Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Washington (state)

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Washington (state)? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Washington (state) - jaké počasí lze čekat

Washington (state) je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aberdeen, Allyn, Anacortes, Anderson Island, Arlington, Ashford, Asotin, Auburn, Bainbridge Island, Belfair, Bellevue, Bellingham, Blaine, Blake Island, Blakely Island, Bothell, Bow, Bremerton, Brewster, Bridgeport, Brownsville, Burien, Burley, Burlington, Camano Island, Camas, Cashmere, Cathlamet, Centralia, Chehalis, Chelan, Cheney, Chico, Clarkston, Cle Elum, Clinton, Colfax, College Place, Columbia River Plateau, Colville, Coulee City, Coupeville, Davenport, Dayton, Decatur Island, Dewatto, East Wenatchee, Eastsound, Ebey's Landing National Historical Reserve, Edison, Edmonds, Ellensburg, Elma, Ephrata, Everett, Farmington, Federal Way, Ferndale, Fidalgo Island, Fife, Forks, Fox Island, Freeland, Frenchman Coulee, Friday Harbor, Gig Harbor, Goldendale, Gorst, Grand Coulee, Granger, Greenbank, Hansville, Harstine Island, Holly, Home, Hoodsport, Hoquiam, Ilwaco, Indianola, Issaquah, Kelso, Kennewick, Kent, Ketron Island, Key Center, Keyport, King County, Kingston, Kirkland, Kitsap Peninsula, La Conner, Lacey, Lakebay, Langley, Leavenworth, Liberty Lake, Long Beach, Longbranch, Longview, Lopez Island, Lummi Island, Lynden, Lynnwood, Manchester, Marysville, Mercer Island, Moclips, Monroe, Montesano, Moses Lake, Mossyrock, Mount Baker, Mount Rainier National Park, Mount St. Helens, Mount Vernon, Mountlake Terrace, Mukilteo, Naselle, Neah Bay, Newport, North Bend, North Cascades, North Cascades National Park, North Central Cascades, North Sound, Northeast Washington, Northwest Cascades, Oak Harbor, Ocean City, Ocean Park, Ocean Shores, Okanogan, Olalla, Olympia, Olympic National Park, Olympic Peninsula, Omak, Orcas, Orcas Village, Oroville, Othello, Oysterville, Pacific Beach, Palouse, Pasco, Pateros, Point Roberts, Pomeroy, Port Angeles, Port Gamble, Port Orchard, Port Townsend, Potlatch, Poulsbo, Prosser, Puget Sound, Pullman, Purdy, Puyallup, Raymond, Redmond, Renton, Republic, Retsil, Richland, Ridgefield, Ritzville, Roche Harbor, San Juan Island, San Juan Islands, SeaTac, Seabeck, Seattle, Seaview, Sedro Woolley, Selah, Sequim, Shaw Island, Shelton, Shoreline, Silverdale, Snohomish, Snoqualmie Pass, Soap Lake, South Bend, South Sound, Southwest Washington, Southworth, Spokane, Steilacoom, Stevens Pass, Stevenson, Stuart Island, Sumas, Sun Lakes Dry Falls State Park, Sunnyside, Suquamish, Tacoma, Tahuya, Tonasket, Toppenish, Toutle, Tracyton, Tukwila, Tumwater, Twisp, Union, Union Gap, Vancouver, Vashon Island, Vaughn, Waldron Island, Walla Walla, Wapato, Washougal, Waterville, Wenatchee, West Richland, Westport, Whidbey Island, White Center, Winthrop, Woodinville, Woodland, Yakima, Zillah.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Seattle a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde srpen, průměrná maximální teplota 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Nejchladnější měsíc je zde prosinec, průměrná maximální teplota 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Nejvíce deštivý měsíc zde je listopad, průměrný počet deštivých dnů je 18.1. Nejméně deštivý měsíc zde je srpen, průměrný počet deštivých dnů je 4.7.

Při cestování, jehož cílem je Washington (state), zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Washington (state). Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci leden je 8.5 ℃ (47.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci leden je 17.8. Průměrné srážky jsou 139 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:30 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:52 a na konci měsíce 9:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci únor je 9.9 ℃ (49.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.9 ℃ (37.22 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.2 ℃ (48.56 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci únor je 14.4. Průměrné srážky jsou 86.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 9:29 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:14 a na konci měsíce 11:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci březen je 12.1 ℃ (53.78 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.3 ℃ (39.74 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11 ℃ (51.8 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci březen je 17.1. Průměrné srážky jsou 94 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:55 a na konci měsíce 12:46.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci duben je 15 ℃ (59 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 6 ℃ (42.8 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.55 ℃ (56.39 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci duben je 14.3. Průměrné srážky jsou 70.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 12:46 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:37 a na konci měsíce 14:24.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci květen je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 8.6 ℃ (47.48 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci květen je 12. Průměrné srážky jsou 49 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:24 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:06 a na konci měsíce 15:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci červen je 21.8 ℃ (71.24 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.1 ℃ (51.98 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 20 ℃ (68 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červen je 9.2. Průměrné srážky jsou 38.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:55 a na konci měsíce 15:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci červenec je 24.8 ℃ (76.64 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci červenec je 5. Průměrné srážky jsou 17.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 15:36 a na konci měsíce 15:04.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci srpen je 24.9 ℃ (76.82 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 13.6 ℃ (56.48 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 24.85 ℃ (76.73 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci srpen je 4.7. Průměrné srážky jsou 22.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 15:04 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:22 a na konci měsíce 13:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci září je 21.7 ℃ (71.06 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 11.5 ℃ (52.7 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 23.3 ℃ (73.94 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci září je 8.1. Průměrné srážky jsou 37.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 12:45 a na konci měsíce 11:55.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci říjen je 15.7 ℃ (60.26 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 18.7 ℃ (65.66 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci říjen je 13.1. Průměrné srážky jsou 89.8 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:55 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:04 a na konci měsíce 10:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci listopad je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 4.5 ℃ (40.1 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 13.05 ℃ (55.49 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci listopad je 18.1. Průměrné srážky jsou 167.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 9:30 a na konci měsíce 8:54.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Washington (state) - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Washington (state) v měsíci prosinec je 7.7 ℃ (45.86 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 2.3 ℃ (36.14 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.05 ℃ (48.29 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 8.1 ℃ (46.58 ℉). Průměrný počet deštivých dnů v měsíci prosinec je 17.7. Průměrné srážky jsou 133.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:54 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:31 a na konci měsíce 8:27.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Washington (state). Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Seattleteplota: - nejvyšší teplota: 7.7 ℃ (45.86 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 133.7mmdeštivé dny: 17.7
Spokaneteplota: - nejvyšší teplota: 0.3 ℃ (32.54 ℉)nejnižší teplota: -5 ℃ (23 ℉)srážky: 57.9mmdeštivé dny: 13.5
Yakimateplota: - nejvyšší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)nejnižší teplota: -5.7 ℃ (21.74 ℉)srážky: 39.1mmdeštivé dny: 10.1
Olympiateplota: - nejvyšší teplota: 6.9 ℃ (44.42 ℉)nejnižší teplota: 0.5 ℃ (32.9 ℉)srážky: 194mmdeštivé dny: 19.8
Tacomateplota: - nejvyšší teplota: 8.5 ℃ (47.3 ℉)nejnižší teplota: 2.3 ℃ (36.14 ℉)srážky: 142.6mmdeštivé dny: 18.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest