Główna
Europa
Azja
Australia & Oceania
Afryka
Ameryka Północna
Ameryka Centralna
Ameryka Południowa

Zwykła pogoda - Alaska

Czy musisz wiedzieć, kiedy najlepiej wybrać się do Alaska? Następnie należy spojrzeć tutaj, jakiej pogody można się spodziewać w ciągu roku.

Jakiej pogody możesz się spodziewać w celu Alaska

Alaska jest częścią Stany Zjednoczone. Klimat USA jest bardzo zróżnicowany, ponieważ Stany Zjednoczone Ameryki to duży kraj. Klimat jest w większości umiarkowany, ale tropikalny na Hawajach i Florydzie, a także na Arktyce na Alasce. To nie wszystko. Klimat jest w połowie suchy na wielkich równinach na zachód od rzeki Mississippi i suchy w Wielkim Basenie na południowym zachodzie. Można spodziewać się niskich temperatur zimą na północnym zachodzie, ale czasem są one moderowane w styczniu i lutym przez ciepłe wiatry. Zimy na południu są cieplejsze. Don? zapomnieć, że temperatury są zazwyczaj znacznie niższe w górach.

Mówiąc o zwykłej pogodzie w tym obszarze, informacje są istotne np. Dla tych popularnych miejsc: Aleutian Islands, Anaktuvuk Pass, Anchor Point, Anchorage, Aniak, Arctic Alaska, Bald Head, Bering Land Bridge National Preserve, Bethel, Chicken, Circle, Coldfoot, Cooper Landing, Cordova, Deadhorse, Delta Junction, Denali National Park, Eagle River, Elim, Fairbanks, Fairbanks North Star Borough, Fox, Funter Bay, Gates of the Arctic National Park, Girdwood, Glacier Bay National Park, Glennallen, Golovin, Gustavus, Haines, Homer, Hyder, Interior Alaska, Juneau, Kachemak Bay State Park, Kaltag, Katmai National Park, Kenai, Kenai Fjords National Park, Kenai Peninsula, Ketchikan, King Salmon, Kodiak, Lake Clark National Park and Preserve, Little Diomede, Manley Hot Springs, Matanuska Susitna Borough, McCarthy, Misty Fiords National Monument, Moose Pass, Moses Point, Nikiski, Nome, North Pole, North Slope Borough, Palmer, Petersburg, Prince of Wales Island, Seward, Shaktoolik, Sitka, Skagway, Soldotna, Solomon, Southcentral Alaska, Southeastern Alaska, Southwestern Alaska, Talkeetna, Teller, Tok, Unalakleet, Unalaska, Ungalik, Utqiagvik, Valdez, Walla Walla, Wasilla, White Mountain, Willow, Willow Creek, Wiseman, Wrangell St. Elias National Park and Preserve, Yakutat, Yukon Charley Rivers National Preserve.

Zobaczmy teraz, jakiej pogody można się spodziewać w okolicy Anchorage oraz w wielu innych miastach. Najcieplejszy miesiąc tutaj jest lipiec, średnia maksymalna temperatura jest 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest 12.2 ℃ (53.96 ℉). Najzimniejszy miesiąc tutaj jest styczeń, średnia maksymalna temperatura jest -4.9 ℃ (23.18 ℉). Średnia temperatura minimalna w tym miesiącu jest -12.6 ℃ (9.32 ℉).

Podczas podróży po Alaska zawsze rozważaj także wysokość tego miejsca. Przypominamy, że najwyższym punktem Stany Zjednoczone jest Denali (Mount McKinley) (6190 m) i najniższy punkt Death Valley (-86 m). Tak więc istnieją ogromne różnice wysokości w tym kraju, a zatem pogoda jest w nich bardzo różna. Należy pamiętać, że temperatura zwykle spada o 1.2 - 1.9 ℃ (2.2 - 3.5 ℉) na 200 m (656 ft), w zależności od innych warunków. (I powinniśmy dodać, że w bardzo szczególnym stanie zwanym inwersją termiczną nawet temperatura może być wyższa na wyższych wysokościach).

Należy pamiętać, że nie jest to prognoza pogody, ale informacja o zwykłej pogodzie (średnia). To powinno pomóc Ci zdecydować, kiedy najlepiej wybrać się na Alaska. Przeczytaj więcej szczegółów na temat typowej dla nich pogody we wszystkich poszczególnych miesiącach poniżej:

styczeń - luty - marzec - kwiecień - maj - czerwiec - lipiec - sierpień - wrzesień - październik - listopad - grudzień

styczeń

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w styczeń jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w styczeń to -4.9 ℃ (23.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to -12.6 ℃ (9.32 ℉). Pod począwszu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.45 ℃ (23.99 ℉). Pod koncu z styczeń można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.65 ℃ (25.43 ℉). Średnia suma opadów 21 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 5:37 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 6:24 i na końcu miesiąca 7:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

luty

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w luty jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w luty to -2.4 ℃ (27.68 ℉). Średnia najniższa temperatura to -11.8 ℃ (10.76 ℉). Pod począwszu z luty można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.65 ℃ (25.43 ℉). Pod koncu z luty można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.25 ℃ (31.55 ℉). Średnia suma opadów 20.5 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 7:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 8:57 i na końcu miesiąca 10:23.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

marzec

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w marzec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w marzec to 1.9 ℃ (35.42 ℉). Średnia najniższa temperatura to -7.4 ℃ (18.68 ℉). Pod począwszu z marzec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -0.25 ℃ (31.55 ℉). Pod koncu z marzec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.05 ℃ (41.09 ℉). Średnia suma opadów 15.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 10:23 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 11:49 i na końcu miesiąca 13:15.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

kwiecień

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w kwiecień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w kwiecień to 8.2 ℃ (46.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.1 ℃ (30.02 ℉). Pod począwszu z kwiecień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 5.05 ℃ (41.09 ℉). Pod koncu z kwiecień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Średnia suma opadów 10.2 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 13:15 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 14:41 i na końcu miesiąca 16:06.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

maj

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w maj jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w maj to 14.6 ℃ (58.28 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.2 ℃ (41.36 ℉). Pod począwszu z maj można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 11.4 ℃ (52.52 ℉). Pod koncu z maj można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Średnia suma opadów 20.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 16:06 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 17:27 i na końcu miesiąca 18:35.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

czerwiec

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w czerwiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w czerwiec to 18.6 ℃ (65.48 ℉). Średnia najniższa temperatura to 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod począwszu z czerwiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 16.6 ℃ (61.88 ℉). Pod koncu z czerwiec można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Średnia suma opadów 30.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 18:35 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 19:16 i na końcu miesiąca 19:14.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

lipiec

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w lipiec jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w lipiec to 20.1 ℃ (68.18 ℉). Średnia najniższa temperatura to 12.2 ℃ (53.96 ℉). Pod począwszu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.35 ℃ (66.83 ℉). Pod koncu z lipiec można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.15 ℃ (66.47 ℉). Średnia suma opadów 51.4 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 19:14 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 18:31 i na końcu miesiąca 17:22.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

sierpień

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w sierpień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w sierpień to 18.2 ℃ (64.76 ℉). Średnia najniższa temperatura to 10.4 ℃ (50.72 ℉). Pod począwszu z sierpień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 19.15 ℃ (66.47 ℉). Pod koncu z sierpień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.85 ℃ (60.53 ℉). Średnia suma opadów 80.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 17:22 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 16:02 i na końcu miesiąca 14:38.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

wrzesień

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w wrzesień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w wrzesień to 13.5 ℃ (56.3 ℉). Średnia najniższa temperatura to 5.8 ℃ (42.44 ℉). Pod począwszu z wrzesień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 15.85 ℃ (60.53 ℉). Pod koncu z wrzesień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.4 ℃ (48.92 ℉). Średnia suma opadów 84.1 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 14:38 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 13:14 i na końcu miesiąca 11:49.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

