Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Washington (state)

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Washington (state)? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Washington (state)

Washington (state) jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aberdeen, Allyn, Anacortes, Anderson Island, Arlington, Ashford, Asotin, Auburn, Bainbridge Island, Belfair, Bellevue, Bellingham, Blaine, Blake Island, Blakely Island, Bothell, Bow, Bremerton, Brewster, Bridgeport, Brownsville, Burien, Burley, Burlington, Camano Island, Camas, Cashmere, Cathlamet, Centralia, Chehalis, Chelan, Cheney, Chico, Clarkston, Cle Elum, Clinton, Colfax, College Place, Columbia River Plateau, Colville, Coulee City, Coupeville, Davenport, Dayton, Decatur Island, Dewatto, East Wenatchee, Eastsound, Ebey's Landing National Historical Reserve, Edison, Edmonds, Ellensburg, Elma, Ephrata, Everett, Farmington, Federal Way, Ferndale, Fidalgo Island, Fife, Forks, Fox Island, Freeland, Frenchman Coulee, Friday Harbor, Gig Harbor, Goldendale, Gorst, Grand Coulee, Granger, Greenbank, Hansville, Harstine Island, Holly, Home, Hoodsport, Hoquiam, Ilwaco, Indianola, Issaquah, Kelso, Kennewick, Kent, Ketron Island, Key Center, Keyport, King County, Kingston, Kirkland, Kitsap Peninsula, La Conner, Lacey, Lakebay, Langley, Leavenworth, Liberty Lake, Long Beach, Longbranch, Longview, Lopez Island, Lummi Island, Lynden, Lynnwood, Manchester, Marysville, Mercer Island, Moclips, Monroe, Montesano, Moses Lake, Mossyrock, Mount Baker, Mount Rainier National Park, Mount St. Helens, Mount Vernon, Mountlake Terrace, Mukilteo, Naselle, Neah Bay, Newport, North Bend, North Cascades, North Cascades National Park, North Central Cascades, North Sound, Northeast Washington, Northwest Cascades, Oak Harbor, Ocean City, Ocean Park, Ocean Shores, Okanogan, Olalla, Olympia, Olympic National Park, Olympic Peninsula, Omak, Orcas, Orcas Village, Oroville, Othello, Oysterville, Pacific Beach, Palouse, Pasco, Pateros, Point Roberts, Pomeroy, Port Angeles, Port Gamble, Port Orchard, Port Townsend, Potlatch, Poulsbo, Prosser, Puget Sound, Pullman, Purdy, Puyallup, Raymond, Redmond, Renton, Republic, Retsil, Richland, Ridgefield, Ritzville, Roche Harbor, San Juan Island, San Juan Islands, SeaTac, Seabeck, Seattle, Seaview, Sedro Woolley, Selah, Sequim, Shaw Island, Shelton, Shoreline, Silverdale, Snohomish, Snoqualmie Pass, Soap Lake, South Bend, South Sound, Southwest Washington, Southworth, Spokane, Steilacoom, Stevens Pass, Stevenson, Stuart Island, Sumas, Sun Lakes Dry Falls State Park, Sunnyside, Suquamish, Tacoma, Tahuya, Tonasket, Toppenish, Toutle, Tracyton, Tukwila, Tumwater, Twisp, Union, Union Gap, Vancouver, Vashon Island, Vaughn, Waldron Island, Walla Walla, Wapato, Washougal, Waterville, Wenatchee, West Richland, Westport, Whidbey Island, White Center, Winthrop, Woodinville, Woodland, Yakima, Zillah.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Seattle oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia maksymalna temperatura jest 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 13.6 ℃ (56.48 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest grudzień, średnia maksymalna temperatura jest 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 2.3 ℃ (36.14 ℉). Najbardziej deszczowy miesiąc tutaj jest listopad, średnia liczba dni deszczowych jest w 18.1. Najmniej deszczowy miesiąc tutaj jest sierpień, średnia liczba dni deszczowych jest w 4.7.

