Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Washington (state)

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Washington (state)? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Domov - Severná Amerika - Spojené štáty - Washington (state)

Washington (state) - aké počasie môžete očakávať

Washington (state) je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aberdeen, Allyn, Anacortes, Anderson Island, Arlington, Ashford, Asotin, Auburn, Bainbridge Island, Belfair, Bellevue, Bellingham, Blaine, Blake Island, Blakely Island, Bothell, Bow, Bremerton, Brewster, Bridgeport, Brownsville, Burien, Burley, Burlington, Camano Island, Camas, Cashmere, Cathlamet, Centralia, Chehalis, Chelan, Cheney, Chico, Clarkston, Cle Elum, Clinton, Colfax, College Place, Columbia River Plateau, Colville, Coulee City, Coupeville, Davenport, Dayton, Decatur Island, Dewatto, East Wenatchee, Eastsound, Ebey's Landing National Historical Reserve, Edison, Edmonds, Ellensburg, Elma, Ephrata, Everett, Farmington, Federal Way, Ferndale, Fidalgo Island, Fife, Forks, Fox Island, Freeland, Frenchman Coulee, Friday Harbor, Gig Harbor, Goldendale, Gorst, Grand Coulee, Granger, Greenbank, Hansville, Harstine Island, Holly, Home, Hoodsport, Hoquiam, Ilwaco, Indianola, Issaquah, Kelso, Kennewick, Kent, Ketron Island, Key Center, Keyport, King County, Kingston, Kirkland, Kitsap Peninsula, La Conner, Lacey, Lakebay, Langley, Leavenworth, Liberty Lake, Long Beach, Longbranch, Longview, Lopez Island, Lummi Island, Lynden, Lynnwood, Manchester, Marysville, Mercer Island, Moclips, Monroe, Montesano, Moses Lake, Mossyrock, Mount Baker, Mount Rainier National Park, Mount St. Helens, Mount Vernon, Mountlake Terrace, Mukilteo, Naselle, Neah Bay, Newport, North Bend, North Cascades, North Cascades National Park, North Central Cascades, North Sound, Northeast Washington, Northwest Cascades, Oak Harbor, Ocean City, Ocean Park, Ocean Shores, Okanogan, Olalla, Olympia, Olympic National Park, Olympic Peninsula, Omak, Orcas, Orcas Village, Oroville, Othello, Oysterville, Pacific Beach, Palouse, Pasco, Pateros, Point Roberts, Pomeroy, Port Angeles, Port Gamble, Port Orchard, Port Townsend, Potlatch, Poulsbo, Prosser, Puget Sound, Pullman, Purdy, Puyallup, Raymond, Redmond, Renton, Republic, Retsil, Richland, Ridgefield, Ritzville, Roche Harbor, San Juan Island, San Juan Islands, SeaTac, Seabeck, Seattle, Seaview, Sedro Woolley, Selah, Sequim, Shaw Island, Shelton, Shoreline, Silverdale, Snohomish, Snoqualmie Pass, Soap Lake, South Bend, South Sound, Southwest Washington, Southworth, Spokane, Steilacoom, Stevens Pass, Stevenson, Stuart Island, Sumas, Sun Lakes Dry Falls State Park, Sunnyside, Suquamish, Tacoma, Tahuya, Tonasket, Toppenish, Toutle, Tracyton, Tukwila, Tumwater, Twisp, Union, Union Gap, Vancouver, Vashon Island, Vaughn, Waldron Island, Walla Walla, Wapato, Washougal, Waterville, Wenatchee, West Richland, Westport, Whidbey Island, White Center, Winthrop, Woodinville, Woodland, Yakima, Zillah.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Seattle a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je August, priemerná maximálna teplota je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najchladnejší mesiac tu je December, priemerná maximálna teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Najviac daždivý mesiac tu je November, priemerný počet daždivých dní je 18.1. Najmenej daždivý mesiac tu je August, priemerný počet daždivých dní je 4.7.

Pri cestovaní v lokácii Washington (state) vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Washington (state). Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December


Január

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Január je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Január - je 17.8. Priemerné zrážky sú 139 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:30 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:52 a na konci mesiaca 9:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Február je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Február - je 14.4. Priemerné zrážky sú 86.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 9:29 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:14 a na konci mesiaca 11:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Marec je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Marec - je 17.1. Priemerné zrážky sú 94 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:55 a na konci mesiaca 12:46.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Apríl je 15 ℃ (59 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Apríl - je 14.3. Priemerné zrážky sú 70.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 12:46 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:37 a na konci mesiaca 14:24.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Máj je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Máj - je 12. Priemerné zrážky sú 49 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:24 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:06 a na konci mesiaca 15:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Jún je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Jún - je 9.2. Priemerné zrážky sú 38.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:55 a na konci mesiaca 15:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Júl je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Júl - je 5. Priemerné zrážky sú 17.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 15:36 a na konci mesiaca 15:04.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci August je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Priemerný počet daždivých dní - August - je 4.7. Priemerné zrážky sú 22.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 15:04 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:22 a na konci mesiaca 13:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci September je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Priemerný počet daždivých dní - September - je 8.1. Priemerné zrážky sú 37.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 12:45 a na konci mesiaca 11:55.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci Október je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Priemerný počet daždivých dní - Október - je 13.1. Priemerné zrážky sú 89.8 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:55 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:04 a na konci mesiaca 10:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci November je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Priemerný počet daždivých dní - November - je 18.1. Priemerné zrážky sú 167.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 9:30 a na konci mesiaca 8:54.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Washington (state) - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Washington (state) v mesiaci December je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Priemerný počet daždivých dní - December - je 17.7. Priemerné zrážky sú 133.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:54 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:31 a na konci mesiaca 8:27.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Washington (state). Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Seattleteplota: - najvyššia teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 133.7mmdaždivé dni: 17.7
Spokaneteplota: - najvyššia teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)najnižšia teplota: -5 ℃ (23 ℉)zrážky: 57.9mmdaždivé dni: 13.5
Yakimateplota: - najvyššia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najnižšia teplota: -5.7 ℃ (21.74 ℉)zrážky: 39.1mmdaždivé dni: 10.1
Olympiateplota: - najvyššia teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)najnižšia teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)zrážky: 194mmdaždivé dni: 19.8
Tacomateplota: - najvyššia teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najnižšia teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)zrážky: 142.6mmdaždivé dni: 18.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavné zdroje údajov: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Vydavateľ: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidlá webu UsualWeather.com a ochrany súkromia
Facebook Twitter Pinterest