październik

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w październik jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w październik to 5.3 ℃ (41.54 ℉). Średnia najniższa temperatura to -1.4 ℃ (29.48 ℉). Pod począwszu z październik można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 9.4 ℃ (48.92 ℉). Pod koncu z październik można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.55 ℃ (34.79 ℉). Średnia suma opadów 44.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 11:49 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 10:24 i na końcu miesiąca 8:59.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

listopad

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w listopad jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w listopad to -2.2 ℃ (28.04 ℉). Średnia najniższa temperatura to -9 ℃ (15.8 ℉). Pod począwszu z listopad można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około 1.55 ℃ (34.79 ℉). Pod koncu z listopad można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.1 ℃ (26.42 ℉). Średnia suma opadów 26.9 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 8:59 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 7:38 i na końcu miesiąca 6:26.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

grudzień

Typowa (typowa) pogoda w Alaska w grudzień jest taka: Średnia najwyższa temperatura w Alaska w grudzień to -4 ℃ (24.8 ℉). Średnia najniższa temperatura to -11.5 ℃ (11.3 ℉). Pod począwszu z grudzień można oczekiwać wyższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -3.1 ℃ (26.42 ℉). Pod koncu z grudzień można oczekiwać niższy temperatur, średnia najwyższa temperatura wynosi około -4.45 ℃ (23.99 ℉). Średnia suma opadów 48.7 mm (Spójrz co oznacza ten numer). Przy planowaniu podróży pamiętaj, że rzeczywista pogoda może różnić się od tych średnich wartości. Długość dnia na początku tego miesiąca wynosi około 6:26 (godziny i minuty), w w połowie miesiąca 5:38 i na końcu miesiąca 5:29.Powyższe liczby są ważne przede wszystkim dla kapitału i obszaru wokół niego. Ważne jest, aby powiedzieć, że pogoda może się znacznie różnić na różnych wysokościach, szczególnie w górach.

Poniżej podano wartości średnie, abyś mógł uznać je za typową pogodę w Alaska w tych miejscach. Znak "-" oznacza, że ​​nie mamy wystarczających danych dla tego przedmiotu.

Anchoragetemperatura: - najwyższa temperatura: -4 ℃ (24.8 ℉)najniższa temperatura: -11.5 ℃ (11.3 ℉)opady: 48.7mmdeszcz deszcz dni: -
Fairbankstemperatura: - najwyższa temperatura: -14.6 ℃ (5.72 ℉)najniższa temperatura: -23.2 ℃ (-9.76 ℉)opady: 18mmdeszcz deszcz dni: -
Juneautemperatura: - najwyższa temperatura: 2.8 ℃ (37.04 ℉)najniższa temperatura: -2 ℃ (28.4 ℉)opady: 229.4mmdeszcz deszcz dni: 21.1
Ketchikantemperatura: - najwyższa temperatura: 4.5 ℃ (40.1 ℉)najniższa temperatura: -0.4 ℃ (31.28 ℉)opady: 369.5mmdeszcz deszcz dni: 23.2
Sitkatemperatura: - najwyższa temperatura: 5.1 ℃ (41.18 ℉)najniższa temperatura: 0.7 ℃ (33.26 ℉)opady: 228.2mmdeszcz deszcz dni: 21.4
Kiedy czytasz o liczbie mm opadów, powinieneś o tym wiedzieć: Deszcz jest wtedy, gdy opadów jest mniej niż 2,5 mm (0,1 in) na godzinę. Przy umiarkowanym deszczu liczba ta wynosi od 2,5 mm do 10 mm (0,4 cala), przy ulewnym deszczu wynosi ona 10 mm - 50 mm (2,0 cala). Bardzo silny deszcz ma tę wartość powyżej 50 mm na godzinę.