Podczas podróży po Washington (state) zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Washington (state). Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w styczeń to 8.5 ℃ (47.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Średnia liczba deszczowe dni styczeń jest 17.8. Średnia suma opadów 139 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:30 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:52 i na końcu miesiąca 9:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w luty to 9.9 ℃ (49.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.9 ℃ (37.22 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.2 ℃ (48.56 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Średnia liczba deszczowe dni luty jest 14.4. Średnia suma opadów 86.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 9:29 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:14 i na końcu miesiąca 11:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w marzec to 12.1 ℃ (53.78 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.3 ℃ (39.74 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11 ℃ (51.8 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Średnia liczba deszczowe dni marzec jest 17.1. Średnia suma opadów 94 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:55 i na końcu miesiąca 12:46.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w kwiecień to 15 ℃ (59 ℉). Średnia najniższa temperatura to 6 ℃ (42.8 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.55 ℃ (56.39 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia liczba deszczowe dni kwiecień jest 14.3. Średnia suma opadów 70.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 12:46 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:37 i na końcu miesiąca 14:24.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w maj to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 8.6 ℃ (47.48 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20 ℃ (68 ℉). Średnia liczba deszczowe dni maj jest 12. Średnia suma opadów 49 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:24 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:06 i na końcu miesiąca 15:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w czerwiec to 21.8 ℃ (71.24 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.1 ℃ (51.98 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 20 ℃ (68 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni czerwiec jest 9.2. Średnia suma opadów 38.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:55 i na końcu miesiąca 15:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w lipiec to 24.8 ℃ (76.64 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Średnia liczba deszczowe dni lipiec jest 5. Średnia suma opadów 17.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 15:36 i na końcu miesiąca 15:04.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w sierpień to 24.9 ℃ (76.82 ℉). Średnia najniższa temperatura to 13.6 ℃ (56.48 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 24.85 ℃ (76.73 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Średnia liczba deszczowe dni sierpień jest 4.7. Średnia suma opadów 22.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 15:04 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:22 i na końcu miesiąca 13:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w wrzesień to 21.7 ℃ (71.06 ℉). Średnia najniższa temperatura to 11.5 ℃ (52.7 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 23.3 ℃ (73.94 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.7 ℃ (65.66 ℉). Średnia liczba deszczowe dni wrzesień jest 8.1. Średnia suma opadów 37.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 12:45 i na końcu miesiąca 11:55.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w październik to 15.7 ℃ (60.26 ℉). Średnia najniższa temperatura to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 18.7 ℃ (65.66 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.05 ℃ (55.49 ℉). Średnia liczba deszczowe dni październik jest 13.1. Średnia suma opadów 89.8 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:55 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:04 i na końcu miesiąca 10:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w listopad to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Średnia najniższa temperatura to 4.5 ℃ (40.1 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 13.05 ℃ (55.49 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.05 ℃ (48.29 ℉). Średnia liczba deszczowe dni listopad jest 18.1. Średnia suma opadów 167.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 9:30 i na końcu miesiąca 8:54.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Washington (state) w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Washington (state) w grudzień to 7.7 ℃ (45.86 ℉). Średnia najniższa temperatura to 2.3 ℃ (36.14 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.05 ℃ (48.29 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 8.1 ℃ (46.58 ℉). Średnia liczba deszczowe dni grudzień jest 17.7. Średnia suma opadów 133.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:54 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:31 i na końcu miesiąca 8:27.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Washington (state) w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Seattletemperatura: - najwyższa temperatura: 7.7 ℃ (45.86 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 133.7mmdeszcz deszcz dni: 17.7
Spokanetemperatura: - najwyższa temperatura: 0.3 ℃ (32.54 ℉)najniższa temperatura: -5 ℃ (23 ℉)opady: 57.9mmdeszcz deszcz dni: 13.5
Yakimatemperatura: - najwyższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)najniższa temperatura: -5.7 ℃ (21.74 ℉)opady: 39.1mmdeszcz deszcz dni: 10.1
Olympiatemperatura: - najwyższa temperatura: 6.9 ℃ (44.42 ℉)najniższa temperatura: 0.5 ℃ (32.9 ℉)opady: 194mmdeszcz deszcz dni: 19.8
Tacomatemperatura: - najwyższa temperatura: 8.5 ℃ (47.3 ℉)najniższa temperatura: 2.3 ℃ (36.14 ℉)opady: 142.6mmdeszcz deszcz dni: 18.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.