Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Wenezuela

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Wenezuela? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Wenezuela

Klimat Wenezueli jest tropikalny. Możesz spodziewać się gorącej i wilgotnej pogody przez cały rok, ale jest bardziej umiarkowany na wyżynach. Temperatury mogą być bardzo niskie w najwyższych obszarach Cordillera de M? Rida.

Mówiąc o zwykłej pogody w tym kraju, informacja ma znaczenie na przykład dla tych popularnych miejsc: Amazonas, Anaco, Andes, Anzoátegui, Apure, Aragua, Barquisimeto, Bolívar, Canaima National Park, Carabobo, Caracas, Caribbean Islands, Catia La Mar, Central, Chichiriviche, Choroní, Ciudad Bolívar, Ciudad Guayana, Cojedes, Colonia Tovar, Coro, Cumanacoa, Delta Amacuro, Duida Marahuaca National Park, El Hatillo, Falcón, Guayana, Guárico, Güiria, La Gran Sabana, La Guaira, Lara, Los Llanos, Los Roques, Macuto, Maracaibo, Maracay, Margarita Island, Miranda, Mochima National Park, Monagas, Morrocoy, Mount Roraima, Mérida, Naiguatá, Northeast, Northwest, Nueva Esparta, Ocumare de la Costa de Oro, Pampatar, Pedro Gonzalez, Playa El Agua, Playa El Yaque, Porlamar, Puerto Ayacucho, Puerto La Cruz, Puerto Ordaz, San Cristóbal, San Fernando de Apure, Santa Elena de Uairén, Santo Domingo, Sucre, Trujillo, Tucupita, Táchira, Valencia, Vargas, Yacapana National Park, Yaracuy, Zulia.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy stolicy i wielu innych miast. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest maj, średnia maksymalna temperatura jest 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 18 ℃ (64.4 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 14.3 ℃ (57.74 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia liczba dni deszczowych jest w 19.4. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest marzec, średnia liczba dni deszczowych jest w 3.

