Domov
Európa
Ázia
Austrália & Oceánia
Afrika
Severná Amerika
Stredná Amerika
Južná Amerika

Zvyčajné počasie - Alaska

Potrebujete vedieť, kedy je najlepší čas ísť do ciela Alaska? Potom by ste sa mali pozrieť, aké počasie tam môžete očakávať počas roka.

Alaska - aké počasie môžete očakávať

Alaska je súčasťou zeme Spojené štáty. Klíma USA je veľmi rôznorodá, pretože Spojené štáty americké sú veľkou krajinou. Podnebie je väčšinou mierne, ale tropické na Havaji a na Floride a arktické na Aljaške. To nie je všetko. Klíma je polosuchá v veľkých rovinách západne od rieky Mississippi a suchá vo Veľkej panve na juhozápade. Môžete očakávať nízke zimné teploty na severozápade, ale v januári a februári sú niekedy moderované teplými vetrom. Zimy na juhu sú teplejšie. Don? zabudnite, že teploty sú zvyčajne výrazne nižšie v horách.

Keď hovoríte o obvyklom počasí v tejto oblasti, informácie sú relevantné napríklad pre tieto obľúbené miesta: Aleutian Islands, Anaktuvuk Pass, Anchor Point, Anchorage, Aniak, Arctic Alaska, Bald Head, Bering Land Bridge National Preserve, Bethel, Chicken, Circle, Coldfoot, Cooper Landing, Cordova, Deadhorse, Delta Junction, Denali National Park, Eagle River, Elim, Fairbanks, Fairbanks North Star Borough, Fox, Funter Bay, Gates of the Arctic National Park, Girdwood, Glacier Bay National Park, Glennallen, Golovin, Gustavus, Haines, Homer, Hyder, Interior Alaska, Juneau, Kachemak Bay State Park, Kaltag, Katmai National Park, Kenai, Kenai Fjords National Park, Kenai Peninsula, Ketchikan, King Salmon, Kodiak, Lake Clark National Park and Preserve, Little Diomede, Manley Hot Springs, Matanuska Susitna Borough, McCarthy, Misty Fiords National Monument, Moose Pass, Moses Point, Nikiski, Nome, North Pole, North Slope Borough, Palmer, Petersburg, Prince of Wales Island, Seward, Shaktoolik, Sitka, Skagway, Soldotna, Solomon, Southcentral Alaska, Southeastern Alaska, Southwestern Alaska, Talkeetna, Teller, Tok, Unalakleet, Unalaska, Ungalik, Utqiagvik, Valdez, Walla Walla, Wasilla, White Mountain, Willow, Willow Creek, Wiseman, Wrangell St. Elias National Park and Preserve, Yakutat, Yukon Charley Rivers National Preserve.

Poďme sa pozrieť, aké počasie môžete očakávať v okolí miesta Anchorage a v mnohých ďalších mestách. Najteplejším mesiacom tu je Júl, priemerná maximálna teplota je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Najchladnejší mesiac tu je Január, priemerná maximálna teplota je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Priemerná minimálna teplota v tomto mesiaci je -12.6 ℃ (9.32 ℉).

Pri cestovaní v lokácii Alaska vždy zvážte nadmorskú výšku miesta. Treba pripomenúť, že najvyšším bodom v zemi Spojené štáty je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a najnižší bod je Death Valley (-86 m). Takže v tejto krajine existujú obrovské rozdiely v nadmorských výškach a počasie je v nich preto veľmi odlišné. Majte na pamäti, že teplota zvyčajne klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 stôp), v závislosti od ostatných podmienok. (A mali by sme dodať, že vo veľmi špeciálnom stave nazvanom tepelná inverzia dokonca teplota môže byť vyššia vo vyšších nadmorských výškach.)

Majte na pamäti, že nejde o predpoveď počasia, ale informácie o bežnom počasí (priemer). To vám pomôže rozhodnúť sa, kedy je najlepší čas ísť do ciela Alaska. Prečítajte si ďalšie podrobnosti o typickom počasí v jednotlivých mesiacoch nižšie:

Január - Február - Marec - Apríl - Máj - Jún - Júl - August - September - Október - November - December

Január

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Január - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Január je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -12.6 ℃ (9.32 ℉). Na začiatku mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.45 ℃ (23.99 ℉). Na koncu mesiaca Január môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.65 ℃ (25.43 ℉). Priemerné zrážky sú 21 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 5:37 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 6:24 a na konci mesiaca 7:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Február

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Február - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Február je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.8 ℃ (10.76 ℉). Na začiatku mesiaca Február môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.65 ℃ (25.43 ℉). Na koncu mesiaca Február môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.25 ℃ (31.55 ℉). Priemerné zrážky sú 20.5 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 7:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 8:57 a na konci mesiaca 10:23.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Marec

