia suma opadów 4.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:46 i na końcu miesiąca 14:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w lipiec to 37.9 ℃ (100.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 23.6 ℃ (74.48 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 36.5 ℃ (97.7 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37.6 ℃ (99.68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 1. Średnia suma opadów 3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:34 i na końcu miesiąca 14:11.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w sierpień to 37.3 ℃ (99.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 37.6 ℃ (99.68 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.5 ℃ (94.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 1. Średnia suma opadów 1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:11 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:42 i na końcu miesiąca 13:09.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w wrzesień to 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.2 ℃ (59.36 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 34.5 ℃ (94.1 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 2. Średnia suma opadów 3.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:09 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:34 i na końcu miesiąca 11:57.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w październik to 22.9 ℃ (73.22 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.3 ℃ (81.14 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 5.1. Średnia suma opadów 13.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:57 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:21 i na końcu miesiąca 10:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w listopad to 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.8 ℃ (40.64 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.75 ℃ (67.55 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 6.1. Średnia suma opadów 19.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:15 i na końcu miesiąca 9:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Turkmenistan w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Turkmenistan w grudzień to 10.1 ℃ (50.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 0.9 ℃ (33.62 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.35 ℃ (56.03 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.9 ℃ (48.02 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 8.1. Średnia suma opadów 20.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:34 i na końcu miesiąca 9:32.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Turkmenistan w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Keneurgenchtemperatura: -1.1 ℃ (30.02 ℉)najwyższa temperatura: 3.5 ℃ (38.3 ℉)najniższa temperatura: 5.1 ℃ (41.18 ℉)opady: 12mmdeszcz deszcz dni: -
Turkmenbashitemperatura: 5.2 ℃ (41.36 ℉)najwyższa temperatura: 9.4 ℃ (48.92 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 14.2mmdeszcz deszcz dni: -
Nebitdagtemperatura: 6 ℃ (42.8 ℉)najwyższa temperatura: 10.7 ℃ (51.26 ℉)najniższa temperatura: 2.5 ℃ (36.5 ℉)opady: 16.2mmdeszcz deszcz dni: -
Erbenttemperatura: 3.2 ℃ (37.76 ℉)najwyższa temperatura: 8.6 ℃ (47.48 ℉)najniższa temperatura: -0.7 ℃ (30.74 ℉)opady: 13.3mmdeszcz deszcz dni: -
Chardzhevtemperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najwyższa temperatura: 9.7 ℃ (49.46 ℉)najniższa temperatura: -0.3 ℃ (31.46 ℉)opady: 17.3mmdeszcz deszcz dni: -
Esengylytemperatura: 7.5 ℃ (45.5 ℉)najwyższa temperatura: 14 ℃ (57.2 ℉)najniższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)opady: 26.8mmdeszcz deszcz dni: -
Gyzyletrektemperatura: 8.4 ℃ (47.12 ℉)najwyższa temperatura: 14.9 ℃ (58.82 ℉)najniższa temperatura: 4 ℃ (39.2 ℉)opady: 22.4mmdeszcz deszcz dni: -
Gyzylarbattemperatura: 3.9 ℃ (39.02 ℉)najwyższa temperatura: 8.1 ℃ (46.58 ℉)najniższa temperatura: 0.4 ℃ (32.72 ℉)opady: 23.7mmdeszcz deszcz dni: -
Repatektemperatura: 4.4 ℃ (39.92 ℉)najwyższa temperatura: 10.6 ℃ (51.08 ℉)najniższa temperatura: -0.4 ℃ (31.28 ℉)opady: 16.8mmdeszcz deszcz dni: -
Bajram Alitemperatura: 5.3 ℃ (41.54 ℉)najwyższa temperatura: 11.8 ℃ (53.24 ℉)najniższa temperatura: 1.4 ℃ (34.52 ℉)opady: 24mmdeszcz deszcz dni: -
Carsangatemperatura: 7.2 ℃ (44.96 ℉)najwyższa temperatura: 12.4 ℃ (54.32 ℉)najniższa temperatura: 2.4 ℃ (36.32 ℉)opady: 20.6mmdeszcz deszcz dni: -
Saragttemperatura: 6.4 ℃ (43.52 ℉)najwyższa temperatura: 13 ℃ (55.4 ℉)najniższa temperatura: 1.7 ℃ (35.06 ℉)opady: 26.3mmdeszcz deszcz dni: -
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.