Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Venezuela

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Venezuela? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Južná Amerika - Venezuela

Venezuela - aké počasie môžete očakávať

Klíma Venezuely je tropická. Počas celého roka môžete očakávať teplé a vlhké počasie, ale v horách je miernejší. Teploty môžu byť veľmi nízke v najvyšších oblastiach Cordillera de M rida.

Pri hovore o obvyklom počasí v tomto štáte sú informácie relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Amazonas, Anaco, Andes, Anzoátegui, Apure, Aragua, Barquisimeto, Bolívar, Canaima National Park, Carabobo, Caracas, Caribbean Islands, Catia La Mar, Central, Chichiriviche, Choroní, Ciudad Bolívar, Ciudad Guayana, Cojedes, Colonia Tovar, Coro, Cumanacoa, Delta Amacuro, Duida Marahuaca National Park, El Hatillo, Falcón, Guayana, Guárico, Güiria, La Gran Sabana, La Guaira, Lara, Los Llanos, Los Roques, Macuto, Maracaibo, Maracay, Margarita Island, Miranda, Mochima National Park, Monagas, Morrocoy, Mount Roraima, Mérida, Naiguatá, Northeast, Northwest, Nueva Esparta, Ocumare de la Costa de Oro, Pampatar, Pedro Gonzalez, Playa El Agua, Playa El Yaque, Porlamar, Puerto Ayacucho, Puerto La Cruz, Puerto Ordaz, San Cristóbal, San Fernando de Apure, Santa Elena de Uairén, Santo Domingo, Sucre, Trujillo, Tucupita, Táchira, Valencia, Vargas, Yacapana National Park, Yaracuy, Zulia.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v oblasti okolo hlavného mesta a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Máj, priemerná maximálna teplota je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 18 ℃ (64.4 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je Júl, priemerný počet daždivých dní je 19.4. Najmenej daždivý mesiac tu je Marec, priemerný počet daždivých dní je 3.

Pri cestovaní na niektoré miesta v lokácii Venezuela, vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Najvyšší bod tu je Pico Bolivar (4978 m) a najnižší bod je Caribbean Sea (0 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Venezuela. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Január je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.1 ℃ (55.58 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 6.1. Priemerné zrážky sú 15.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:31 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:34 a na konci mesiaca 11:40.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Február je 31 ℃ (87.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.8 ℃ (58.64 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 4.1. Priemerné zrážky sú 13.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:40 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:47 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Marec je 32.3 ℃ (90.14 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 15.4 ℃ (59.72 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.65 ℃ (88.97 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 3. Priemerné zrážky sú 11.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:04 a na konci mesiaca 12:13.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Apríl je 31.1 ℃ (87.98 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.3 ℃ (61.34 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.7 ℃ (89.06 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 6.9. Priemerné zrážky sú 59.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:13 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:21 a na konci mesiaca 12:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Máj je 32.8 ℃ (91.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 18 ℃ (64.4 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.95 ℃ (89.51 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12.9. Priemerné zrážky sú 81.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:36 a na konci mesiaca 12:41.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Jún je 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.9 ℃ (64.22 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 31.55 ℃ (88.79 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 18.7. Priemerné zrážky sú 133.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:41 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:43 a na konci mesiaca 12:43.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Júl je 31.4 ℃ (88.52 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.3 ℃ (63.14 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.85 ℃ (87.53 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 19.4. Priemerné zrážky sú 115.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:43 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:41 a na konci mesiaca 12:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci August je 29.2 ℃ (84.56 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.5 ℃ (61.7 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.3 ℃ (86.54 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 17.7. Priemerné zrážky sú 124.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:29 a na konci mesiaca 12:21.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci September je 29.6 ℃ (85.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 17.4 ℃ (63.32 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.4 ℃ (84.92 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.05 ℃ (86.09 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 15.1. Priemerné zrážky sú 113.3 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:21 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:12 a na konci mesiaca 12:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci Október je 30.5 ℃ (86.9 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16.2 ℃ (61.16 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.05 ℃ (86.09 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.15 ℃ (86.27 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 15.1. Priemerné zrážky sú 123.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 11:47.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci November je 29.8 ℃ (85.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 16 ℃ (60.8 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 30.15 ℃ (86.27 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 13.2. Priemerné zrážky sú 73.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:47 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:40 a na konci mesiaca 11:34.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Venezuela - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Venezuela v mesiaci December je 28.5 ℃ (83.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 14.3 ℃ (57.74 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.15 ℃ (84.47 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 29.05 ℃ (84.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 10. Priemerné zrážky sú 40.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:34 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:31 a na konci mesiaca 11:30.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Venezuela. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Caracasteplota: - najvyššia teplota: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najnižšia teplota: 14.3 ℃ (57.74 ℉)zrážky: 40.7mmdaždivé dni: 10
Coroteplota: - najvyššia teplota: 32 ℃ (89.6 ℉)najnižšia teplota: 23.9 ℃ (75.02 ℉)zrážky: 63.9mmdaždivé dni: 9
Maracaiboteplota: - najvyššia teplota: 35.4 ℃ (95.72 ℉)najnižšia teplota: 22.2 ℃ (71.96 ℉)zrážky: 17mmdaždivé dni: 3.1
Maracayteplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 19.3 ℃ (66.74 ℉)zrážky: 14.4mmdaždivé dni: 4.5
Maiquetiateplota: - najvyššia teplota: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najnižšia teplota: 23.6 ℃ (74.48 ℉)zrážky: 56.7mmdaždivé dni: 7.6
Margaritateplota: - najvyššia teplota: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najnižšia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)zrážky: 67.3mmdaždivé dni: 12.7
Meridateplota: - najvyššia teplota: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najnižšia teplota: 15 ℃ (59 ℉)zrážky: 74.8mmdaždivé dni: 13.6
Cd. Bolivarteplota: - najvyššia teplota: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najnižšia teplota: 23.7 ℃ (74.66 ℉)zrážky: 78mmdaždivé dni: 10
San Fernandoteplota: - najvyššia teplota: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najnižšia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)zrážky: 10.7mmdaždivé dni: 2.2
Barcelonateplota: - najvyššia teplota: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najnižšia teplota: 22.1 ℃ (71.78 ℉)zrážky: 21.8mmdaždivé dni: 6.4
Barquisimetoteplota: - najvyššia teplota: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najnižšia teplota: 19.4 ℃ (66.92 ℉)zrážky: 41.5mmdaždivé dni: 7.2
Calabozoteplota: - najvyššia teplota: 34.6 ℃ (94.28 ℉)najnižšia teplota: 23.5 ℃ (74.3 ℉)zrážky: 6.5mmdaždivé dni: 2.3
Guanareteplota: - najvyššia teplota: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najnižšia teplota: 20.6 ℃ (69.08 ℉)zrážky: 28mmdaždivé dni: 6.1
Guiriateplota: - najvyššia teplota: 31 ℃ (87.8 ℉)najnižšia teplota: 22 ℃ (71.6 ℉)zrážky: 74mmdaždivé dni: 13.7
La Canadateplota: - najvyššia teplota: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najnižšia teplota: 24.8 ℃ (76.64 ℉)zrážky: 16.9mmdaždivé dni: 3.3
Maturinteplota: - najvyššia teplota: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najnižšia teplota: 22.4 ℃ (72.32 ℉)zrážky: 84.4mmdaždivé dni: 19.9
Mene Grandeteplota: - najvyššia teplota: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najnižšia teplota: 23.2 ℃ (73.76 ℉)zrážky: 72.6mmdaždivé dni: 9.6
Puerto Ayacuchoteplota: - najvyššia teplota: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najnižšia teplota: 22.7 ℃ (72.86 ℉)zrážky: 42.5mmdaždivé dni: 7.2
San Antonio Del Tachirateplota: - najvyššia teplota: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najnižšia teplota: 20.5 ℃ (68.9 ℉)zrážky: 61.4mmdaždivé dni: 9.8
Santa Elena De Uairenteplota: - najvyššia teplota: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najnižšia teplota: 16.6 ℃ (61.88 ℉)zrážky: 91.9mmdaždivé dni: 12.6
Tumeremoteplota: - najvyššia teplota: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najnižšia teplota: 21.5 ℃ (70.7 ℉)zrážky: 105.9mmdaždivé dni: 19.9
Valle De La Pascuateplota: - najvyššia teplota: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najnižšia teplota: 22.2 ℃ (71.96 ℉)zrážky: 21mmdaždivé dni: 5.6
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.