Domů
Evropa
Asie
Austrálie & Oceánie
Afrika
Severní Amerika
Střední Amerika
Jižní Amerika

Obvyklé počasí - Alaska

Potřebujete vědět, kdy je nejlepší čas jet do cíle Alaska? Pak byste se měli podívat zde, jaké počasí můžete v průběhu roku očekávat.


Alaska - jaké počasí lze čekat

Alaska je součástí země Spojené státy americké. Klima USA je velmi rozmanité, protože Spojené státy americké jsou velkou zemí. Klima je převážně mírné, ale tropické na Havaji a na Floridě a v arktických oblastech na Aljašce. To není vše. Klima je napůl suché ve velkých pláních západně od řeky Mississippi a suché ve Velké pánvi jihozápadu. Můžete očekávat nízké zimní teploty na severozápadě, ale v lednu a únoru se někdy v teplých větrech zpomalují. Zimy na jihu jsou teplejší. Don? zapomenout, že teploty jsou obvykle v horách výrazně nižší.

Když hovoříme o obvyklém počasí, informace jsou relevantní například pro tato oblíbená místa: Aleutian Islands, Anaktuvuk Pass, Anchor Point, Anchorage, Aniak, Arctic Alaska, Bald Head, Bering Land Bridge National Preserve, Bethel, Chicken, Circle, Coldfoot, Cooper Landing, Cordova, Deadhorse, Delta Junction, Denali National Park, Eagle River, Elim, Fairbanks, Fairbanks North Star Borough, Fox, Funter Bay, Gates of the Arctic National Park, Girdwood, Glacier Bay National Park, Glennallen, Golovin, Gustavus, Haines, Homer, Hyder, Interior Alaska, Juneau, Kachemak Bay State Park, Kaltag, Katmai National Park, Kenai, Kenai Fjords National Park, Kenai Peninsula, Ketchikan, King Salmon, Kodiak, Lake Clark National Park and Preserve, Little Diomede, Manley Hot Springs, Matanuska Susitna Borough, McCarthy, Misty Fiords National Monument, Moose Pass, Moses Point, Nikiski, Nome, North Pole, North Slope Borough, Palmer, Petersburg, Prince of Wales Island, Seward, Shaktoolik, Sitka, Skagway, Soldotna, Solomon, Southcentral Alaska, Southeastern Alaska, Southwestern Alaska, Talkeetna, Teller, Tok, Unalakleet, Unalaska, Ungalik, Utqiagvik, Valdez, Walla Walla, Wasilla, White Mountain, Willow, Willow Creek, Wiseman, Wrangell St. Elias National Park and Preserve, Yakutat, Yukon Charley Rivers National Preserve.

Podívejme se nyní na to, jaké počasí můžete očekávat v okolí místa Anchorage a v mnoha dalších městech. Nejteplejším měsícem je zde červenec, průměrná maximální teplota 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Nejchladnější měsíc je zde leden, průměrná maximální teplota -4.9 ℃ (23.18 ℉). Průměrná minimální teplota v tomto měsíci je -12.6 ℃ (9.32 ℉).

Při cestování, jehož cílem je Alaska, zvažte nadmořskou výšku místa. Měli bychom připomenout, že nejvyšší bod v Spojené státy americké je Denali (Mount McKinley) (6190 m) a nejnižší bod je Death Valley (-86 m). V této zemi existují obrovské rozdíly v nadmořských výškách a počasí je proto v nich velmi odlišné. Mějte na paměti, že teplota obvykle klesá o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) za 200 m (656 ft), v závislosti na ostatních podmínkách. (A měli bychom dodat, že ve velmi zvláštním stavu nazvaném tepelná inverze může být i teplota vyšší ve vyšších polohách.)

Mějte prosím na paměti, že toto není předpověď počasí, ale informace o obvyklém počasí (průměr). To by vám mělo pomoci při rozhodování o tom, kdy je nejvhodnější doba k návštěvě cíle Alaska. Přečtěte si další podrobnosti o typickém počasí v jednotlivých měsících níže:

leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec


leden

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - leden - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci leden je -4.9 ℃ (23.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -12.6 ℃ (9.32 ℉). Na počátku měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.45 ℃ (23.99 ℉). Na konci měsíce leden můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.65 ℃ (25.43 ℉). Průměrné srážky jsou 21 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 5:37 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 6:24 a na konci měsíce 7:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

únor

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - únor - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci únor je -2.4 ℃ (27.68 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.8 ℃ (10.76 ℉). Na počátku měsíce únor můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.65 ℃ (25.43 ℉). Na konci měsíce únor můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.25 ℃ (31.55 ℉). Průměrné srážky jsou 20.5 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 7:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 8:57 a na konci měsíce 10:23.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

březen

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - březen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci březen je 1.9 ℃ (35.42 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -7.4 ℃ (18.68 ℉). Na počátku měsíce březen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -0.25 ℃ (31.55 ℉). Na konci měsíce březen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.05 ℃ (41.09 ℉). Průměrné srážky jsou 15.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 10:23 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 11:49 a na konci měsíce 13:15.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

duben

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - duben - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci duben je 8.2 ℃ (46.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.1 ℃ (30.02 ℉). Na počátku měsíce duben můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 5.05 ℃ (41.09 ℉). Na konci měsíce duben můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Průměrné srážky jsou 10.2 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 13:15 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 14:41 a na konci měsíce 16:06.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

květen

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - květen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci květen je 14.6 ℃ (58.28 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.2 ℃ (41.36 ℉). Na počátku měsíce květen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 11.4 ℃ (52.52 ℉). Na konci měsíce květen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Průměrné srážky jsou 20.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 16:06 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 17:27 a na konci měsíce 18:35.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červen

