Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Urugwaj

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Urugwaj? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Urugwaj

Klimat w Urugwaju jest umiarkowanie ciepły. Klimat można również opisać jako subtropikalny. Istnieją pewne sezonowe wahania wilgotności, ale ekstremalne temperatury występują dość rzadko. Dość powszechne są wysoka wilgotność i mgła.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Artigas, Atlantic Coast, Bella Unión, Cabo Polonio, Carmelo, Central Interior, Cerro Colorado, Chuy, Colonia, Conchillas, Durazno, Florida, Fray Bentos, Fray Marcos, La Paloma, Maldonado, Melo, Mercedes, Minas, Montevideo, Northern Interior, Nueva Helvecia, Paysandú, Piriapolis, Punta del Diablo, Punta del Este, Rio de la Plata, Rivera, Rocha, Río Branco, Salto, Tacuarembó, Treinta y Tres, Trinidad, Veinticinco de Agosto.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18.4 ℃ (65.12 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest czerwiec, średnia maksymalna temperatura jest 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 7.9 ℃ (46.22 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest październik, średnia liczba dni deszczowych jest w 10. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia liczba dni deszczowych jest w 7.9.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Urugwaj, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Cerro Catedral (514 m) i najniższy punkt Atlantic Ocean (0 m). Tak więc nie ma dużych różnic w wysokościach w tym kraju. Ale wysokość wpływa nawet na pogodę. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Urugwaj. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w styczeń to 28.8 ℃ (83.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 7.9. Średnia suma opadów 88 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:27 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:13 i na końcu miesiąca 13:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w luty to 28 ℃ (82.4 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18.4 ℃ (65.12 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 28.4 ℃ (83.12 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 8.1. Średnia suma opadów 100.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:22 i na końcu miesiąca 12:50.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w marzec to 25.7 ℃ (78.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 26.85 ℃ (80.33 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 7.9. Średnia suma opadów 103.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:50 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:17 i na końcu miesiąca 11:44.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w kwiecień to 21.9 ℃ (71.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.3 ℃ (55.94 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.8 ℃ (74.84 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 8. Średnia suma opadów 85.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:44 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:12 i na końcu miesiąca 10:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w maj to 19 ℃ (66.2 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.5 ℃ (50.9 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20.45 ℃ (68.81 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 9. Średnia suma opadów 89.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:18 i na końcu miesiąca 9:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w czerwiec to 14.9 ℃ (58.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.9 ℃ (46.22 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.95 ℃ (62.51 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15 ℃ (59 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.1. Średnia suma opadów 82.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:49 i na końcu miesiąca 9:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w lipiec to 15.1 ℃ (59.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.4 ℃ (45.32 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15 ℃ (59 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.9 ℃ (60.62 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 9.9. Średnia suma opadów 87 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:00 i na końcu miesiąca 10:19.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w sierpień to 16.7 ℃ (62.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.9 ℃ (60.62 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 8.1. Średnia suma opadów 87.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:19 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:44 i na końcu miesiąca 11:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w wrzesień to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.1 ℃ (48.38 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 17.45 ℃ (63.41 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8. Średnia suma opadów 94.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:45 i na końcu miesiąca 12:17.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w październik to 20.8 ℃ (69.44 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.9 ℃ (53.42 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.5 ℃ (67.1 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 10. Średnia suma opadów 108.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:17 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:50 i na końcu miesiąca 13:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w listopad to 23.8 ℃ (74.84 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 22.3 ℃ (72.14 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 9.1. Średnia suma opadów 89 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:50 i na końcu miesiąca 14:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Urugwaj w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Urugwaj w grudzień to 26.9 ℃ (80.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.8 ℃ (62.24 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 25.35 ℃ (77.63 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 27.85 ℃ (82.13 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 8. Średnia suma opadów 84.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:27 i na końcu miesiąca 14:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Urugwaj w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Montevideotemperatura: - najwyższa temperatura: 26.9 ℃ (80.42 ℉)najniższa temperatura: 16.8 ℃ (62.24 ℉)opady: 84.3mmdeszcz deszcz dni: 8
Punta Del Estetemperatura: - najwyższa temperatura: 23.9 ℃ (75.02 ℉)najniższa temperatura: 16.9 ℃ (62.42 ℉)opady: 68mmdeszcz deszcz dni: 8.1
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.