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Marec - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Marec je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -7.4 ℃ (18.68 ℉). Na začiatku mesiaca Marec môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -0.25 ℃ (31.55 ℉). Na koncu mesiaca Marec môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.05 ℃ (41.09 ℉). Priemerné zrážky sú 15.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 10:23 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 11:49 a na konci mesiaca 13:15.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Apríl

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Apríl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Apríl je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na začiatku mesiaca Apríl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 5.05 ℃ (41.09 ℉). Na koncu mesiaca Apríl môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Priemerné zrážky sú 10.2 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 13:15 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 14:41 a na konci mesiaca 16:06.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Máj

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Máj - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Máj je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na začiatku mesiaca Máj môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na koncu mesiaca Máj môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Priemerné zrážky sú 20.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 16:06 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 17:27 a na konci mesiaca 18:35.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Jún

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Jún - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Jún je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na začiatku mesiaca Jún môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na koncu mesiaca Jún môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Priemerné zrážky sú 30.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 18:35 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 19:16 a na konci mesiaca 19:14.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Júl

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Júl - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Júl je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na začiatku mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Na koncu mesiaca Júl môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Priemerné zrážky sú 51.4 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 19:14 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 18:31 a na konci mesiaca 17:22.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

August

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - August - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci August je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na začiatku mesiaca August môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Na koncu mesiaca August môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Priemerné zrážky sú 80.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 17:22 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 16:02 a na konci mesiaca 14:38.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

September

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - September - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci September je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Priemerná najnižšia teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na začiatku mesiaca September môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Na koncu mesiaca September môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Priemerné zrážky sú 84.1 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 14:38 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 13:14 a na konci mesiaca 11:49.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Október

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - Október - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci Október je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na začiatku mesiaca Október môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na koncu mesiaca Október môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.55 ℃ (34.79 ℉). Priemerné zrážky sú 44.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 11:49 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 10:24 a na konci mesiaca 8:59.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

November

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - November - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci November je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -9 ℃ (15.8 ℉). Na začiatku mesiaca November môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo 1.55 ℃ (34.79 ℉). Na koncu mesiaca November môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Priemerné zrážky sú 26.9 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 8:59 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 7:38 a na konci mesiaca 6:26.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

December

Typické (zvyčajné) počasie - Alaska - December - je toto: Priemerná najvyššia teplota v zemi Alaska v mesiaci December je -4 ℃ (24.8 ℉). Priemerná najnižšia teplota je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Na začiatku mesiaca December môžete očakávať vyššie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na koncu mesiaca December môžete očakávať nižšie teploty, priemerná najvyššia teplota je okolo -4.45 ℃ (23.99 ℉). Priemerné zrážky sú 48.7 mm (podívajte sa tu, čo toto číslo znamená). Pri plánovaní cesty, prosím, majte na pamäti, že skutočné počasie sa môže líšiť od týchto priemerných hodnôt. Dĺžka dňa na začiatku tohto mesiaca je približne 6:26 (hodiny a minúty), v v polovici mesiaca 5:38 a na konci mesiaca 5:29.Tieto čísla sú platné predovšetkým pre hlavné mesto a oblasť okolo nej. Je dôležité povedať, že počasie sa môže v rôznych nadmorských výškach výrazne líšiť, najmä v horách.

Nižšie sú priemerné hodnoty, takže ich môžete v týchto miestach považovať za typické počasie - Alaska. Znak "-" znamená, že pre túto položku nemáme dostatok údajov.

Anchorageteplota: - najvyššia teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)najnižšia teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)zrážky: 48.7mmdaždivé dni: -
Fairbanksteplota: - najvyššia teplota: -14.6 ℃ (5.72 ℉)najnižšia teplota: -23.2 ℃ (-9.76 ℉)zrážky: 18mmdaždivé dni: -
Juneauteplota: - najvyššia teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najnižšia teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)zrážky: 229.4mmdaždivé dni: 21.1
Ketchikanteplota: - najvyššia teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najnižšia teplota: -0.4 ℃ (31.28 ℉)zrážky: 369.5mmdaždivé dni: 23.2
Sitkateplota: - najvyššia teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najnižšia teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)zrážky: 228.2mmdaždivé dni: 21.4
Keď čítate o počte mm zrážok, mali by ste to vedieť: Slabý dážď je, keď je rýchlosť zrážok je menšia ako 2,5 mm (0,1 palca) za hodinu. Pri miernom daždi je toto číslo medzi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palca), pri silnom daždi je 10 - 50 mm (2,0 palca). Veľmi silný dážď má tento počet vyšší ako 50 mm za hodinu.