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - červen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci červen je 18.6 ℃ (65.48 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na počátku měsíce červen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 16.6 ℃ (61.88 ℉). Na konci měsíce červen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Průměrné srážky jsou 30.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 18:35 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 19:16 a na konci měsíce 19:14.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

červenec

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - červenec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci červenec je 20.1 ℃ (68.18 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 12.2 ℃ (53.96 ℉). Na počátku měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.35 ℃ (66.83 ℉). Na konci měsíce červenec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Průměrné srážky jsou 51.4 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 19:14 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 18:31 a na konci měsíce 17:22.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

srpen

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - srpen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci srpen je 18.2 ℃ (64.76 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 10.4 ℃ (50.72 ℉). Na počátku měsíce srpen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 19.15 ℃ (66.47 ℉). Na konci měsíce srpen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Průměrné srážky jsou 80.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 17:22 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 16:02 a na konci měsíce 14:38.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

září

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - září - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci září je 13.5 ℃ (56.3 ℉). Průměrná nejnižší teplota je 5.8 ℃ (42.44 ℉). Na počátku měsíce září můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 15.85 ℃ (60.53 ℉). Na konci měsíce září můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Průměrné srážky jsou 84.1 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 14:38 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 13:14 a na konci měsíce 11:49.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

říjen

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - říjen - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci říjen je 5.3 ℃ (41.54 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -1.4 ℃ (29.48 ℉). Na počátku měsíce říjen můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 9.4 ℃ (48.92 ℉). Na konci měsíce říjen můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.55 ℃ (34.79 ℉). Průměrné srážky jsou 44.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 11:49 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 10:24 a na konci měsíce 8:59.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

listopad

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - listopad - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci listopad je -2.2 ℃ (28.04 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -9 ℃ (15.8 ℉). Na počátku měsíce listopad můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo 1.55 ℃ (34.79 ℉). Na konci měsíce listopad můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Průměrné srážky jsou 26.9 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 8:59 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 7:38 a na konci měsíce 6:26.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

prosinec

Typické (obvyklé) počasí - Alaska - prosinec - je toto: Průměrná nejvyšší teplota v zemi Alaska v měsíci prosinec je -4 ℃ (24.8 ℉). Průměrná nejnižší teplota je -11.5 ℃ (11.3 ℉). Na počátku měsíce prosinec můžete očekávat vyšší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -3.1 ℃ (26.42 ℉). Na konci měsíce prosinec můžete očekávat nižší teploty, průměrná nejvyšší teplota je okolo -4.45 ℃ (23.99 ℉). Průměrné srážky jsou 48.7 mm (podívejte se zde, co toto číslo znamená). Při plánování cesty mějte prosím na paměti, že skutečné počasí se může lišit od těchto průměrných hodnot. Délka dne na začátku tohoto měsíce je přibližně 6:26 (hodiny a minuty), v polovině měsíce 5:38 a na konci měsíce 5:29.Tato čísla jsou platná především pro hlavní město a okolí. Je důležité říci, že počasí se může v různých výškách výrazně lišit, zejména v horách.

Níže jsou uvedeny průměrné hodnoty, takže je můžete v těchto místech považovat za typické počasí v cíli Alaska. Znak "-" znamená, že pro tuto položku nemáme dostatek údajů.

Anchorageteplota: - nejvyšší teplota: -4 ℃ (24.8 ℉)nejnižší teplota: -11.5 ℃ (11.3 ℉)srážky: 48.7mmdeštivé dny: -
Fairbanksteplota: - nejvyšší teplota: -14.6 ℃ (5.72 ℉)nejnižší teplota: -23.2 ℃ (-9.76 ℉)srážky: 18mmdeštivé dny: -
Juneauteplota: - nejvyšší teplota: 2.8 ℃ (37.04 ℉)nejnižší teplota: -2 ℃ (28.4 ℉)srážky: 229.4mmdeštivé dny: 21.1
Ketchikanteplota: - nejvyšší teplota: 4.5 ℃ (40.1 ℉)nejnižší teplota: -0.4 ℃ (31.28 ℉)srážky: 369.5mmdeštivé dny: 23.2
Sitkateplota: - nejvyšší teplota: 5.1 ℃ (41.18 ℉)nejnižší teplota: 0.7 ℃ (33.26 ℉)srážky: 228.2mmdeštivé dny: 21.4
Když čtete o množství srážek, měli byste to vědět: Slabý déšť je, když je výška srážek menší než 2,5 mm (0,1 in) za hodinu. U mírného deště je toto číslo mezi 2,5 mm a 10 mm (0,4 palce), při silném dešti je 10 - 50 mm (2,0 palce). Velmi silný déšť má toto číslo vyšší než 50 mm za hodinu.


©2018-2021 UsualWeather.com, hlavní zdroje dat: MWDI, WikiVoyage, Wikipedia, CIA, WMO
Provozovatel: Bispiral, s.r.o. | O nás | Pravidla webu UsualWeather.com a ochrana soukromí
Facebook Twitter Pinterest