Kiedy podróżujesz do niektórych miejsc w Wenezuela, zawsze weź pod uwagę także wysokość tego miejsca. Najwyższy punkt tutaj jest Pico Bolivar (4978 m) i najniższy punkt Caribbean Sea (0 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Wenezuela. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w styczeń to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.1 ℃ (55.58 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 6.1. Średnia suma opadów 15.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:31 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:34 i na końcu miesiąca 11:40.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w luty to 31 ℃ (87.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.8 ℃ (58.64 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.65 ℃ (88.97 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 4.1. Średnia suma opadów 13.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:40 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:47 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w marzec to 32.3 ℃ (90.14 ℉). Średnia najniższa temperatura to 15.4 ℃ (59.72 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.65 ℃ (88.97 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 3. Średnia suma opadów 11.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:04 i na końcu miesiąca 12:13.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w kwiecień to 31.1 ℃ (87.98 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.3 ℃ (61.34 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.7 ℃ (89.06 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.95 ℃ (89.51 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 6.9. Średnia suma opadów 59.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:13 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:21 i na końcu miesiąca 12:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w maj to 32.8 ℃ (91.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to 18 ℃ (64.4 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.95 ℃ (89.51 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12.9. Średnia suma opadów 81.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:36 i na końcu miesiąca 12:41.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w czerwiec to 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.9 ℃ (64.22 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 31.55 ℃ (88.79 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 18.7. Średnia suma opadów 133.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:41 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:43 i na końcu miesiąca 12:43.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w lipiec to 31.4 ℃ (88.52 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.3 ℃ (63.14 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.85 ℃ (87.53 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 19.4. Średnia suma opadów 115.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:43 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:41 i na końcu miesiąca 12:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w sierpień to 29.2 ℃ (84.56 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.5 ℃ (61.7 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.3 ℃ (86.54 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.4 ℃ (84.92 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 17.7. Średnia suma opadów 124.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:29 i na końcu miesiąca 12:21.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w wrzesień to 29.6 ℃ (85.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 17.4 ℃ (63.32 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.4 ℃ (84.92 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.05 ℃ (86.09 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 15.1. Średnia suma opadów 113.3 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:21 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:12 i na końcu miesiąca 12:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w październik to 30.5 ℃ (86.9 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16.2 ℃ (61.16 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.05 ℃ (86.09 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.15 ℃ (86.27 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 15.1. Średnia suma opadów 123.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 11:47.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w listopad to 29.8 ℃ (85.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 16 ℃ (60.8 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 30.15 ℃ (86.27 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.15 ℃ (84.47 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 13.2. Średnia suma opadów 73.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:47 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:40 i na końcu miesiąca 11:34.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Wenezuela w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Wenezuela w grudzień to 28.5 ℃ (83.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 14.3 ℃ (57.74 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.15 ℃ (84.47 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 29.05 ℃ (84.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 10. Średnia suma opadów 40.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:34 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:31 i na końcu miesiąca 11:30.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Wenezuela w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Caracastemperatura: - najwyższa temperatura: 28.5 ℃ (83.3 ℉)najniższa temperatura: 14.3 ℃ (57.74 ℉)opady: 40.7mmdeszcz deszcz dni: 10
Corotemperatura: - najwyższa temperatura: 32 ℃ (89.6 ℉)najniższa temperatura: 23.9 ℃ (75.02 ℉)opady: 63.9mmdeszcz deszcz dni: 9
Maracaibotemperatura: - najwyższa temperatura: 35.4 ℃ (95.72 ℉)najniższa temperatura: 22.2 ℃ (71.96 ℉)opady: 17mmdeszcz deszcz dni: 3.1
Maracaytemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 19.3 ℃ (66.74 ℉)opady: 14.4mmdeszcz deszcz dni: 4.5
Maiquetiatemperatura: - najwyższa temperatura: 29.8 ℃ (85.64 ℉)najniższa temperatura: 23.6 ℃ (74.48 ℉)opady: 56.7mmdeszcz deszcz dni: 7.6
Margaritatemperatura: - najwyższa temperatura: 31.1 ℃ (87.98 ℉)najniższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)opady: 67.3mmdeszcz deszcz dni: 12.7
Meridatemperatura: - najwyższa temperatura: 24.2 ℃ (75.56 ℉)najniższa temperatura: 15 ℃ (59 ℉)opady: 74.8mmdeszcz deszcz dni: 13.6
Cd. Bolivartemperatura: - najwyższa temperatura: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najniższa temperatura: 23.7 ℃ (74.66 ℉)opady: 78mmdeszcz deszcz dni: 10
San Fernandotemperatura: - najwyższa temperatura: 33.3 ℃ (91.94 ℉)najniższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)opady: 10.7mmdeszcz deszcz dni: 2.2
Barcelonatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.1 ℃ (89.78 ℉)najniższa temperatura: 22.1 ℃ (71.78 ℉)opady: 21.8mmdeszcz deszcz dni: 6.4
Barquisimetotemperatura: - najwyższa temperatura: 30.1 ℃ (86.18 ℉)najniższa temperatura: 19.4 ℃ (66.92 ℉)opady: 41.5mmdeszcz deszcz dni: 7.2
Calabozotemperatura: - najwyższa temperatura: 34.6 ℃ (94.28 ℉)najniższa temperatura: 23.5 ℃ (74.3 ℉)opady: 6.5mmdeszcz deszcz dni: 2.3
Guanaretemperatura: - najwyższa temperatura: 32.2 ℃ (89.96 ℉)najniższa temperatura: 20.6 ℃ (69.08 ℉)opady: 28mmdeszcz deszcz dni: 6.1
Guiriatemperatura: - najwyższa temperatura: 31 ℃ (87.8 ℉)najniższa temperatura: 22 ℃ (71.6 ℉)opady: 74mmdeszcz deszcz dni: 13.7
La Canadatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.3 ℃ (90.14 ℉)najniższa temperatura: 24.8 ℃ (76.64 ℉)opady: 16.9mmdeszcz deszcz dni: 3.3
Maturintemperatura: - najwyższa temperatura: 30.8 ℃ (87.44 ℉)najniższa temperatura: 22.4 ℃ (72.32 ℉)opady: 84.4mmdeszcz deszcz dni: 19.9
Mene Grandetemperatura: - najwyższa temperatura: 33.2 ℃ (91.76 ℉)najniższa temperatura: 23.2 ℃ (73.76 ℉)opady: 72.6mmdeszcz deszcz dni: 9.6
Puerto Ayacuchotemperatura: - najwyższa temperatura: 34.2 ℃ (93.56 ℉)najniższa temperatura: 22.7 ℃ (72.86 ℉)opady: 42.5mmdeszcz deszcz dni: 7.2
San Antonio Del Tachiratemperatura: - najwyższa temperatura: 30.7 ℃ (87.26 ℉)najniższa temperatura: 20.5 ℃ (68.9 ℉)opady: 61.4mmdeszcz deszcz dni: 9.8
Santa Elena De Uairentemperatura: - najwyższa temperatura: 27.3 ℃ (81.14 ℉)najniższa temperatura: 16.6 ℃ (61.88 ℉)opady: 91.9mmdeszcz deszcz dni: 12.6
Tumeremotemperatura: - najwyższa temperatura: 30.2 ℃ (86.36 ℉)najniższa temperatura: 21.5 ℃ (70.7 ℉)opady: 105.9mmdeszcz deszcz dni: 19.9
Valle De La Pascuatemperatura: - najwyższa temperatura: 32.5 ℃ (90.5 ℉)najniższa temperatura: 22.2 ℃ (71.96 ℉)opady: 21mmdeszcz deszcz dni: 5.6
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.