Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Uruguaj

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Uruguaj? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Uruguaj - aké počasie môžete očakávať

Podnebie Uruguaja je teplé mierne. Klíma môže byť tiež opísaná ako subtropická. Tam sú niektoré sezónne kolísania, ale extrémne teploty sú pomerne zriedkavé. Veľmi časté sú vysoká vlhkosť a hmla.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Artigas, Atlantic Coast, Bella Unión, Cabo Polonio, Carmelo, Central Interior, Cerro Colorado, Chuy, Colonia, Conchillas, Durazno, Florida, Fray Bentos, Fray Marcos, La Paloma, Maldonado, Melo, Mercedes, Minas, Montevideo, Northern Interior, Nueva Helvecia, Paysandú, Piriapolis, Punta del Diablo, Punta del Este, Rio de la Plata, Rivera, Rocha, Río Branco, Salto, Tacuarembó, Treinta y Tres, Trinidad, Veinticinco de Agosto.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Január, priemerná maximálna teplota je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Jún, priemerná maximálna teplota je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Október, priemerný počet daždivých dní je 10. Najmenej daždivý mesiac tu je Január, priemerný počet daždivých dní je 7.9.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Uruguaj, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Cerro Catedral (514 m) a najnižší bod je Atlantic Ocean (0 m). Takže v tejto krajine nie sú veľké rozdiely v nadmorských výškach. Nadmorská výška však ovplyvňuje počasie aj napriek tomu. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Uruguaj. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Január je 28.8 ℃ (83.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 7.9. Priemerné zrážky sú 88 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:27 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:13 a na konci mesiaca 13:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Február je 28 ℃ (82.4 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18.4 ℃ (65.12 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 28.4 ℃ (83.12 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 8.1. Priemerné zrážky sú 100.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:22 a na konci mesiaca 12:50.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Marec je 25.7 ℃ (78.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 26.85 ℃ (80.33 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 7.9. Priemerné zrážky sú 103.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:50 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:17 a na konci mesiaca 11:44.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Apríl je 21.9 ℃ (71.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.3 ℃ (55.94 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.8 ℃ (74.84 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 8. Priemerné zrážky sú 85.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:44 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:12 a na konci mesiaca 10:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Máj je 19 ℃ (66.2 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.5 ℃ (50.9 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20.45 ℃ (68.81 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 9. Priemerné zrážky sú 89.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:18 a na konci mesiaca 9:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Jún je 14.9 ℃ (58.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.9 ℃ (46.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.95 ℃ (62.51 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.1. Priemerné zrážky sú 82.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:49 a na konci mesiaca 9:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Júl je 15.1 ℃ (59.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.4 ℃ (45.32 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15 ℃ (59 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 9.9. Priemerné zrážky sú 87 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:00 a na konci mesiaca 10:19.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci August je 16.7 ℃ (62.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.9 ℃ (60.62 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 8.1. Priemerné zrážky sú 87.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:19 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:44 a na konci mesiaca 11:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci September je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.1 ℃ (48.38 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 17.45 ℃ (63.41 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8. Priemerné zrážky sú 94.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:45 a na konci mesiaca 12:17.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci Október je 20.8 ℃ (69.44 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.9 ℃ (53.42 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.5 ℃ (67.1 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 10. Priemerné zrážky sú 108.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:17 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:50 a na konci mesiaca 13:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci November je 23.8 ℃ (74.84 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 22.3 ℃ (72.14 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 9.1. Priemerné zrážky sú 89 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:50 a na konci mesiaca 14:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Uruguaj - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Uruguaj v mesiaci December je 26.9 ℃ (80.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.8 ℃ (62.24 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 25.35 ℃ (77.63 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 27.85 ℃ (82.13 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 8. Priemerné zrážky sú 84.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:27 a na konci mesiaca 14:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Uruguaj. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Montevideoteplota: - najvyššia teplota: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najnižšia teplota: 16.8 ℃ (62.24 ℉)zrážky: 84.3mmdaždivé dni: 8
Punta Del Esteteplota: - najvyššia teplota: 23.9 ℃ (75.02 ℉)najnižšia teplota: 16.9 ℃ (62.42 ℉)zrážky: 68mmdaždivé dni: 8.1
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.